• Advertisement

US Presidential election 2016

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: US Presidential election 2016

Мнениеот rikiking » 31 Август 2017, 10:53:02

ivo75 написа:И не съм твърдял, че руснаците са световен хегемон, а краварите лежат на стари лаври и ако не са базите в
някои приятелски и не толкова страни, доларът отдавна да е отишъл, там където му е мястото(реално икономически)
а с него и хегемонията.

....И като падне американската хегемония, ще дойде царството на гАсударствените билеты и руската рубла ще стане по-ценна и от златото , а маниакът от Северна Корея ще бъде първа военна сила и ще царува и властва вечно над седемте морета и океани, докато свят светува... :laughing6: :laughing6: :laughing6:

Абе Сода,ти да не си се черпил вчера с шнапс послучай Рамадана, че такива ги пишеш. Това червените тикви понякога съвсем си развъртате фантазиите, само да чуете някъде че става дума за Щатите . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 168 пъти
Благодарено: 289 пъти

Мнениеот ivo75 » 31 Август 2017, 23:06:58

rikiking написа:
ivo75 написа:И не съм твърдял, че руснаците са световен хегемон, а краварите лежат на стари лаври и ако не са базите в
някои приятелски и не толкова страни, доларът отдавна да е отишъл, там където му е мястото(реално икономически)
а с него и хегемонията.

....И като падне американската хегемония, ще дойде царството на гАсударствените билеты и руската рубла ще стане по-ценна и от златото , а маниакът от Северна Корея ще бъде първа военна сила и ще царува и властва вечно над седемте морета и океани, докато свят светува... :laughing6: :laughing6: :laughing6:

Абе Сода,ти да не си се черпил вчера с шнапс послучай Рамадана, че такива ги пишеш. Това червените тикви понякога съвсем си развъртате фантазиите, само да чуете някъде че става дума за Щатите . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ей такъв най ми харесваш, преписваш своите фантазии на другите и после изясняваш(на себе си) колко
неСъстоятелни са те :mrgreen:

Кога е, и какво се прави по време на или след Рамадана идея си нямам, тоз сектор го завеждаш ти, и трябва да
призная доста успешно. Покрай теб научих доста термини свързани, както сам се изразяваш, с тази миролюбива
религия. Може да би ще ме осветлиш и за Рамадана :hilej: Както подозирам си дълбоко родово свързан с тази модерна религия, аз пък съм виждал до университета шалвари само по телевизията....

А, шнапс не, но домашна гроздова с удоволствие.
Последна промяна ivo75 на 1 Септември 2017, 01:31:00, променена общо 1 път
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 141 пъти

Мнениеот bknf » 31 Август 2017, 23:48:40

....И като падне американската хегемония, ще дойде царството на гАсударствените билеты и руската рубла ще стане по-ценна и от златото , а маниакът от Северна Корея ще бъде първа военна сила и ще царува и властва вечно над седемте морета и океани, докато свят светува...

Не съвсем. Забравяш за Китай и неговия юан. Който пък е с Русия.. те го пазят, откъм север. Интересно e, и че немците си прехвърлят златните запаси - не помня колко тона бяха, от САЩ в ДЕ. Там са били след загубата в последната война.

Що се отнася до рублата - и там има още работа да се върши. Тяхната централна банка е пряко свързана с долара, а не - с правителството или парламента. Колкото долара влязат в страната, толкова рубли и могат да се пуснат в обръщение. Трик, останал още от Елциново време. Пък от банковата им система.. имам преки наблюдения-)

Докато Ким от КНДР играе друг театър, струва ми се - в комбина с американците.-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 199 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот ivo75 » 1 Септември 2017, 00:22:15

bknf написа:
....И като падне американската хегемония, ще дойде царството на гАсударствените билеты и руската рубла ще стане по-ценна и от златото , а маниакът от Северна Корея ще бъде първа военна сила и ще царува и властва вечно над седемте морета и океани, докато свят светува...

Не съвсем. Забравяш за Китай и неговия юан. Който пък е с Русия.. те го пазят, откъм север....

Може ли мъничко по-конкретно, кой, кого пази, и кой е откъм север? И въобще, какво е север?

Пък Тръмпи наредил затваряне на руското консулство в Сан Франциско...после Путин изпразнил... и както е тръгнало Лавров и Тилерсон, ще трябва да отсядат на хотел, като си уговарят рандевута :mrgreen:
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 1 Септември 2017, 06:51:49

ivo75 написа:
rikiking написа:
ivo75 написа:И не съм твърдял, че руснаците са световен хегемон, а краварите лежат на стари лаври и ако не са базите в някои приятелски и не толкова страни, доларът отдавна да е отишъл, там където му е мястото(реално икономически)
а с него и хегемонията.

Ей такъв най ми харесваш, преписваш своите фантазии на другите и после изясняваш(на себе си) колко
неСъстоятелни са те :mrgreen:

Като гледам горе текста , дето съм ти го оцветил даже с червени боички, май не съм го писал аз а твоята ръчица е натискала бутоните на PC-то ... :mrgreen:

Но както и да е , не смятам да отговарям на личните ти нападки, тъй като те показват само безсилието ти и невъзможността ти да проведеш и участваш в нормална дискусия по нормалени начин ... явно толкова ти е капацитета. :laughing6:

bknf написа: Забравяш за Китай и неговия юан. Който пък е с Русия.. те го пазят, откъм север....

Нищо не забравям .Китай с неговия юан е абсолютно зависим от експорта си към Америка и Европа, ежегодните покупки на леко остарели западни технологии и изнесените западни производства на територията му. Не забравяй че в главите на някои западни политици и бизнесмени вече се поизбистри истината , че Китай беше създаден като икономически гигант именно от Запада и пак именно то тях може да бъде върнат на изходна позиция за петилетка - две.
И им го напомниха съвсем лекичко преди две години , та чайнизите още криза ги тресе.

Да не говорим, че и Щатите ще си платят задълженията към Китай, когато решат , колкото решат и ако изобщо им решат...
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Мнениеот ivo75 » 1 Септември 2017, 09:33:54

rikiking написа:
ivo75 написа:
rikiking написа:
ivo75 написа:И не съм твърдял, че руснаците са световен хегемон, а краварите лежат на стари лаври и ако не са базите в някои приятелски и не толкова страни, доларът отдавна да е отишъл, там където му е мястото(реално икономически)
а с него и хегемонията.

неСъстоятелни са те

Като гледам горе текста , дето съм ти го оцветил даже с червени боички, май не съм го писал аз а твоята ръчица е натискала бутоните на PC-то ... :mrgreen:

Но както и да е , не смятам да отговарям на личните ти нападки, тъй като те показват само безсилието ти и невъзможността ти да проведеш и участваш в нормална дискусия по нормалени начин ... явно толкова ти е капацитета. :laughing6:

rikiking написа:
а с него и хегемонията.

.....

Много благодаря за оцветения с червени боички текст :mrgreen: , наистина разпознавам, че моите ръчички са натискали
бутоните на PC-то(за разлика от теб- написал си ръчичка, аз пиша и с двете :mrgreen: ). Така, и какво е родила твоята
задстомашна жлеза от моя текст съм удебелил и подчертал(надявам се разпознаваш напъните си :mrgreen: ). И след това
изясняваш, колко несъстоятелни са тези напъни родени от задстомашната ти жлеза, за което разбира се обвиняваш... мен. Опитвайки да ми преписваш, както откровено подозирам, свои действия свързани с някакви събития ли са,
празници ли са. А бе, какво е Рамадан?...но както и на друго място вече те разкриха, избягваш директните въпроси,
които, ъъъ, не ти харесват. ТАЛАНТ =D>
Последна промяна ivo75 на 1 Септември 2017, 12:07:34, променена общо 1 път
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 1 Септември 2017, 12:06:50

Предишното неолиберално управление беше решилo да промени даже и вида на доларовите банкноти и да постави лицата на граждани от небял произход , които да заместят портретите на "бащите на нацията ". Но както Президентът Тръмп обеща - всичко останало от Обама ще бъде изличено през неговия мандат. И той спазва обещанията си. :mrgreen: =D>

Steve Mnuchin Won’t Commit to the Harriet Tubman $20 Bill
Изображение
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Мнениеот itzo » 1 Септември 2017, 14:17:32

rikiking написа:... "бащите на нацията "...

:-"

Какъв е тоя израз "небял", не ти се преобръща клавиатурата да напишеш "негър" ли? Впрочем позицията по темата на Тръмп май беше Though to be fair, he said he also thinks Tubman is “fantastic,” and suggested she be put on the two-dollar bill instead.
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 154 пъти

Мнениеот rikiking » 1 Септември 2017, 19:44:39

itzo написа:......the two-dollar bill instead.......

Май не си схванал майтапа и за какво иде точно реч ... :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Мнениеот itzo » 1 Септември 2017, 20:57:44

Схванах бре. С малко забавяне. Това е оня искрометен Тръмп, който беше подметнал, че предпочита герои, които не са били пленявани. Създаде си истински фен за цял живот...колкото там му е останал на Джон Маккейн.

itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 154 пъти

Мнениеот rikiking » 2 Септември 2017, 19:41:24

това е цензурираната версия :mrgreen:

Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 5 Септември 2017, 22:14:13

За разлика от европейските неолиберали , които успешно подменят коренното население на собствените си държави с мюсюлмански преселници, Президентът Тръмп направи поредната крачка в изпълнението на предизборните си обещания.
Още една част от наследството , оставено от сомалийския му предшественик отива там където и е мястото.
Прекратяват се опциите за приемане на имигранти без документи ,пристигнали в страната дори по време когато са били непълнолетни или деца.Подлежат на незабавна екстрадация. =D> =D> =D>

Trump Ends DACA Program, No New Applications Accepted

The Justice Department announced on Tuesday it is ending DACA, the Obama-era program that allowed undocumented immigrants who came to the U.S. as children to remain in the country

КРАЙ С ЦВЕТНИТЕ СЪНИЩА НА ОБАМА :mrgreen:

Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Предишна

Назад към Политика