• Advertisement

Квартира - Айндховен

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Квартира - Айндховен

Мнениеот Red » 3 Октомври 2018, 03:05:39

Здравейте.
Аз и приятелката ми смятаме да заминаваме към Айндховен, към началото на февруари. Нейният пастрок работи там.

Изчетох доста неща и доколкото разбрах, най-трудно е намирането на квартира и след това адресната регистрация. За сега се ровя във фейсбук групи, но там се предлагаг само студентски къщи/общежития, където има над 6 човека.
Интересувам се от апартамент, където можем да бъдем с моята приятелка и нейният пастрок.
Той живее в квартира, но е без адресна регистрация, а квартирата се води на други хора, българи, ако не се лъжа и просто те я преотдават, мисля, че дори го правят незаконно, не знам. Живее с още 2 човека, затова и няма как да сме там, а ни трябва друго жилище.

Какви са ни вариантите, къде мога да търся квартири и да разговарям със собственици? Има ли надеждни сайтове?

Благодаря предварително. Бихте ли ми дали други съвети, които смятате, че биха ми били полезни?
Red
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Квартира - Айндховен

Мнениеот iniuta » 3 Октомври 2018, 10:32:17

Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот Red » 3 Октомври 2018, 22:53:10

Благодаря! Всичко, което е сносно като цени отново е сппделено с още по 5 човека. Хубавите неща като за 3ма или 2ма започват от 1300 евро. Мисля, че е прекалено скъпо за 2ма човека вие как смятате?
Red
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот juventus » 4 Октомври 2018, 10:06:37

Така е, Холандия си е доста скъпичка държава, и не е лъжица за всяка уста.Ако искаш хубава квартира тря си цакаш по дебелета тарифа, като нямаш парички, сори гай.Не само да си цакаш, но и да и да представиш доказателство,че имаш възможност всеки месец да я плащаш.Тоест официялни доходи в Холандия, които ще бъдат достатъчни за плащането на тази квартира.Така на юнашко доверие,освен пак някъде на черно като твойте познати.Относно въпросния сайт kamernet.nl ,какво да кажа за него, чиста проба пунта мара.Плащаш всеки месец едни 30 евро такса, те си пребират сладко сладко кинтитети, реагирваш на някакви свобдни жилища и до там.Никой не те уведомява,става ли не става ли, на интервю ли ще те канят първо, та така.
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Red » 18 Ноември 2018, 17:20:16

Какъв беше закона за хора, които не са фамилия?

Над трима не може или и трима няма как?
С приятелката ми нямаме брак, а с нас ще бъде и пастрока й. Нямаме роднинска връзка и тримата, ще можем ли?
Red
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец