• Advertisement

9.09.1944г.-10.11.1989г.-факти, събития, коментари

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: 9.09.1944г.-10.11.1989г.-факти, събития, коментари

Мнениеот ivo75 » 7 Октомври 2017, 08:39:21

itzo написа:
ivo75 написа:...Ау, е що 45 год. АБФК е от 1968 год., ако не бАркам. И ако по същата методика, сколько са били горяните?

Защото нови АПБФК се появяваха чак до свалянето от длъжност на другаря бай Тошо по схемата "намираш трима други АБПФК да свидетелстват, че Идно времИ си дал чифт цървули и буца сирене на партизаните" и те така. Колко да са били горяните? Щяхме да разберем, ако бяха започнали да раздават пенсии и на тях.

Мда, няма кой да ги брои горяните, щото най-големите борци срещу социализъма се появиха след 10-ти ноември...
Сакън нЕкой да не ги засенчи :mrgreen: . И най са силни онлайн...
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 145 пъти

Мнениеот rikiking » 7 Октомври 2017, 18:52:00

ivo75 написа:
Мда, няма кой да ги брои горяните,

И какво точно за горяните , между другото бях забравил да тези достойни хора че са съществували, никога с нищо не са се натрапвали.

Та какво за тях ? Да не би да са искали като алчните Активни борци /АБПФК/ привилегии за тях и пототомствата им до четвърто коляно, държавни пожизнени пенсии и персонални Волги и Мерцедеси . Да си отварям ли устата , какво значеше примерно АБПФК първа степен? Кърлеж първа степен или обиждаме насекомото?
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 175 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот onufriy » 7 Октомври 2017, 19:45:25

rikiking написа:
ivo75 написа:

И какво точно за горяните , между другото бях забравил да тези достойни хора че са съществували, никога с нищо не са се натрапвали.

Та какво за тях ? Да не би да са искали като алчните Активни борци /АБПФК/ привилегии за тях и пототомствата им до четвърто коляно, държавни пожизнени пенсии и персонални Волги и Мерцедеси . Да си отварям ли устата , какво значеше примерно АБПФК първа степен? Кърлеж първа степен или обиждаме насекомото?

Кърлежът всъщност е паяк, ма не се коркай, тя на тебе цялата ти работа такваз. Да му се не начудиш му се на търпението на Иво...
onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 220 пъти

Мнениеот rikiking » 7 Октомври 2017, 20:15:23

onufriy написа:
rikiking написа:
ivo75 написа:

Кърлежът всъщност е паяк, ма не се коркай, тя на тебе цялата ти работа такваз. Да му се не начудиш му се на търпението на Иво...

Да , обичах да бягам от часовете по биология, което не ми пречи да знам кой червен другар какво прицуняше и как го правеше.:mrgreen: СЯ ако дЕдо ти е бил АКТИВЕН, разбирам, ама и ти няма кво толкова да се палиш ...

Истината си е истина и доста хора я помнят и са го изпитали на гърба си.

Все пак хората не бяха слепи да не виждат как напълно официално някой олигофрен,син или внук на АБПФК , го приемат с привилегия в елитна гимназия или в търсена специалност в СУ примерно, докато нормалните момчета и момичета с по-добър успех и мозъчен капацитет от него ги пращат да берат рози и корнишони в Мало Уйно. /аз обаче си вадех най-редовно медицински и не съм Одил ни един път на бригада..Ядец/ :mrgreen:

Айде да не почвам да ти вадя всички постановления на ДС и МС на НРБ относно привилегиитена разните му там шумкари /вкл. и поколенията им /, убийци от бойни групи на БКП, съветски шпиони,следдеветосептемврийски ченгета итн , че свЕт ще ти се завие.

/май нещо като "народни пенсии"имаше за другарите АБПФК, докато останалите работеха за стотинки и ги държаха без паспорти като роби, да не могат да излязат навън от "Социалистическият рай" ? /
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 7 Октомври 2017, 23:16:24

rikiking написа:
ivo75 написа:

Та какво за тях ? ....?

Нямам представа, питай идейния си другар, може и паметник да им издигнете. Нали съл знаеш, как крепостните са освобождавали щастливите български възрожденци, поданици на една велика империя. По същия начин един Сен Клер и той, като горяните, се е борил против освобождението.

А, че си борил диктатурата скатавайки не и нужно, въобще да ми се хвалиш. Знам бе, още помня, как си бил едва ли не
единствения в класа, който не е бил с привилегии, който им знае далаверите и т.н. :mrgreen: За протокола и тези, които
не помнят или не искат, нямаше простосмъртни сред децата на върхушката. 'Се нЕкой, дали мама или тате, или дедо ти е осигурил привилегиите да си проСТОсмъртен сред привилигированите ;-) .
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vl » 8 Октомври 2017, 00:52:18

На партийните демагози като Иво ще кажа, че не съм махал знаменце пред мавзолея, защото през онези години не живеех в София! Щастлив съм, че сега го няма, за разлика от московския! И от махането на безобразния паметник до НДК съм доволен! Сега си мечтая и на ПСА да се случи същото, но не е сигурно, че ще го доживея. Това не е нито Полша, нито Чехия, а най-верния сателит на Москва с най-много руски слуги! При това всеотдайни!

Като малки ученици бяхме по-дисциплинирани и не пропускахме манифестациите на 24.05. Но като порастнахме, започнахме да бягаме! Уж натам, но по страничните улички изчезвахме! И за щастие учителите се правеха, че не забелязват....

През някои години точно на 24.05. ни принуждаваха на викаме "КПСС-БКП"!? А през други "Слава на Кирил и Методи!"

Репетициите за 24.05. продължаваха цял месец през голямото междучасие и в извънучебно време! Минало незабравимо....На всички отгоре през някои години ни ангажираха да участваме и в манифестациите на 7ноември! Цяла тема съм посветил на този "празник". Имаше и друго мероприятие-преглед на маршовата песен всяка пролет. И за нея репетиции цял месец! Не питаха кой желае да участва! Всички в кюпа! А днес наглеците пак по заповед "отгоре" ни затрупват с врели некипели!

И сега според такива като Иво сме виновни, че не сме дезертирали винаги!? Ако се бяхме опитали, дали нямаше да последва изключване от у-ще или поне намаляване на поведението? Не желая отговор от Иво! От него освен глупости и лъжи няма какво друго да прочетем! Пиша тези подробности за по-младите, които не са били родени тогава. Или са били твърде малки, за да помнят........Преди няколко години Иво беше натоварен от майката партия да агитира за Меглена Кунева-Пръмова(снаха на Иван Пръмов, някогашен министър при Т.Живков/ и той добросъвестно изпълняваше партийното си поръчение. Ако има възражения, ще намеря темата и ще извадя на показ "бисерите" му. Но тази тема даже не е политическа! Тя е историческа! За пореден път го напомням. Не е смислено да се занимаваме с незначителни персони като Иво, Онуфри, БКНФ и др. По-важно е да пишем истината за периода 1944-1989г.

Имах съсед активен борец против фашизЪма, който получаваше 380лева пенсия през 80-те! Моят дядо получаваше 85лв., а баба ми-75. Баща ми се пенсионира през 1986г. като учител със 166лв. и 40г. трудов стаж! Социализъм ли бе да го опишем....Хората с половин уста говореха, че някои отговорни другари вече са си построили комунизЪма! Ако има интерес към буквата "Ъ" в тези думи, ще обясня защо я пиша.
Последна промяна vl на 8 Октомври 2017, 20:04:33, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора vl за мнението:
rikiking

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 354 пъти
Благодарено: 161 пъти

Мнениеот rikiking » 8 Октомври 2017, 08:40:53

ivo75 написа:
А, че си борил диктатурата скатавайки не и нужно, въобще да ми се хвалиш. Знам бе, още помня, как си бил едва ли не
единствения в класа, който не е бил с привилегии, който им знае далаверите и т.н. :mrgreen: За протокола и тези, които
не помнят или не искат, нямаше простосмъртни сред децата на върхушката. 'Се нЕкой, дали мама или тате, или дедо ти е осигурил привилегиите да си проСТОсмъртен сред привилигированите ;-) .

Не съм бил единственият ,а един от няколкото приети без привилегии на база резултати от приемните изпити.И това беше на фона на приетите с привилегия двадесетина унуки на активни борци,деца на ченгета от ДС и други приети пак с отделна привилегия по параграфа за деца от Работническо - селски произход.И ако останеше нещо за простосмъртните - следваше класирането на общо основание по успех от изпитите и дипломата.

Отделно вече по време на обучението всеки срок записваха най-нагло без приемни изпити и пускаха допълнително "с парашут" децата на разни "отговорни другари от ЦК или отрочета на комити от разни партийни комитети,служители от посолствата, висши дружбаши, офицери от милицията итн ".

Що се отнася до дяда ми , Бог да го прости - беше партиец точно две седмици, докато го бяха накарали като новоприет член да докаже лоялността си и да се подпише под донос срещу негов колега и приятел, което отказа да направи и си хвърли партийната книжка пред всички на събрание. За тая работа му сложиха забрана да работи на най-малкото 150 км от София за срок от пет години, което между другото не му попречи по никакъв начин да си гледа успешно докторлука и не го спря публично да намести ченето на един нагъл партиен секретар в една окръжна болница няколко години по-късно. Оня даже не успя и да го осъди, понеже половината град барабар със съдиите,следователите и прокурорите беше минал през кабинета му да се лекува или оперира :mrgreen:
Ronald Reagan

vl

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 8 Октомври 2017, 14:40:10

vl написа:....На всички отгоре през някои години ни ангажираха да участваме и в манифестациите на 7.07.! Цяла тема съм посветил на този "празник". Имаше и друго мероприятие-преглед на маршовата песен всяка пролет. И за нея репетиции цял месец! Не питаха кой желае да участва! Всички в кюпа! А днес наглеците пак по заповед "отгоре" ни затрупват с врели некипели!....

Ей, големи герои, сега ми се изяснява, защо падна тоз прогнил строй :mrgreen: . Само едно не ми е ясно, на всички отдолу, какво манифестирахте на 07.07.? :-k Защо ли ми се струва, че след втория паметник на съветската армия в София,
и купчината измислици, сега и манифестации си фантазираме? Дай нЕкой линк, нали там се крие силата ти...Щото, като
започнеш коментарите и всичко става една каша, паметници, манифестации, достойни българи...Дай ги тез достойни горяни, к'ви са били, кой ги е финансирал и къде са Утишли?

И не разбрах, че дочакаме ли партийната книжка на Юда? ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 8 Октомври 2017, 14:54:13

ivo75 написа:Само едно не ми е ясно, на всички отдолу, какво манифестирахте на 07.07.? :-k Защо ли ми се струва, че след втория паметник на съветската армия в София,
и купчината измислици, сега и манифестации си фантазираме? Дай нЕкой линк, нали там се крие силата ти...

Тоя път линка аз ще ти го дам - наслаждавай се . :mrgreen:

В интерес на истината през осемдесетте спряха манифестациите на 07.07, но пак беше празник и ни мъкнеха на този ден като ученици в студ и сняг под строй,вместо на манифестация да носим цветя и клони пред въпросните паментници на Орлов Мост и Борисовата градина/така че практически си беше същото , само дето прототипът на "Мистър Куку" и шайката му не махаха от мавзолея докато минавахме/.

Ronald Reagan

vl

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 8 Октомври 2017, 15:36:14

rikiking написа:... 07.07...

Нерде седми юли, нерде седми ноември? ;-)

Впрочем него празник вече не празнуват и в Русия. Настоящият всерусийски самодържец не е твърде привързан към делото на Владимир Илич и компания ;-)
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 160 пъти

Мнениеот ivo75 » 8 Октомври 2017, 15:38:02

rikiking написа:
ivo75 написа:Само едно не ми е ясно, на всички отдолу, какво манифестирахте на 07.07.? :-k Защо ли ми се струва, че след втория паметник на съветската армия в София,
и купчината измислици, сега и манифестации си фантазираме? Дай нЕкой линк, нали там се крие силата ти...

Тоя път линка аз ще ти го дам - наслаждавай се . :mrgreen:

В интерес на истината през осемдесетте спряха манифестациите на 07.07, но пак беше празник и ни мъкнеха на този ден като ученици в студ и сняг под строй,вместо на манифестация да носим цветя и клони пред въпросните паментници на Орлов Мост и Борисовата градина/така че практически си беше същото , само дето прототипът на "Мистър Куку" и шайката му не махаха от мавзолея докато минавахме/.

И на седми юли сам ли маршируваше, или бЕхте двамата заедно :mrgreen: ? И ако е така що пускаш линк от
седми ноември? Питам само, ей тъй наум, те всичките ви измислици са все някъде около истината, ама не точно.
Баш, както във вица, не точно, а около :mrgreen:
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 8 Октомври 2017, 16:08:35

ivo75 написа:
И на седми юли сам ли маршируваше, или бЕхте двамата заедно :mrgreen: ? И ако е така що пускаш линк от
седми ноември? Питам само, ей тъй наум, те всичките ви измислици са все някъде около истината, ама не точно.

Техническа грешка , при това много показателна- много добре знаеш че става въпрос за 07.11, не за 07.07- съответно съм пуснал и линк от тази дата.Ега ви забравим комунярско-пролетарските празници най-накрая и явно вече се получава.

Така или иначе то за това ти остана да се захващаш , иначе издишаш генерално с аргументите по същество.
/подозирам че по времето на соцвремената си консумирал редовно Битер лЕмон в големи количества, че и досега все още ти държи и се опитваш все кисело да го раздаваш/ :laughing6:
Ronald Reagan

vl

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 8 Октомври 2017, 16:27:34

rikiking написа:
ivo75 написа:

Техническа грешка , при това много показателна- много добре знаеш че става въпрос за 07.11, не за 07.07- съответно съм пуснал и линк от тази дата.Ега ви забравим комунярско-пролетарските празници най-накрая и явно вече се получава.

Така или иначе то за това ти остана да се захващаш , иначе издишаш генерално с аргументите по същество.
/подозирам че по времето на соцвремената си консумирал редовно Битер лЕмон в големи количества, че и досега все още ти държи и се опитваш все кисело да го раздаваш/ :laughing6:

Грешка, техническа викаШ, ми те две трети,от коментарите са ти такива, ама нейсе, що даваш линкове към несъществуващи
събития? Сега и другият ще включи и ще започне да оправдава, не било юли, било ноември. Еми по-прецизно, и никой няма да те поправя. Прочети, па коментирай. Преди паметниците били еднакви, сега юли е виновен, че не е ноември...
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 8 Октомври 2017, 17:38:02

ivo75 написа:що даваш линкове към несъществуващи
събития?

Тука съвсем даде фира - Другарката Курнелия ли ви инструктира да отричате, че изкарвахте насила хората по митинги и манифестации поне по десетина пъти на годината ли ? Ей то бива , бива , но ..... #-o
Ronald Reagan

vl

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 8 Октомври 2017, 17:53:09

rikiking написа:
ivo75 написа:що даваш линкове към несъществуващи
събития?

Тука съвсем даде фира - Другарката Курнелия ли вече ви накара да отричате, че изкарвахте насила хората по митинги и манифестации поне по десетина пъти на годината ли ? Ей то бива , бива , но ..... #-o

К'ва фира, к'ви пет лева? Имаше ли демонстрации, манифестации или менструации на 07.07.? Да, или не?

Един път го твърди копи пейст мен, ти го повтаряш, че и линк даваш, пък той не бил за 07.07 а за 07.11., пък накрая другарката е виновна, че не знаете к'ви ги бръщолевите? Типично, на крива ракета, нъл знаеш?
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Политика