• Advertisement

Помощ! Пенсион в Мюнхен ?

Добре дошъл във форумите на Германия. Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

Помощ! Пенсион в Мюнхен ?

Мнениеот lchan » 29 Декември 2017, 12:12:24

Здравейте, Честито Рождество, щастлива Нова Година!

В Германия съм от половин година. Уча немски, а от средата на януари идната 2018г. започвам работа. Дотук добре! Обаче се появи един немалък проблем, с който по мои наблюдения и споделяния от други наши сънародници се е сблъсквал не един от нас - квартира! Така стана, че в момента нямам квартира и си търся някаква скромна стая да наема, пенсион също е вариянт. Бях намерил един пенсион за 100 евро/месец в интернет, но сега ровя, ровя и не мога да го открия. Бихте ли ми препоръчали нещо? Мотелите не са вариянт - първо са твърде скъпи за мен - около 45 евро на вечер и второ, доколкото разбирам не мога да наема стая за дълго време. Моля, насочете ме и благодаря предварително! Става дума за Мюнхен или Дахау.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Помощ! Пенсион в Мюнхен ?

Мнениеот yulsky » 30 Декември 2017, 11:36:23

yulsky
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Помощ! Пенсион в Мюнхен ?

Мнениеот lchan » 30 Декември 2017, 12:53:19

Здравей, благодаря за отговорът Ви. Но това не са ли общежития, които се наемат само от работодатели за групи от техни работници? Иначе съм намерил два вариянта в Aschheim и мисля да отида на място да ги търся и да се информирам от първо лице:
https://www.monteurzimmer.de/

http://www.pension-carl.de/location/pension-carl

Доколкото разбирам, по закон мога да стоя около 20 дни на мотел или пенсион и трябва да се пререгистрирам адресно. Това усложнява нещата, тъй като, щом има лимит, ще трябва да ги сменям, например 20 дни в единия, 20 дни в другия...

В момента съм регистриран в Дахау, на адрес на мои близки роднини, при които живеех до преди половин месец.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 3 пъти

Назад към Германия