• Advertisement

BREXIT

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

BREXIT

Мнениеот rikiking » 20 Юни 2016, 20:51:23

Скъпи сънародници на Албиона , треперят ли ви гащите ? =P~
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Re: BREXIT

Мнениеот bknf » 20 Юни 2016, 22:19:49

Много вероятно е, да не ги пуснат да излязат от Съюза.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 273 пъти
Благодарено: 406 пъти

Мнениеот contraintuitive » 20 Юни 2016, 23:23:57

Няма brexit, няма mrexit :)
Остават 100%.
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 122 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 21 Юни 2016, 00:03:06

Дейвид Камерън много прекали с всичките си намеци, че британците били недоволни от ЕС. Сега се чуди как да убеждава за оставане в ЕС. А донесе маргинални ползи за Великобритания от преговорите.

Политици...
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 427 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот rikiking » 21 Юни 2016, 07:21:29

Аз мисля пък че е много вероятно британците да гласуват за излизане, щото никой не ще да прибира на пълен доживотен пансион гостите на Мама, съобразно разни измислени квоти под диктата на няколко бюрократа в Брюксел и Берлин,които забъркаха кашата, а сега реват за евросолидарност.

Също така познавам доста британски поданици, на които им е крайно неприятно да спазват директивите и разпоредбите, родени от ограничените мозъци на същите тези Еврочиновници.
В държавата в която се намирам в момента има силна експатска колония от десетина хиляди ингилизина и от няколко седмици същите се събират на големи тумби и по цял ден пеят песни в пъба и реват яко за BREXIT.....

От друга страна дори референдумът да мине с вот ЗА BREXIT, може да се променят доста неща в преходния период през следващите две години и до фактическо излизане да не се стигне.

Но така или иначе, според мен един вот в подкрепа на BREXIT би подействал доста отрезвяващо на разните му там самозабравили се Евробюрократи и толерантни неолиберали.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот contraintuitive » 21 Юни 2016, 10:20:41

rikiking написа:Аз мисля пък че е много вероятно британците да гласуват за излизане, щото никой не ще да прибира на пълен доживотен пансион гостите на Мама, съобразно разни измислени квоти под диктата на няколко бюрократа в Брюксел и Берлин,които забъркаха кашата, а сега реват за евросолидарност.

Хаха, на тебе Меркел вече ти е като някаква фикс-идея. Като ти прочета първото изречение от поста и надолу знам какво си казал ;-)

rikiking написа:Също така познавам доста британски поданици, на които им е крайно неприятно да спазват директивите и разпоредбите, родени от ограничените мозъци на същите тези Еврочиновници.
В държавата в която се намирам в момента има силна експатска колония от десетина хиляди ингилизина и от няколко седмици същите се събират на големи тумби и по цял ден пеят песни в пъба и реват яко за BREXIT.....

Е ти кой знае на какъв бачкаторски остров, в коя офшорна зона пак си се заровил, човек хахаха

rikiking написа:От друга страна дори референдумът да мине с вот ЗА BREXIT, може да се променят доста неща в преходния период през следващите две години и до фактическо излизане да не се стигне.
Но така или иначе, според мен един вот в подкрепа на BREXIT би подействал доста отрезвяващо на разните му там самозабравили се Евробюрократи и толерантни неолиберали.

Не може! Излезнат ли нама връщане вече. Затова няма да излезнат, още повече по икономически причини няма да излезнат, понеже ще трябва да предоговарят във всеки един сектор договореното с усилия през години и със САЩ и с ЕС.
Ако случайно излезнат, ще е функция на колективното его, колективната лудост, която тласка света към крайни идеи - виж хитлериска Германия и съвременна русия.
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 21 Юни 2016, 14:19:15

А някой знае ли, тия "референдуми" - по какъв начин се контролират против фалшификации?
Щото ако няма контрол - резултата го знам още отсега.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 21 Юни 2016, 16:31:36

функция на колективното его, колективната лудост, която тласка света към крайни идеи - виж хитлериска Германия и съвременна Pусия

А Хитлер, кой беше contra? Първия космонавт на царство Австралия? Щото така като чета такива ценни мисли - историята е велика наука.. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот contraintuitive » 21 Юни 2016, 17:04:52

хахаха, амогваш ме нещо :mrgreen:
по твоя въпрос за фалшифицирането, не вярвам някой да иска да фалшифицира каквото е било, понеже на британците ще им се тая. Те избират от двете добрини по-добрата добрина. Така, че кой знае какъв акт тоя референдум не е.

Виж в Крим, референдума си беше чиста пародия и манипулация, под оружието на путинската армия, зелените човечета, дето вандалстваха и във Франция. Затова и белите страни не го признават за легитимен този референдум.
В русия може да фалшифицираш нещо защото със ниско морални средства /измама, шмекерство, лъжене/ искаш да постигнеш нещо, за което нито си работил, нито си полагал усилия, а искаш да си голям фактор. Прерогатив на руснаците.
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 22 Юни 2016, 06:36:12

contraintuitive написа:Е ти кой знае на какъв бачкаторски остров, в коя офшорна зона пак си се заровил, човек хахаха

За пореден път се изказваш неподготвено и повърхностно.

Да , преди няколко години живах и работих точно на едно място, което се счита за офшорна зона и следва да те светна, че именно офшор не може да бъде ``бачкаторски остров``, всъщност е пълната противоположност на това понятие.
Все едно да кажеш , че Гърнси , Джърси,Ман,че дори и Кайманите са бачкаторски острови??? Много несериозно звучи....

Всъщност едно от най-изявените бачкерски места на планетата, е именно любимата ти Германия :mrgreen:

А една от основните причини Британия да търси BREXIT,е точно опитът на Брюкселските умници да си вкарат Еврорегулациите на офшорнтите острови под властта на Короната, които даже и сега не са пълноправни членове на ЕС, тъй като се управляват пряко от Кралицата , там Британския парламент и Премиер там нямат думата.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот contraintuitive » 22 Юни 2016, 07:35:37

Ха ха ми няма да пиша докторат тук пък и егото ми клони към нулата затова не се впечатлявам от подготовка и повърхността.
Ок, добре че се аутна, че правиш шму и ти...то си беше ясно, но от първо лице е най-добре цццц тия офшорки...я кажи срешна някой от нашите управленци ;)
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 22 Юни 2016, 07:48:56

contraintuitive написа:Ха ха ми няма да пиша докторат тук пък и егото ми клони към нулата затова не се впечатлявам от подготовка и повърхността.
Ок, добре че се аутна, че правиш шму и ти...то си беше ясно, но от първо лице е най-добре цццц тия офшорки...я кажи срешна някой от нашите управленци ;)

Аз никакво шму не правя , но и не смятам да издържам новите европейци.Затова просто реших да не работя и живея там където вече не ми е приятно а и не ми е изгодно, както като още 150 000 немци които напускат Германия ежегодно.

А ти си пиши докторатчето и си другарувай с арабелите.Да не си някой бръмбаролог случайно? :)

Айде , утре като мине BREXIT-a пак ще ти пратя хабер.
Последна промяна rikiking на 22 Юни 2016, 07:52:15, променена общо 1 път
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 22 Юни 2016, 07:50:50

contraintuitive написа:Виж в Крим, референдума си беше чиста пародия и манипулация, под оружието на путинската армия, зелените човечета, дето вандалстваха и във Франция. Затова и белите страни не го признават за легитимен този референдум.
В русия може да фалшифицираш нещо защото със ниско морални средства /измама, шмекерство, лъжене/ искаш да постигнеш нещо, за което нито си работил, нито си полагал усилия, а искаш да си голям фактор. Прерогатив на руснаците.

Краставицата, другари, краставицатааа!
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 161 пъти
Благодарено: 260 пъти

Мнениеот contraintuitive » 22 Юни 2016, 08:03:39

rikiking написа:
contraintuitive написа:Ха ха ми няма да пиша докторат тук пък и егото ми клони към нулата затова не се впечатлявам от подготовка и повърхността.

Аз никакво шму не правя , но и не смятам да издържам новите европейци.Затова просто реших да не работя и живея там където вече не ми е приятно а и не ми е изгодно, както като още 150 000 немци които напускат Германия ежегодно.

А ти си пиши докторатчето и си другарувай с арабелите.Да не си някой бръмбаролог случайно? :)

Айде , утре като мине BREXIT-a пак ще ти пратя хабер.

Споко бре...продавам само краставици ;) бръмбарите са за сметка на твоята съвест и отговорност. :)
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот amatama » 25 Юни 2016, 18:04:33

това вярно ли е : http://www.blitz.bg/news/article/423123 ?

като първа мярка срещу изтичане на капитали са блокирали картите на чужденците? май някои пак ще се връщат до джанката на село :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Следваща

Назад към Общ форум