• Advertisement

работа в Германия без език???

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

работа в Германия без език???

Мнениеот inka_25 » 16 Юни 2010, 23:08:49

здравейте, интересувам се, дали може да се намери работа за мъж на 30 год. в Германия, без да знае немски език и каква? съпругът ми е с висше образование, счетоводител е. интересувам се за нещо като подръжка или пък автомонтьор...
Аватар
inka_25
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: работа в Германия без език???

Мнениеот estira » 17 Юни 2010, 22:39:25

Здравейте! Не искам да ви крада надеждите, но без език не става нищо. Съвсем нищо.
Ще вземеш малко шоколад, малко бонбони, ще добавиш също такава порция курабии и всичко това ще счукаш и хубавичко ще го размесиш. Щом приготвиш лекарството, аз ще го взема. Това много помага против температура.
Аватар
estira
Модератор
Модератор

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 310 пъти
Благодарено: 163 пъти

Мнениеот mydoom » 29 Юни 2010, 19:46:28

Може да си намери някаква работа на basis, но поне малко немски ще му трябва, поне колкото да ги разбира.
mydoom
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот dimi4ka » 29 Юни 2010, 21:14:30

И аз не искам да Ви давам празни надежди.Работя тук вече 4г -гледам все възрастни хора.Инак по професия съм учителка по немски език с 22г стаж в Бг.Миналата година помогнах на една жена да дойде тук и да се грижи за едно бабе.Уж беше на легло,уж не и трябвал немски....семейството склони да я вземе,тъй като дълго са търсили жена.След една седмица я пратиха в къщи,защото не знае езика.Не искаха да и платят дори пътните разноски,а уж имахме уговорка да работи в тяхното семейство.Ама те си били мислели,че все пак малко нещо щяла да поназнайва,ама те не предполагали,че тя нищо няма да разбира...и т.н.Получи се много конфузна ситуация и аз едва ли не излязох виновна,че съм им намерила жена без език.По добре в Бг да изкара поне някакъв курс,да има минимални знания,но да може да се разбира с немците.Така би имал някакъв шанс.Желая Ви най-искрено успех!
Für die Welt bist du irgend jemand, für irgend jemand bist du die Welt!
Аватар
dimi4ka
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 7 пъти

• Advertisement

Назад към Общ форум