• Advertisement

Всички необходими документи за емиграция в Германия

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Всички необходими документи за емиграция в Германия

Мнениеот temida6 » 13 Януари 2010, 21:35:55

Здравейте! Моля за помощ и съвет! Какви документи са ми необходими за заминаване(емигриране) в Германия?
Какви документи трябва да преведа на Нески и да взема със себе си при отпътуването? Освен ,акт за раждане,дипломи за средно и висше образование,трябва ли също така да си преведа трудовата книжка,трябва ли ми документ за внесени здравни осигровки,или здравна европейска карта е достатъчна.Да превеждам ли евентуални свои препоръки от предишни работни места? Моля подсетете ме ,ако забравям някои документи ,коити биха ми потрябвали в Германия.
Имам осигурена квартира в Немско,смятам веднага да се запиша там на езиков курс за овладяване на Немския.
След това да си потърся работа ,моля за информация ,който знае..,дали ще е трудно да си намеря работа ,например,като:продавачка в магазин.,детегледачка,болногледачка,барманка,сервитьорка.. И бих ли могла да се възползвам в Гемания от някои стажантски програми(курсове)и след приключването им да ме оставят на работа в съответната фирма?
Имам бакалавърска степен по - Публична Администрация! С евентуални приравнителни изпити ( в Немско),дали ще ми признаят висшето образование в Германия?
Проблем ли ще ми е за започване на работа в Германия ,факта че в БГ от 3 години съм безработна?
Предварително Ви благодаря!
Желая здраве и късмет на всички!
temida6
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Всички необходими документи за емиграция в Германия

Мнениеот satbradar » 21 Януари 2010, 16:13:15

1 - Няма и никога няма и да има списък с документи.Целта е да има субективен фактор и да могат да те бъзикат-ела днес ,ела утре, донеси това или онова....
2 -Трудова книжка не съществува на запад-тва е Бг измислица и в немско ако я покажеш на някои ще гледа умно
3- за начало здравна европейска карта е достатъчна -друго никои ням да пита
4 - препоръки от предишни работни места са хубаво нещо но ако не са от извесни фирми е малко излишно щото в немско едва ли някои ще се впечатли от не нещо никому неизвесно.
5 - ...дали ще е трудно да си намеря работа ,например,като:
продавачка в магазин.,детегледачка,болногледачка,барманка,сервитьорка..
Да -моита прогноза ще е че ще е много трудно -това са така наречените нискокфалифицирани професии и работодателя трябва да мине през 1000 мъки за да наеме някои и съответно работодателя не му се занимава.
За професиите дето се общува с хора само като те видят че си зле с езика и си дотам.
За болногледачка дори мился че искат и накакво медецинско образувание за да се работи като такъв.
6- Относно дипломата - откак сме в ЕУ то за лекари няма приравнявания и т.н така че няма да е нужно приравняване и т.н .Съвета ми е -пробваи да намериш работа по специалноста от висшето -там въжат други директиви -какви точно сме писали тукаа и труда е твои да издириш инфо.
7-Безработицата в БГ - Единственото влияние е че в 99% питат като идеш на интервю какво и кога си работил за последно -просто навързват фактите и определят колко дадена пресона не практикувала и т.н.

Късмет и на тебе.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 14 пъти

Мнениеот temida6 » 22 Януари 2010, 13:42:56

Много,много Ви благодаря,че ми отговорихте на въпросите.
Определено положението не е розово-така си и знаех...
Чудя се дали немците ни мразят,все пак България май няма много добро реноме в Европа..
Знам,че ще е трудно,дано от бюрото по труда ми предложат курс или стаж по специалността ми от висшето и
после да ме оставят в съответната фирма на работа.Но се съмнявам,а и съм завършила преди 5 години и никога не съм
работила по специалността..(дано имам късмет :)))
Моля някой, ако е запознат,да сподели,как стои въпроса с работата по часово-работата на хонорар(по лесно ли става,подписваш ли трудов договор....?)
И някой знае ли,дали е много сложно,да се открие фирма в Германия?Например малко кафенце,магазинче...,
плод и зеленчук,..и прочие...(предполагам ,че е трудно с разрешителните за търговска дейност).....а,дали ще ми трябва
свидетество за съдимост? Не мога да си представя,че ще съм там,и ще ми се наложи да се връщам в БГ само за документ,който би ми отворил някоя врата:)))..

Желая родост и любов на всички!!
temida6
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 22 Януари 2010, 14:01:33

За милионен път:
никой, никого не "мрази" пер се. Престанете с подобни (меко казано) глупави въпроси! От вас- всеки поотделно зависи- дали ще бъдета приети в едно чуждо на пръв поглед общество. Няма студени, мразещи, недобронамерени - има "други" хора, със други обичаи и други изисвания.
Колкото до останалите ви въпроси, смятам че те не попадат под Тема за "необходимите документи". За фирми и т.н.т. си има отделни, вече дискутирани Теми.
отговарямсамонаотговорниотговорилиичатпатнадруги
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Администратор
Администратор

Снимки: 392
Публикации в блог: 27
Благодарил: 538 пъти
Благодарено: 691 пъти

Мнениеот satbradar » 25 Януари 2010, 17:47:35

temida6
тръгнала си на някъде но много малко си направила за да разбереш кое как и т.н.
Когато отиваш някъде просто трябва да си подготвиш домашното много добре .
Без език на ниво Б да речем - шанса ти е ултра минимален.
Продължението -опитваш се да търсиш работа там където е наи трудно -грубо казано колкото по неквалифицирана работата е толкова по трудно а и по малко парички дават.
В службите имат закони и разпоредби-и хората ги спазват -твои проблем е да разбереш кое и как.И наистина аз също си мисля че думата омраза не на място - ако те успокоява - 1 мои приятел канадец също го размотаваха по службите- просто както казах си има начин кое как да стане.
И престани да питаш дали едикои си документ ще ти трябва- казах ти -сиситемата е така измислена-дори при разрешенията за работа още повече е помислено за това- оставена е отворена- така че да могат да решават съвсем субективно и съответно никои не може да ти каже какви док точно ще ти трябват.
Другото - логиката -ами в бг с кафенце ,плод-зелнчук и т.н вадят се некскви парички се оселява-да ама тва е в Бг - в немско е 100% друго -не става така.......
Последно изречение като препръка - научи език и чак тодава се захващаи с нещо......
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 14 пъти

Мнениеот temida6 » 28 Януари 2010, 11:14:28

:) Благодаря за любезните съвети!:)
Зная немски на ниво А2...,и просто предварително исках да чуя мнение на хора жевеещи там
и хора който са се сблъскали с някой неща...
Аз лично имам късмета ...и мога да си позволя да живея в която и да е
европейска страна,минимум 3 години без да работя..
За този период всеки щте се ориентира в начинанията си
Глупаво е найстина,човек да иска съвет по този начин,от този сайт..
защото хората сме различни ,с различни съдби,мнения и възможности
различните хора търсят различни неща,затова и живота им се стича по различен начин
Някой успяват наясякъде,други не,....така че всичко е много относително и никое мнение не е миродавно
temida6
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dim_dob » 1 Февруари 2010, 17:13:18

Добър ден на всички, в момента и аз се подготвям да заминавам за Германия в рамките на 1-2 месеца! Близък приятел ме уреди на работа в ресторант в Мюнхен, като ще ми подаде документите за разрешително, и без да съм там ще ме одобрят за работата. Мисля че попаднах на добра оферта защото работодателя ми осигурява квартира и храна. Казаха ми че е добре да си женен , защото иначе ти удържат голяма част от парите, които получаваш( мисля че ще уредя това) :). И аз се чудя какви документи да легализирам , защото имам и висше образование , но не мисля, че за тях това има значение..., а може би се лъжа. Езика съм го учил 5 години, може би е позабравен , но смятам че след като съм го знаел добре ще си върна бързо формата. Тъй , ако някой нещо може да помогне за документите съм благодарен предварително.Късмет на всички!
dim_dob
Нов потребител
Нов потребител

• Advertisement

Назад към Документи