• Advertisement

Детски надбавки - Kindergeld

Форум за семейните българи.

Re: Детски надбавки - Kindergeld

Мнениеот ScheissMann » 13 Февруари 2014, 22:25:06

Здравей .....Няма никакъв проблем че детето не живее при вас ...Важното е че е вашето ......Попълвай документа Киндергелд и го пускай....Не се притеснявай за това.....Ако се съмняваш в мнението ми изчакай и други отговори ...Успех ... ;-) ;-) ;-)

Потребители благодарили на автора ScheissMann за мнението:
megogul
Рейтинг: 5%

Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 58 пъти

Мнениеот paiak » 14 Февруари 2014, 09:51:09

ScheissMann написа:Здравей .....Няма никакъв проблем че детето не живее при вас ...Важното е че е вашето ......Попълвай документа Киндергелд и го пускай....Не се притеснявай за това.....Ако се съмняваш в мнението ми изчакай и други отговори ...Успех ... ;-) ;-) ;-)

Здравейте !! Не е точно така розово . Трябва да иде и да оправи недоразумението,защото ще и искат документ от училище ,че детето учи тук. Това ще доведе и до други последствия- здравните осигуровки например.
А сега отговарям на жената - идете в общината и поправете грешката. После си пуснете молбата за детски- във Фамилиенкаса във вашия район. Ако в БГ получавате детски или не,те ще изискат по служебен път информация за това- и в двата случая се чака около три месеца .Може да ви отговорят,че човекът ,които се грижи за детето в БГ трябва да подаде молбата (историята помни такива случаи). Успех !!

Потребители благодарили на автора paiak за мнението (общо 3):
ScheissManndaisymmmegogul
Рейтинг: 14%

paiak
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот ScheissMann » 14 Февруари 2014, 13:12:20

Здравейте ...Paiak благодаря за корекцията =D> ....Погледнах въпроса от друга страна -Дали детето като не живее при тях е някакъв проблем ..Аз и затова написах най накрая да изчака и други мнения ..Но при всички случай нека да отиде и да корегира грешката за отстраняване на всякакви други съмнения ...Поздрави и Успех
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот megogul » 14 Февруари 2014, 15:24:39

Ще направя така както казвате. Като отивам да подавам документите за Kindergeld (редактирано от Daisymm), ще занеса и документа който ми издадоха за детето. Да поправим грешката преди това, че да си нямам главоболия.
Радвам се, че има хора като вас, които помагат безвъзмездно. Благодаря и на двама ви!
megogul
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот megogul » 17 Февруари 2014, 13:37:46

Здравейте,
току що ме върнаха от общината и ми казаха, че вината биля в мен. То че е така, така е.. като незнам езика. И не ми поправиха документа, като съм научила езика да съм отишла пак.... такова отношеноие само в България си мислих, че мога да срещна. Доста надменна беше англоговорящата им служителка. Това беше момента в който най-много съжалих, че не говоря немски.
Въпросът ми сега е как да ги попълня документите за детските надбавки? Какъв адрес да пиша за детето? Изобщо има ли смисъл да ги подавам?
megogul
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 17 Февруари 2014, 14:48:13

megogul написа:Здравейте,
току що ме върнаха от общината и ми казаха, че вината биля в мен. То че е така, така е.. като незнам езика. И не ми поправиха документа, като съм научила езика да съм отишла пак.... такова отношеноие само в България си мислих, че мога да срещна. Доста надменна беше англоговорящата им служителка. Това беше момента в който най-много съжалих, че не говоря немски.
Въпросът ми сега е как да ги попълня документите за детските надбавки? Какъв адрес да пиша за детето? Изобщо има ли смисъл да ги подавам?

Незнанието на езика може да е морално укоримо, може и да не е, но така или иначе не дава право на служителка от администрацията да демонстрира своето лично мнение на работното си място. Вината за грешно подадените данни си е ваша, но си има механизъм грешката да бъде отстранена.

За Kindergeld не се притеснявайте, 1-2-3 седмици забавяне не са от никакво значение. По-добре е да се оправи първо проблема с адресната регистрация. Три предложения от мен:
(1) ако имате възможност отидете при друга служителка с английски език и просто кажете, че детето вече не живее на този адрес, поради което искате да направите Abmeldung, без да споменавате дори, че е имало някакво недоразумение преди това.
(2) ако няма друга служителка с английски език, която да направи Abmeldung-а, изчакайте 1-2 седмици. През това време намерете някой познат във вашия град, който да ви помогне с превода, за да изчистите това недоразумение, преди да подадете документите за Kindergeld.
(3) Този вариант не го препоръчвам, но е възможен: подайте документите за Kindergeld с адресна регистрация на детето в Германия. Междувременно търсете начин да изчистите недоразумението с адресната му регистрация. След като я оправите се подава Veränderungsmitteilung до Familienkasse, че адреса на детето е сменен и всичко пак ще е коректно.

По отношение на служителката - ако ви се занимава и знаете имената и може да подадете оплакване на немски език. При необходимост използвайте помощта на познат или на участници във форума, за да се преведе документа. Едва ли ще последва кой знае какво, но аз лично съм на мнение, че подобно поведение не бива да се толерира.

Успех!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението (общо 3):
neo777velingradmegogul
Рейтинг: 14%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Публикации в блог: 2
Благодарил: 1828 пъти
Благодарено: 574 пъти

Мнениеот ScheissMann » 17 Февруари 2014, 16:19:41

megogul написа:Здравейте,

Здравей ....Явно нещата не са минали много добре ....По принцип във всички немски институции изискват да има придружител който поне малко разбира езика ....Както и да е не е фатално случилото се :) Документите превеждаш чрез дядо гугъл което неможеш да разбереш ;-) За адреса на детето пишеш същия където се намира в село или град....Това изобщо да не те притеснява като спънка ;-) Как да няма смисъл та то ти се полага по закон, нали трябва да спазваме законите :) Сега сядаш и попълваш документите :) Утре рано рано към 8:00 часа отиваш при тази служителка и ги даваш С най голямата усмивка :) И за десерт ако има някоя кафе машина наоколо и вземи един чай :) Успех
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот megogul » 17 Февруари 2014, 19:27:27

ScheissMann , Супер позитивен си :thumbleft: . Както ми беше криво днеска цял ден, като ти прочетох поста, така едно веселичко ми стана :)
Ами да полагат ни се. Мъжът ми работи на договор от октомври 2012г. Като върна назад се получава една не малка сума. Ще видя.. ако има някой да ни помогне добре, ако не отивам ги подавам така и каквото такова.
Аз пак ще пиша, то се е видяло. ;-)
megogul
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ScheissMann » 17 Февруари 2014, 19:40:40

То в чужбина всичко е весело (Забавно ) :) Сядай има 10 реда за попълване в този Antrag auf Kindergeld не повече от половин час работа имаш използвай гугле преводач което не разбираш ....Успех :)

Потребители благодарили на автора ScheissMann за мнението:
megogul

Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот casparcho » 4 Март 2014, 17:23:50

Здравейте на всички, четох доста, но направо каша ми стана в главата. :rr: ](*,)

В момента с жена ми се в БГ и мислим за заминаване с цел постоянно живеене в Германия #-o . Какво и къде ще работим за сега е неизвестно...само предположения. Аз имам в БГ малък бизнес , който ще продължи да функционира. Жена ми мина първо ниво немски , отдава и се много и има хубава професия в БГ с надежда в Германия да мине още 1-2 нива и да потърси работа по професията си . Английския и е перфектен и бързо схваща немския. Имам хиляди въпроси, но ще попитам само 2-3 които най-ми човъркат главата , всичко останало постепенно.

Имаме желание за бебе и то ако е дал Господ колкото се може по-скоро, та след като пристигнем намерим квартира и имаме адресна регистрация какво следва относно бъдещото бебе

1.Трябва ли и колко време ако да , да работи и да плаща данъци за да може това бебче да получава детски от държавата (тук в БГ работи на що годе прилична заплата ако има някакво значение ).
2. Като се роди бебето с какво гражданство е и как може да е с немско.
3. Трябва ли и аз да имам период на осигуряване за да получава детски или единя е достатъчно , пък било то аз или жената да сме работили (по вероятно аз за да може тя да учи езика по-спокойно).
4. Колко са детските което получава едно бебче и колко време ги получава ?
п.с. дали първо да гони кариера както се казва и да се изчака нужния срок за детски или да наблегне на ученето , гледането на бебе и после реализация ?

Знам ,че малко ги пооплех въпросите, но в главата ми се въртят адски много такива...но поне това ми е по важно да разбера , мечтаем за бебе и за това първите въпроси ми са свързани с това...

Благодаря предварително.
casparcho
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот veilet » 4 Март 2014, 17:39:08

@ casparcho, я си седни на "четирибуквието", съблогърю мой и прелисти от "страничка 1" на Детски надбавки- Kindergeld, за да си отговориш сам на поне половината въпроси, а на другата половина сме вече ние. И нека четенето започне сега!!! :)

Потребители благодарили на автора veilet за мнението:
daisymm

Аватар
veilet
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 42 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот casparcho » 4 Март 2014, 17:48:47

само 5-6 от най-старите страници не прочетох , че предполагам има доста промени и точно това не съм го видял.....може да съм го пропуснал ...сега почвам отново , но бих се радвал и на някой отговор...да знам че не съм сам как се казва...
casparcho
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот Пепи » 4 Март 2014, 19:18:54

Привет на всички.Да споделя и аз- мъжът ми пусна молбата за детските последният ден на 12.2013 и вече има отговор.
Изплащат всичко от 12.2011 но по166,10е. Ние сме получавали в България само до 06.2012.Моля ако някой знае има ли промяна , може би плащат само разликата независимо дали си вземал. Иначе сме им представили бележка от социални
грижи до кой месец сме получавали в България. Благодаря предварително.
Пепи
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот daisymm » 4 Март 2014, 22:20:01

casparcho написа:1.Трябва ли и колко време ако да , да работи и да плаща данъци за да може това бебче да получава детски от държавата (тук в БГ работи на що годе прилична заплата ако има някакво значение ).
Започват да се изплащат от началната дата на трудови правоотношения в Германия на лицето, подало молбата за тях.

casparcho написа:2. Като се роди бебето с какво гражданство е и как може да е с немско.
Обяснено в темата Националност на бебе, родено в ДЕ от БГ родители?

casparcho написа:3. Трябва ли и аз да имам период на осигуряване за да получава детски или единя е достатъчно , пък било то аз или жената да сме работили (по вероятно аз за да може тя да учи езика по-спокойно).
Не, достатъчно е само единия от родителите да работи в Германия.

casparcho написа:4. Колко са детските което получава едно бебче и колко време ги получава ?
183 EUR / до 18 г. (може и повече), обяснено е вече в настоящата тема.

До нови срещи!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
casparcho

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Публикации в блог: 2
Благодарил: 1828 пъти
Благодарено: 574 пъти

Мнениеот daisy » 4 Март 2014, 22:41:11

Casparcho, ако позволиш един акъл от някой, живееш в Германия и с деца. Първо, нека жена ти хубаво да научи немски (ако запише интензивен курс за година-година и половина ще е минала всички нива). Би било добре и работа да си намери и тогава правете бебето (освен ако тя не е към 40). Имам приятелка на 38 с бебе, знае много езици, интелигентна и т.н. Ама познай от бебето колко й остава време да учи език (веднъж седмично по един час взима уроци и се моли детето да спи в този момент).И кога ще го научи достатъчно, че да работи високоплатената работа, каквато е вършила в Бг ...

Поздрави!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.

Потребители благодарили на автора daisy за мнението (общо 2):
casparchovelingrad
Рейтинг: 9%

Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 37 пъти
Благодарено: 83 пъти

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Семейство