• Advertisement

Книжка от БГ!

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Книжка от БГ!

Мнениеот majorski » 4 Май 2017, 17:49:26

с две думи става ...може да си извадя книжка .... ама не би трябвало да може !

определено обаче би имало проблем, няма да стане, да си извадя чрез новата българска книжка ...книжка в Испания ,италия или холандия или Австрия ! Тези държави определено са свързани помежду си и ще засекът че немската книжка е отнета !
majorski
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ivo75 » 4 Май 2017, 17:59:25

majorski написа:с две думи става ...може да си извадя книжка .... ама не би трябвало да може !

определено обаче би имало проблем, няма да стане, да си извадя чрез новата българска книжка ...книжка в Испания ,италия или холандия или Австрия ! Тези държави определено са свързани помежду си и ще засекът че немската книжка е отнета !

И българите би трябвало да те засекат, и да ти откажат. Но както вече казах в страната на чудесата няма невъзможни неща. Но ще си истински магьосник, ако евентуалната(ако получиш българска) успееш да замениш с било то
италианска, испанска или холандска. Пробвай с африканска, нали вече има челен опит- нигерийски :mrgreen:

В Тайланд например свидетелство за управление на МПС получаваш срещу такса от 25 $ и курс от 08:00 до 14:00( информацията е директна от място, но отпреди няколко години). За огромно съжаление и по очеизвадни причини, тайландските книжки не се признават в Европа.
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 172 пъти

Мнениеот rikiking » 4 Май 2017, 19:05:00

ivo75 написа:
majorski написа:За огромно съжаление и по очеизвадни причини, тайландските книжки не се признават в Европа.

тцъ,признава се и може да кара с нея шест месеца в Европа,ако има и тайландски резидент пермит. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 422 пъти

Мнениеот ivo75 » 4 Май 2017, 19:51:10

rikiking написа:
ivo75 написа:
majorski написа:За огромно съжаление и по очеизвадни причини, тайландските книжки не се признават в Европа.

тцъ,признава се и може да кара с нея шест месеца в Европа,ако има и тайландски резидент пермит. :mrgreen:

Както споменах, информацията ми е директно от мястото на събитието, отпреди няколко години. Ако нещо се променило
междувременно съм убеден, че ти го знаеш. Щом казваш, че е така, значи е така :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 172 пъти

Мнениеот rikiking » 4 Май 2017, 21:12:10

ivo75 написа:
rikiking написа:
ivo75 написа:

Както споменах, информацията ми е директно от мястото на събитието, отпреди няколко години. Ако нещо се променило
междувременно съм убеден, че ти го знаеш. Щом казваш, че е така, значи е така :mrgreen:

Не се обиждай де. И аз имам някой друг горещ контакт с тия дестинации.По принцип доста от пенсионираните ми колеги и добри приятели експати си подслаждат старините или там или Камбоджа с разни материални,духовни и физически придобивки, че и по някое студио си купиха, да им дадат перманентни пермити за престой и да не плащат данъци у Ойропата или Албиона.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Monster » 25 Октомври 2017, 13:29:13

Здравейте,и аз се сблъсках с един проблем.Живея от 2 години в Германия,но нямм шофьорска книжка.Реших да изкарам такава в България поради няколко причини,но съвсем случайно разбрах,че след като съм в тази държава и имам адресна регистрация тук повече от 6 месеца няма да ми бъде валидна Бг книжката.Звънях къде ли не и навсякъде ми дават различна информация.Моля някой ако е съвсем наясно с това да ми даде конкретен отговор за,който предварително Благодаря.
Monster
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот bknf » 25 Октомври 2017, 18:45:30

Monster написа:случайно разбрах,че след като съм в тази държава и имам адресна регистрация повече от 6 месеца няма да ми бъде валидна Бг книжката

Ако това наистина е така - освен да се отрегистрираш, за 6-7 месеца, и да си извадиш книжката.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
Monster
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Мнениеот StefanB » 10 Януари 2018, 13:46:46

Въпрос към знаещите.....
Срокът на БГ книжката ми изтича.... Подадох документи за ДЕ книжка, но ще бъде готова след 2месеца....
има ли възможност за експресна поръчка? и какво става през този период когато книжката ми дефакто е изтекла, а новата още не са ми я дали?
Аватар
StefanB
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот rikiking » 10 Януари 2018, 14:17:11

StefanB написа:Въпрос към знаещите.....
Срокът на БГ книжката ми изтича.... Подадох документи за ДЕ книжка, но ще бъде готова след 2месеца....
има ли възможност за експресна поръчка? и какво става през този период когато книжката ми дефакто е изтекла, а новата още не са ми я дали?

Зависи от Ландкрайза, който я издава.Ако са ти казали че не може експресно - значи не може.Хубавото е , че немците по принцип не правят запитвания до BG КАТ дали книжката е истинска,за разлика от испанците примерно, които не дават испанска книжка без получен отговор от българите.Има хора в Испания и по шест месеца чакат заради нашите мърдѝ от КАТ.

Моята книжка стана готова в D за пет седмици.Бях извън Германия и жена ми я взе със собственоръчно написано от мен пълномощно и предаде българската. Освен това, ме разкарваха преди това на два прегледа - общ и много подробно обследване на зрението от очен лекар, понеже имам и категориите за тежки камиони.

В периода, в който българската ти книжка е изтекла и не си получил немската - де факто си без книжка. Търсиш кой да те вози и не караш. Не сядай зад волана с изтекла книжка, немците не спират много често,но гепнат ли те случайно -
д-то да ти е яко. [-X
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 10 Януари 2018, 14:28:01

rikiking написа:

...

В периода, в който българската ти книжка е изтекла и не си получил немската - де факто си без книжка. Търсиш кой да те вози и не караш. Не сядай зад волана с изтекла книжка, немците не спират много често,но гепнат ли те случайно -
д-то да ти е яко. [-X

Ами. Казваш, че не я носиш, единственото, което могат да проверят, дали е прибрана. Лошото е, ако направиш беля, там не знам какво става. Преди десет години издаваха един лист, на който се твърдеше, че книжката ти е в процес на подмяна и с него се караше. Питай.
Масса, ти С категорията подновяваш ли си я на всеки пед години? Гледам, моята е изтекла преди пет...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 260 пъти

Мнениеот rikiking » 10 Януари 2018, 15:08:52

onufriy написа:
rikiking написа:

...

д-то да ти е яко. [-X

Ами. Казваш, че не я носиш, единственото, което могат да проверят, дали е прибрана. Лошото е, ако направиш беля, там не знам какво става. Преди десет години издаваха един лист, на който се твърдеше, че книжката ти е в процес на подмяна и с него се караше. Питай.
Масса, ти С категорията подновяваш ли си я на всеки пед години? Гледам, моята е изтекла преди пет...

Подновявам си я,чединко,подновявам си я. :mrgreen:
Гледам че книжката помераните са ми я издали за петнайсет години напред, включително и за B+E, обаче на C-то и C1-то са им лепнали само пет години срок на валидност. После пак на доктор и на очен и така ...

За подновяване няма проблеми, даже ако С-то е изтекло. То и моето С беше изветряло от няколко години, но ми го преиздадоха плюс новото С1 без проблем.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 10 Януари 2018, 16:06:00

Странно. Моята неограничена, само С-то на пет ограничено. Бе се се чуда да я подновя, ма като знам, че трябва да дам 150 кинта и да утрепя един ден, викам си, кво ли ше стане, ако със същия ресурс фана да ида на ски...
И така шеста година :mrgreen:
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 260 пъти

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 19:09:43

StefanB написа:какво става през този период когато книжката ми дефакто е изтекла, а новата още не са ми я дали

Ми в случая ще си просто без книжка.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Мнениеот novia » 10 Януари 2018, 19:27:31

Щом си подал документите за нова книжка в ДЕ , и са ти ги приели , и са ти казали че ще е готова след 2 месеца , би следвало евентуално да могат да ти издадат -" vorläufiger führerschein" . Иди и питай на място - 2014г. ми струваше 25 евро такова .
Аватар
novia
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 191 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот StefanB » 10 Януари 2018, 22:56:17

novia написа:

Щом си подал документите за нова книжка в ДЕ , и са ти ги приели , и са ти казали че ще е готова след 2 месеца , би следвало евентуално да могат да ти издадат -" vorläufiger führerschein" . Иди и питай на място - 2014г. ми струваше 25 евро такова .

Благодаря много...... най после един нормален отговор.
Аватар
StefanB
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи