• Advertisement

работа в Германия без език???

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

работа в Германия без език???

Мнениеот inka_25 » 16 Юни 2010, 23:08:49

здравейте, интересувам се, дали може да се намери работа за мъж на 30 год. в Германия, без да знае немски език и каква? съпругът ми е с висше образование, счетоводител е. интересувам се за нещо като подръжка или пък автомонтьор...
Аватар
inka_25
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: работа в Германия без език???

Мнениеот estira » 17 Юни 2010, 22:39:25

Здравейте! Не искам да ви крада надеждите, но без език не става нищо. Съвсем нищо.
Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос трагичен - хем да бъда откровен, хем да бъда симпатичен.
Аватар
estira
Модератор
Модератор

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 426 пъти
Благодарено: 199 пъти

Мнениеот mydoom » 29 Юни 2010, 19:46:28

Може да си намери някаква работа на basis, но поне малко немски ще му трябва, поне колкото да ги разбира.
mydoom
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dimi4ka » 29 Юни 2010, 21:14:30

И аз не искам да Ви давам празни надежди.Работя тук вече 4г -гледам все възрастни хора.Инак по професия съм учителка по немски език с 22г стаж в Бг.Миналата година помогнах на една жена да дойде тук и да се грижи за едно бабе.Уж беше на легло,уж не и трябвал немски....семейството склони да я вземе,тъй като дълго са търсили жена.След една седмица я пратиха в къщи,защото не знае езика.Не искаха да и платят дори пътните разноски,а уж имахме уговорка да работи в тяхното семейство.Ама те си били мислели,че все пак малко нещо щяла да поназнайва,ама те не предполагали,че тя нищо няма да разбира...и т.н.Получи се много конфузна ситуация и аз едва ли не излязох виновна,че съм им намерила жена без език.По добре в Бг да изкара поне някакъв курс,да има минимални знания,но да може да се разбира с немците.Така би имал някакъв шанс.Желая Ви най-искрено успех!
Für die Welt bist du irgend jemand, für irgend jemand bist du die Welt!
Аватар
dimi4ka
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот ivka_987 » 15 Ноември 2014, 21:23:32

здравейте в момента уча немски но тук в Б-г се учи трудно мислила съм за курсове в германия но доколкото разбрах се иска адресна регистрация в хостелите могат ли да ми направят такава. и още къде в Берлин се събира българската общност и могали да разчитам в трудни моменти на тях(далеч съм от мисълта да ме издържа някои).
ivka_987
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот daisymm » 15 Ноември 2014, 22:27:31

ivka_987 написа:здравейте в момента уча немски но тук в Б-г се учи трудно мислила съм за курсове в германия но доколкото разбрах се иска адресна регистрация в хостелите могат ли да ми направят такава. и още къде в Берлин се събира българската общност и могали да разчитам в трудни моменти на тях(далеч съм от мисълта да ме издържа някои).

Здравей ivka_987,

не знам към какво ниво на езика се целиш, но езиков курс в Германия е в пъти по-скъп от аналогичен в България. Е, не във всеки град в България има подходяща езикова школа, но пък и интеграционните курсове в Германия не са много добра алтернатива - ще ти струват около 2,70 EUR на учебен час и се обхващат само нивата А1...B1 (много рядко се събира група и за В2). Всички други езикови курсове са поне 2-3 пъти по-скъпи от най-скъпите курсове на Гьоте институт в България.

Има хора от форума, които са успели да си направят адресна регистрация в Германия в хотел/пансион. Просто прегледай темите Адресна регистрация в хотел? и Малко помощ за хостел.

Немското общество се изявява в темата Запознанство с българи!! и изобщо в подфорума Берлин.

В темата Курс по немски в Германия се обсъждат различни варианти за езикови курсове в Германия. Ти защо избра да пуснеш въпроса си в тази тема :-k. Както и да е, ако модераторите преценят ще оправят нещата.

Успех :thumbleft:
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 1
Благодарил: 640 пъти
Благодарено: 489 пъти

• Advertisement

Назад към Общ форум