• Advertisement

Няма дъно

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Няма дъно

Мнениеот Митака ФУ » 15 Февруари 2018, 17:21:36

Бате Иво, между другото, аз при много неща бих се съгласил с теб.... Но, ти само им намираш косурите( дo някъде и оправдано)... Кажи ни все пак, как с този ,,матрял", който сме останали с теб и Рикито :mrgreen: - около 4 мл. българи и 2 мл. неискащи от векове да се интегрират (внимание- politisch unkorrekt :-# ) ДА ОЦЕЛЕЕМ като НАРОД?
Дай ми малко храна за мислене. Дай ми поне две идеи, ако изобщо вярваш в бъдещето ни като НАЦИЯ и НАРОД?

Иначе да си сипем тук от сутрин рано до късна вечер, жлъч и тънки намеци , няма да ни докара до нищо съществено!
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Снимки: 1
Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 45 пъти

Re: Няма дъно

Мнениеот ivo75 » 15 Февруари 2018, 17:57:10

Митака ФУ написа:Бате Иво, между другото, аз при много неща бих се съгласил с теб.... Но, ти само им намираш косурите( дo някъде и оправдано)... Кажи ни все пак, как с този ,,матрял", който сме останали с теб и Рикито :mrgreen: - около 4 мл. българи и 2 мл. неискащи от векове да се интегрират (внимание- politisch unkorrekt :-# ) ДА ОЦЕЛЕЕМ като НАРОД?
Дай ми малко храна за мислене. Дай ми поне две идеи, ако изобщо вярваш в бъдещето ни като НАЦИЯ и НАРОД?

Иначе да си сипем тук от сутрин рано до късна вечер, жлъч и тънки намеци....

Чичо Митко, да оцелеем, като Народ...Чета, и си мисля, какви пропити с родолюбие думи. Но, какво означават? Как искаш да оцелеем, какво е това, което ти обединява? Откриваш 2 млн., които не искат да се интегрират, но останалите четири те интегрирали са се? И ако да, къде?
Според собствените ти признания трябва да си се докоснал до образователната система, колкото и тоталитарно ограничена и еднопосочна да беше едно време. Тя все пак имаше нещо общо с образованието и възпитанието. Мислиш, че днешната младеж се интересува, дали ще оцелеем, като народ?

Единственият начин е всекидневната борба със самите нас. Със страховете, комплексите и предразсъдъците на българина. С намиране на каузите, които ни обединяват. Не червените на една страна, сините на друга, зелените на трета, а върху главите на всички ни танцува селския бей наливайки се до козирката, от сутринта. А всички недоносчета му се възхищават и повтарят, като в транс, какъв велик политик е. И се учат от него, каква далаверка да завъртят. И сигурно ще ме обвиниш в песимизъм, аз се смятам обаче за реалист, и твърдя, че нито аз, нито ти, ще видим момента, в който ще се оправим. И не, защото не можем, а защото не желаем. Погледни един народ и виж, кои са идолите му, погледни скромния ни форум и виж, кои се радват на всеобщо(или на масово) одобрение и може и да разбереш, защо няма да видиш, как се оправяме...
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 167 пъти

Предишна

Назад към Общ форум