• Advertisement

Спомени за 10.11.1989 г. и анализ на 25 години преход

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: Спомени за 10.11.1989 г. и анализ на 25 години преход

Мнениеот ivo75 » 22 Юли 2018, 23:10:31

vl написа:Не зная кой двоен агент и предател имаш предвид, но Т.Живков какъв е? Може би най-големия патриот? Предложил ни за съветска република и от интервютата с него не става ясно какъв агент е бил-двоен или повече......Първо на Гешев, после на ДС, а след това и на КГБ! Шикалкави, но не отрича ясно и точно! Също като теб! Но да не си помислиш, че сега с теб ще започна спор до НГ? Имам си доста по-важни грижи и ангажименти. Ще се включвам, когато мога с някой линк, както ви обещах преди месеци.........А вие си чешете езиците.......

Влючвай се, когато и с каквото си искаш. Нали можеш да смяташ, 29 години, такива, като теб, резултатът е впечатляващ. Най-вече, как намираш мана на другите....
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 196 пъти

Мнениеот vl » 22 Юли 2018, 23:45:34

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 441 пъти
Благодарено: 187 пъти

Мнениеот bknf » 23 Юли 2018, 11:17:20

vl написа:..спомени за 10.11.1989 г. и анализ на 25 години преход....
ivo75 написа:Нали можеш да смяташ? 29 години такива като теб, и резултатът е впечатляващ..
vl написа:..youtube..youtube...youtube...

Далече е той от анализа, много е далече. :mrgreen: Както и спомените му от онова време - никакви ги няма.
Анализатор и разказвач на спомени - от класа.) Може би защото е роден след 10.11.1989 г.?))

Нещо от сорта на тия, които се изредиха като "държавници" в България след оная дата по-горе ;-)

Сега ако разкаже и как върви делото по задържаните за биенето на 6 затворника в Ярославската ИК-Нр. 1 по 286 УК РФ - цена няма да има.-))
bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 420 пъти

Мнениеот itzo » 23 Юли 2018, 13:44:47

bknf написа:...Сега ако разкаже и как върви делото по задържаните за биенето на 6 затворника в Ярославската ИК-Нр. 1 по 286 УК РФ - цена няма да има.-))

А, ти за тези ли?(моля хора с лабилни нерви или пък просто гнусливи да не гледат)

п.с. Всъщност затворникът е един, шестима са задържаните до момента служители на ...ъъъ...реда.

Гложди ме въпрос- тоя очеваден интерес, който куп руски офицери от МВР изпитват към голия задник на бития пандизчия не избива ли малко на садо-джендъризъм?
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 221 пъти

Мнениеот vl » 24 Юли 2018, 01:43:57

Някои пропагандатори май трябва да прочетат пак първата страница на темата, за да си опреснят спомените ми за 10.11.1989г. или може би да ги прочетат за първи път?! Тогава бях студент.....И анализи има по страниците, но кой да чете?! Четенето е вредно.....По-лесно е(и по-доходно) да се пишат глупости, полуистини и даже нагли лъжи! Някои са на заплата в интернет за да упражняват такава "дейност"......А аз пиша по съвест и когато имам време.....
Но кой сега мисли за съвест, почтеност, обективност, достойнство, чест? Важното е пари да падат.....

Освен това сте се отклонили от темата и май пак трябва да има метла! На какво се надявате? Да я оспамите и никой да не я чете?! Не сте познали!
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 24 Юли 2018, 10:56:01

vl написа:Някои пропагандатори май трябва да прочетат пак първата страница на темата, за да си опреснят спомените ми за 10.11.1989г. или може би да ги прочетат за първи път?! Тогава бях студент.....И анализи има по страниците, но кой да чете?! Четенето е вредно.....По-лесно е(и по-доходно) да се пишат глупости, полуистини и даже нагли лъжи! Някои са на заплата в интернет за да упражняват такава "дейност"......А аз пиша по съвест и когато имам време.....
Но кой сега мисли за съвест, почтеност, обективност, достойнство, чест? Важното е пари да падат.....

Освен това сте се отклонили от темата и май пак трябва да има метла! На какво се надявате? Да я оспамите и никой да не я чете?! Не сте познали!

Чекай да го цитирам, че тоя тон не е за изпускане: назидателен, заплашителен, с лека щипка на чувство на превъзходство. Удебеляването, предполагам, че стои за леко повишени децибели, но не чак толкова, колкото ГЛАВНИТЕ БУКВИ =D> Напомня ми за една епоха, точно преди разглежданата от темата \:D/
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 271 пъти

Мнениеот ivo75 » 24 Юли 2018, 13:38:24

Не обичам обемните цитати, но по изключение няма да синтезирам нищо от цитата. Текстът е на Кеворк Кеворкян, не се чувствам обвързан нито с автора, нито с мнението. Специално съм удебелил няколко пасажа от уважение към неуморимия и несломим разказвач на неистини, небивалици и откровенни измишльотини прикрити, като препратки към сайтове, чиято достоверност е проектил на "правилната партийна нагласа", готова да игнорира факти и събития. Разбира се съм повлиян и от нравоучително-назидателнo-заповедническия тон на преподавателя, решил, че ние тук зависим от смешната му преценка, и ако не слушкаме, няма заверка. Всичкото това опаковано в обвинения за платени публикация, курсове в партийни школи, и въобще, каквото чул и недочул, недоразбрал. Липсата на аргументи се замества удобно с обвинения на лична основа, поклон пред такъв преподавател.....

Ще подновяват на български език излъчванията на радио „Свободна Европа“. Въпросното радио беше един от инструментите, с които Западът воюваше с комунизма. Колко бе ефикасно то, е отделен въпрос. Но днес да разчиташ отново на това радио? Какъв знак е това? Че в България няма свобода? Че България не е в Европа? Че българските медии са несвободни? Че искаш да удариш шамар на българските управници? Че искаш да дадеш бял хляб на тукашни „истински“ демократи – повечето от които са измисленяци, фалшификатори на собствените си биографии?Впрочем – Орбан би ли се съгласил да бъде открито подобно радио в Унгария?Ясно е отсега, че „Радиото на Свободата“ няма да има почти никакво влияние. Но, все пак, натрапването му е лош знак.*** Тия дни един бивш служител на „Свободна Европа“ /Димитър Бочев/ разказваше, каква свобода имало навремето, в „ония години“, в това радио. Веднъж му дали да преведе някакъв текст от Солженицин, но той отказал, понеже не му харесал. И представете си само – не го наказали!Понеже на някои хора Господ им е Георги Марков*, ето какво пише той за въпросната свобода /в писмо до Бочев/:„От много отдавна вече не вярвам в „свободата на словото“, която на практика се свежда и в двата свята до свободата да крещиш на глас у дома си или пред неколцина приятели това, което те вълнува. Но я се опитай да изкажеш мнение в „независимия“ вестник „Таймс“ или в независимото Би Би Си? Имаш много здраве от пробитата шапка на демокрацията. Там, както и в „Работническо дело“, трябва да се съобразиш с линията на вестника или радиото. Принципите са абсолютно същите. Разликата е само във формите - едните са по-груби и недодялани, а другите по-гладки…Нито хората от Радио София, нито хората, които стоят зад тукашните радиостанции, ги е грижа за България и българите. Просто хората си изкарват хляба, както биха могли да го изкарат с отглеждането на таралежи например...Така че всяко решение, което те взимат, всяко мнение, което те изразяват, няма нищо общо с истината, правдата, борбата за доброто и съвършенството на човека, любовта, красотата. Не! Никаква друга кауза освен своята проста и ясна кауза - да си циментираш положението и да не си създаваш неприятности…Все повече ме смайва впечатлението, че истинската болест на нашето време не е нито комунизмът, нито капитализмът, нито тероризмът, нито каквито и да са революционни и контрареволюционни евангелия, а главно (може би дори единствено) това мръсничко, подличко, егоистично, добре маскирано, добре гарнирано чувство да си осигуриш своето живуркане, като се присламчиш към някой октопод, който има нужда от тебе да му чистиш пипалата…Всяка дребна редакторска маймунка, колкото и бездарна да е, която почука на вашата врата (или на тукашната), има огромни предимства пред такива като мене. Защото те не се интересуват какво всъщност предават за България, не се интересуват да вникнат дълбоко в нуждите на ония, които слушат оттатък, да отговорят най-пълно на техните очаквания... а просто да си изслужат времето за пенсия и след това да имат приятни старини в някое крайморско топло заливче…Този морал така ме порази, че тогава разбрах, че обществената съвест на Запад е или мръсна политическа игра на деня, или куп лай.а, че тя не е искрен отклик на нищо, защото малцината честни и искрени донкихотовци, които милеят за човешкото достойнство, нямат достъп нито до радио, нито до телевизия, нито до вестници.Ако търговските интереси на Запад повеляват, те са в състояние да започнат да свирят съветския химн редом със собствените си национални диарии…Това е действителността. Това е все същият конфликт между партията и отделните творци. Ако комунизмът някога дойде на Запад, уверявам те, че техните диктатури ще бъдат далеч по-отвратителни от нашите - източните.Но ако не дойде, причината за това ще бъде, че техните обществени форми са по-съвършено неморални и представляват по-модерни и по-солидни укрепления за посредствеността и бездарието, основите на несправедливостта са много по-дълбоки и парфюмът на демагогията (за да прикрие миризмата на лай.ата) - много по-силен…“*** Четете Марков, четете го. И парфюмирайте Истината.Ще отвори ли Марков нечии очи?*** *Георги Марков е един от авторите на партизанската епопея - телевизионния сериал „На всеки километър“. Но след като свободно напуска България, където е един от любимците на Живков, написва „Задочни репортажи за България“, четени по „Свободна Европа“. Тази шизофрения трудно може да бъде обяснена: Знаменосецът на късния български антикомунизъм Марков преди това вее и байрака на партизанското движение. През ноември 2014 година в София бе открит негов паметник. На него е изписано: „Живите затварят очите на мъртвите, мъртвите отварят очите на живите“. Не е ясно обаче, защо не са посмели да напишат, че е убит от комунистическата Държавна сигурност по заръка на Живков – едно твърдение, с което проглушиха ушите на света. Защо спестиха тази истина, ако наистина вярват в нея?На откриването присъствала и вдовицата на Марков – Анабел Дилк. Петър Увалиев, който със сигурност повече от Марков заслужава паметник заради неизкоренимото си българолюбие, разказва, че тя е автор на една отвратителна антибългарска книга, озаглавена „Разделната стена“. Ето какво казва Увалиев за „Разделната стена“: „Не приемам 200 страници, изпълнени с дива омраза срещу България! Защо тази вдовица крие книгата си, когато рони сълзи в София и го прави публично, по телевизията? Защо не споменава, че Марков е поискал развод? Тя сама пише, че й е заявил намерението си да се върне в България, че иска развод… У нас ще се хванат за главата, когато прочетат с каква злост плюе нас, българите. И най-вече – България! Илюзията й за обезщетение ще се изпари…“Въпросното обезщетението трябвало да бъде 15 милиона лири.***

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/analizi-i-komentar ... 15720.html
Последна промяна ivo75 на 24 Юли 2018, 15:10:29, променена общо 1 път
или обратното....

Потребители благодарили на автора ivo75 за мнението:
bknf
Рейтинг: 4%

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 24 Юли 2018, 14:39:39

vl написа:Тогава бях студент..

И професор да си бил, тогава. Tвой личен анализ, досега тука - по тая тема - не съм видял.
bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 420 пъти

Мнениеот vl » 24 Юли 2018, 23:05:33

Можете да се надявате след НГ, а може и другото лято на коментар от мен. Дотогава вероятно ще пускам по някой линк, който сигурно ще ви бърка в здравето......Моето време не е за боклука, за да споря с вас! И не съм на заплата тук! Щом темата е надминала 150 000 четения, значи има какво да се прочете в нея. И според мен заслугата не е ваша. Ако можете си направете теми с такъв успех! Хората, които я четат явно умеят да отсяват плявата, както и лъжите, колкото и да не ви харесва! Толкова от мен и през другото лято е възможно пак да ви обърна внимание......Толкова сте заслужили.....

Потребители благодарили на автора vl за мнението:
novia
Рейтинг: 4%

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 25 Юли 2018, 01:56:25

vl написа:Можете да се надявате след НГ, а може и другото лято на коментар от мен. Дотогава вероятно ще пускам по някой линк, който сигурно ще ви бърка в здравето......Моето време не е за боклука, за да споря с вас! И не съм на заплата тук! Щом темата е надминала 150 000 четения, значи има какво да се прочете в нея. И според мен заслугата не е ваша. Ако можете си направете теми с такъв успех! Хората, които я четат явно умеят да отсяват плявата, както и лъжите, колкото и да не ви харесва! Толкова от мен и през другото лято е възможно пак да ви обърна внимание......Толкова сте заслужили.....

То и Биг Брадър е най-гледаното предаване...сигурно, защото хората оценяват богатата култура и душевност на българина, особено показани по такъв лесно разпознаваем начин. Толкова по "твоите" теми и свързания с тях "УСПЕХ".

Колкото по това дали си на заплата или не, интересува единствено и само теб, тъй като си единственият, който говори за пари. Дали пък не си?

От теб не очакваме, какъвто и да било коментар, защото ти отдавна си доказал, че не можеш да дискутираш, каквото и да било облечен в бялата мантия на праведния безгрешник. Твоите аргументи се изчерпват в подозрението ти към опонента и са опаковани в обикновени обиди на лична основа. Както правилно отбеляза bknf(който явно следи "творенията" ти за разлика от мен), няма и един анализ от теб. Колкото до спомените ти, там пък аз си спомням за "двата паметника" на Съветската армия в София, защото разбираш ли били много еднакви.... Е, за 45г. българският народ построи туй онуй, какво направи ти и тези, като теб за 29 г. също е видимо....

Но иначе продължавай да се самозадоволяваш, че твоите теми много се "четат", Биг Брадър също много го гледат.
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот vl » 26 Юли 2018, 00:25:48

БКП е крила аварии и трудови злополуки с хиляди смъртни случаи и загуби за милиони

http://desebg.com/2011-01-13-09-25-08/3 ... 5-09-58-16
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 11 Октомври 2018, 11:25:19

Коментар, защо изстребителите (втора употреба) F16 (според автора и F18, макар че аз лично за първи път чувам) са по-добри от новите Gripen.

Есенцията, за тези, на които не им стигнат нервите, за да го прочетат цялото:
Илиян Василев написа:Повтарям, за Кремъл всякакъв друг избор, освен американски самолет, е приемлив.

И най-високо оцененият коментар:
ALF написа:БЛЕСТЯЩО НАПИСАНО, НАЛИ УЙЛИ. И ВЯРНО!

Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 271 пъти

Мнениеот vl » 23 Октомври 2018, 02:24:46

Как БКП и ДС прочистиха досиетата тайно от обществото. Част 1: Шок и ужас в МВР

http://desebg.com/index.php?option=com_ ... 8r32lh9zLA
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка