• Advertisement

Има ли Българи в Дания?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Има ли Българи в Дания?

Мнениеот dizzydk » 7 Август 2009, 20:29:42

Преди да остана за постоянно в ДК идвах тук няколко пъти за по месец-два командировка.Веднага разбрах значението на думите "слънчева България"!
dizzydk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lazar_lulchev » 8 Август 2009, 11:55:06

dizzydk написа:Преди да остана за постоянно в ДК идвах тук няколко пъти за по месец-два командировка.Веднага разбрах значението на думите "слънчева България"!

Хахахаха, а за значението на думите " Има нещо гнило в Дания" разбра ли вече ? :)))))))))
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот gerinceto » 18 Февруари 2010, 22:45:58

Здравейте виждам че тук има доста хора искамда попитам за инфо за градовете - Hjørring -много ли е малък-25хил.,близо ли и до Алборг и за колко време се стига и с какво,има ли работа за студенти там и живот,другия град,за които не намирам инфо е Оденсе.А и viby J и Halmstadgade квартали в Орхус ли са
Пишете ми
gerinceto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 18 Февруари 2010, 23:32:15

Здравей!

На повечето въпроси можеш да си намериш отговор ето тук. :)

За Viby J - да, това е квартал на Орхус, за Halmstadgade предполагам, че е улица, защото аз такъв квартал в Орхус не знам да има, но може и да греша. :)

Съвет: За да получиш по-точни отговори, задавай по-точно въпросите си. За Одензе няма информация, вярно, но пък така много общо си задала въпроса си. Информация всякаква! Най-добре направи една тема и там питай на воля, пък се надявам, че ще се намери някой "местен" да отговори. На по-общи въпроси мога и аз да ти отговоря, но пак зависи за какво става на въпрос.

Поздрави! :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот gerinceto » 19 Февруари 2010, 01:08:17

Хей,мелси все пак аз се интересувам от Дания сигурно вече повече от 1 година :) Май наистина трябва да направя тема,някой които учи в NOEA да пише дали има работа и живот в този малък град ..а ти в кой град си
gerinceto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 19 Февруари 2010, 13:42:41

Когато съм там живея в Орхус. Преди бях за постоянно, но сега повечето време прекарвам във Великобритания. :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pagas » 8 Март 2010, 14:45:44

Здравей те на всички на 28.03 пристигам в Копенхаген, накои може ли да ми коже българите нъде се събира ме петък,събота.БЛАГОДАРЯ на всички :)
pagas
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот linalam » 21 Март 2010, 09:45:36

Здравейте, имам оферта за работа в Бонбонленд / това е някъде близо до Наствед/.Работодателят ми казва че там има и други българи.Моля ако някой има каквато и да било информация относно работата и условията там да ми пише.Благодаря предварително.
linalam
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Paranoid » 18 Август 2010, 20:20:32

Здравейте, на 26 Август летя за Алборг приет съм в UCN(NOEA) интересува ме информация за кредитни карти, ако може да ми препоръчате от коя банка мога да си изкарам и при какви условия и такава, че да се приема на всякъде в Дания, също така и да могат да се внасят пари в нея от България. Главно ми трябва за да си платя Hostel-а в който ще отседна временно докато си намеря квартира или нещо такова(ще се зарадвам изключително много и на предложения за квартира ;-) ;-) ). Ще се радвам да се запозная със сънародници, защото никак не е приятно да си сам в чужда страна. Ще се радвам на бърза отговор. :) :) :) :)
Paranoid
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот saidy » 13 Септември 2010, 12:51:13

Привет Paranoid!

Тук спокойно можеш да плащаш и с VISA и MasterCard, които са издадени от българска банка... Но, е ясно, че като цяло трябва да си изкараш сметка тук - рядко се случва да се разплати някой в брой :)

Информацията, която мога да ти дам, може и малко да е остаряла, поради влизането на България във EU - това вече трябва да се провери. По времето, когато аз си изкарвах сметка, нещата бяха малко заключени, защото сметка в банката зависи от CPR номер, който пък зависи от работа, която пък зависи от CPR... Сега нещата може да са по-лесни, пък и ти идваш като студент - почти гарантиран ти е CPR-a.

Стабилна банка е например DanskeBank. Те имат страшно много видове сметки, към много от тях може да се кандидатства за кредитна карта. Примерно те имат т.нар: 24/7 сметка, която е добра по няколко причини - може да се админиатрира през уеба (ако ползваш Linux има малко подробности) / т.е. може да си прехвърляш пари между сметките, да правиш разплащания, да гледаш баланс... има предвид, обаче, че тази сметка е за net & self - администрация - т.е може да има неочаквани такси за някои неща.

Навремето имаше изисквания за доход, за да можеш да кандидатстваш за кредитна карта и се чакаше 2 седмици. Не знам сега как е..

Всички видове сметки и условията по тях са описани в web страницата им danskebank.dk - имат и английска версия, ако е проблем датския. Най-добре е обаче, да им се обадиш по телефона - всички говорят английски и ще могат да ти дадат правилната информация.

Успех и леко пътуване насам :)
saidy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Summe » 17 Януари 2011, 07:28:45

Ето още една българка в Дания-здравейте, аз съм Руми и живея в Brønshøj:)
Summe
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот monikazlateva » 16 Април 2017, 21:18:35

Здравейте търся си приятели тук в Дания! Аз съм Моника на 22г. и от седмица вече живея в Дания. Намирам се в Копенхаген - Сьоборг, ще се радвам, ако някой се свърже с мен фейсбука ми е Моника Златева или Monny Hillton. Очаквам ви! Хубава вечер от мен! :flower: :flower: :flower: \:D/
monikazlateva
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Общ форум