• Advertisement

Купувам домашна ракия

Мястото за Вашите безплатни обяви

Re: Купувам домашна ракия

Мнениеот itzo » 11 Януари 2018, 11:00:02

Проблемът не е толкова в метанола, колкото в количеството :laughing6: . Ако си лиснеш обичайната доза, без да отчетеш петдесетте и повече градуса, на другия ден си труп :mrgreen: А ослепели от домашно печена ракия /почти/ няма, колкото и да им се иска на големите алкохолни производители, практически всички такива случаи са след употреба на алкохол, забъркан от доморасли химици с дървесен спирт.
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 194 пъти

Мнениеот rikiking » 11 Януари 2018, 20:43:41

itzo написа:Проблемът не е толкова в метанола, колкото в количеството :laughing6: . Ако си лиснеш обичайната доза, без да отчетеш петдесетте и повече градуса, на другия ден си труп :mrgreen: А ослепели от домашно печена ракия /почти/ няма, колкото и да им се иска на големите алкохолни производители, практически всички такива случаи са след употреба на алкохол, забъркан от доморасли химици с дървесен спирт.

Хе - хе - хе . Може и да сме софиянци, но и ние от домашна ракия отбираме бе, така че ще прощаваш.

Ако дЕдА ти е варил ракия ,примерно от собствено лозе Перла/почти го затриха сорта вече/, с минимално количество захар и го е наложил в бурето само за представителни цели и за собствена употреба, за синовете, за унуците и за мъжа на унучката - пий на воля, половин, че даже и едно "кило" не се и усеща и на другия ден си кукуряк.

А я ходи вземи от съседа му, който има същото лозе и пече на същия казан, но ще ти даде от тубата дето е за продан - от два-триста грама се чувстваш труп , че и с допълнителни екстри...

Така че , пийте домашна ракия произведена само от близки роднини и най-приближени сродници!!! :cheers:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 231 пъти
Благодарено: 421 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 12 Януари 2018, 00:04:18

rikiking написа:
VaskoLeon написа:Не бих си купил ''домашна'' не се знае дали не е варена на силен огин и няма метанол в нея! :mrgreen: :mrgreen:

Резултатът е натравяне до пълно ослепяване!

Последния път като препих с процокава домашна,подарък от един приятел, после две денонощия ми беше студено на краката, а пък топло на главата, челото ми се потеше обилно, слепоочията ми пулсираха, имах силно бучене в ушите, парене на клепачите и погледът ми трудно се концентрираше в една точка. :mrgreen:

Освен това изпитвах тежест в областта на малкия мозък, движенията ми бяха леко некооридинирани и забавени, а говорът ми - провлачен, с частично изменена интонация и тембър. :-s

Аз пия домашна, но предимно от Троянския Балкан. Мека словова, която може дори за лекарство да ползваш! :) :)
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 12 Януари 2018, 00:06:58

rikiking написа:
Ако дЕдА ти е варил ракия ,примерно от собствено лозе Перла/почти го затриха сорта вече/, с минимално количество захар и го е наложил в бурето само за представителни цели и за собствена употреба, за синовете, за унуците и за мъжа на унучката - пий на воля, половин, че даже и едно "кило" не се и усеща и на другия ден си кукуряк.

А я ходи вземи от съседа му, който има същото лозе и пече на същия казан, но ще ти даде от тубата дето е за продан - от два-триста грама се чувстваш труп , че и с допълнителни екстри...

Така че , пийте домашна ракия произведена само от близки роднини и най-приближени сродници!!! :cheers:

Подкрепям с две ръце, сега на масата седи едно шишенце с грозданка, подари ми я приятел от България, сам я си е варил за него си, в нея няма боклуци!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Предишна

Назад към Търся/Предлагам - Други