• Advertisement

Работа в Норвегия

Форумът, който касае всеки!

Re: Работа в Норвегия

Мнениеот nordreamer » 22 Февруари 2010, 12:03:32

Пиши на лични кога идваш, ше се разберем нешо
si at du elsker meg eller ikke si noe
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот froodo » 16 Април 2010, 12:25:38

Здравейте на всички.Търся си работа в Норвегия,някой нещо знае ли за нефтените платформи.....немога да немеря информация за там #-o
froodo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот JanaVitanova » 19 Април 2010, 11:22:31

Hei! Jeg heter Jana og jeg vil spør om har jobb til sykepleier i Norge. Tusen takk.
JanaVitanova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nordreamer » 20 Април 2010, 21:25:18

Hei Jana,
Her er link til en netside med masse ledige stillinger i området du søker:

http://www.nav.no/stillinger/stillinger.jsf?s1=483019&
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот naselo » 20 Април 2010, 22:12:14

froodo написа:Здравейте на всички.Търся си работа в Норвегия,някой нещо знае ли за нефтените платформи.....немога да немеря информация за там #-o

Трябва да изкараш серия курсове. В НАВ преди два месеца имаше наслагани едни брошури с възможните курсове за изкарване за нефтената промишленост. Трябва да идя къде е това нещо, взех едно.
Другият начин е да започнеш някъде с малко късмет и някой познат. После хората сами ще те пратят на нужното обучение.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 34 пъти

Мнениеот naselo » 21 Април 2010, 15:13:36

Днес звънях на този онзи.... тия не ги лови кризата май :)
Няма глад за работници, но помагачи все пак са повече от желани. Малко норвежки, добър английски, малко опит в общуването и работата там и поредният пришълец е уреден. Ще се ходи скоро натам =D>
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bambino_nor » 14 Май 2010, 06:01:06

nordreamer написа:Ако фирмата е Рено Норге, мога да ти споделя какво съм чул за нея от човек който работеше там - първо изобщо шофьори не търсят,става въпрос за такива които товарят и разтоварват, това със шофьора е само залъгалка,или след години евентуално, работата е много тежка и се почва много рано сутрин и на много високо темпо се бачка, квартирата им доколкото разбрах е била етаж от къща в някво село където си заедно с 8-9 други естонци, литовци, руснаци и т.н. - една баня и тоалетна изобщо нямаш собствена стая, за което ти удържат към 500 евро. Докато се издадат номер и сметка по която ти превеждат заплата, минават поне 2 месеца, за което време ти пускат само некви авансчета колкото да не умреш от глад, така че не тръгвай с празни ръце.
Инак ако след няколко месеца издържиш и ти харесват колеги, среда и изобщо живот и начин на третиране на служителите в тая фирма е възможно да спестяваш някакви пари, но имайки предвид цените тука не мисли че 1000 евро след удръжки са много, храната е много скъпа за нашите представи.
Човека издържа 3 месеца и напусна.
Ако пък не е тази фирмата, ти пожелавам успех! :)

Незнам защо си останал с такива впечатления от RenoNorg. Работя в тази фирма като половината от времето си шофьор, другата половина закачаш, и съм изключително доволен. Условията на труд са напълно нормални. Все пак никой не дава пари в днешно време само да седиш. В погрешна насока си и що се отнася за квартирата, както и за заплащането- сметката и заплатата още първия месец получих в определения от фирмата срок. Пак казвам доволен съм, не искам да подстрекавам който и да било да приема работата или пък да се отказва, просто нека не изпуска шанса си и сам да се увери дали си заслужава, а повярвайте отговора ще е положителен. Успех ;-) !
bambino_nor
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nordreamer » 18 Май 2010, 15:32:18

Здравей, да уточня :
Предавам това което съм чул от човека който работеше там, плюс това че видях със собствени очи за ква кочина става въпрос в депото в Ромсос където той спеше под стълбите на един дюшек за което му взимаха пари!!!!
Изобщо не искам да чувам за погрешни мнения - вкуса е като задника, разделен на две.... аз например съм с работа в която седя по цял ден и ми плащат за което, относно коментара ти.
От друга страна тази фирмата е голяма и има сигурно подразделения из цялата страна, в моя случай става въпрос за Осло, възможно другаде да е с по добри условия.
Ти защо не си дадеш координати за препоръки?
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lumpus » 18 Май 2010, 21:28:10

здр искам да попитам относно тази фирма ренонорге ,прочетох две противоречиви мнения скоро ще заминавам на работа там и ме интересува наистина ли живеят по 7-8 човека В СТАЯ .....или е пълна лъжа че си в самостоятелна стая .
заплащането дали наистина е 23000 крони както ми беше обещано
нямам проблем с работата работя здраво но не искам и да ме лъжат..........като всяка българска история лъжата или истината винаги излизат наяве рано или късно...надявам се да получа подобаващ и конкретен отговор за фирма ренонорге
благодаря ви предварително
lumpus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот cucicuci » 22 Юли 2010, 15:38:23

здравейте на всички ,някои ще може ли да ми каже как е положението в норвегия,аз и приятеля ми сме от 5-вече 6 години в гърция но почнаха да се подиграват с нас и почват да плащат жълти стотинки,някои има желание да ми пише ,благодаря ви предварително

Горе вдясно на сайта има кирилизатор, използвай го моля iniuta
cucicuci
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 22 Юли 2010, 16:16:07

Чакат желаещи за големи заплати.
Трябва да знаеш норвежки, да имаш адрес и телефон. Желателно е и реазрешение за работа с тегистрация в данъчното.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот cucicuci » 22 Юли 2010, 16:29:09

благодаря за отговора,значе все пак има по големи шансове от гърция,и тука е така с тези докоменти ,мисля че навсякъде е така.почваме да си блъскаме главите защо сме дошли тука ](*,) загубено време само
cucicuci
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 22 Юли 2010, 19:03:51

Ако си добър в професията, документите са последен проблем и по принцип са лесни.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот cucicuci » 22 Юли 2010, 21:48:47

благодаря ти за информацията,малко хора се наемът дори да напишат един ред,Лошото е че българите зад граница не са задружни,а точно обратното трябва да е но все пак си е до човек

[color=#8000BF]estira[/color]
cucicuci
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 22 Юли 2010, 22:44:37

Ами задружни сме... поляците са по-задружни - ама един наема къща, идва друг и му дава наема с печалба, плюс няколко заплати за намерена работа. Да кажа ли какво правят българите? :-({|= Лъжат. Вчера се разправях с един такъв, днес с втория. Затова работа само на чужденци вече.
naselo
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Работа, данъци и осигуровки