• Advertisement

Детски надбавки - Kindergeld

Форум за семейните българи.

Re: Детски надбавки - Kindergeld

Мнениеот в.шакирова » 14 Юли 2013, 09:16:55

здравейте изчетох всичко за детските но така и не намерих отговор по моя проблем моля някой да ми каже какъв е този документ който ми искат “kopie des bescheides uber den erhalt oder die einstellung der
bulgarischen familienleistungen“ аз мисля че става въпрос за документ Е411 който не ми го даватот БГ трябвало немците да си го поискат по служебен път а вече трето писмо получаве със едно исъщо съдържание въпреки че сме им ги отговорили и изпратили всички останали документи(без Е411 в отговор им писахме че трябва да си го изискат от Бг по служебен път и даже се обадихме по тел. да обясним) и сега пак искат всички документи какво да правим МОЛЯ ЗА ПОМОЩ
много сме зле с немския
А ето и целия текст на писмото
Ihr schreiben vom 28.05.2013 habe ich erhalten
über ihren einspruch kann noch night entschieden werden weil noch folgende unterlagen/nachweise von ihnen benöting werden
vollständing ausgefüllter und unterschriebener antrag auf kindergeld-ausland
kopie ihres mietvertrages
kopie des bescheides uber den erhalt oder die einstellung der
bulgarischen familienleistungen
bitte teilen sie zudem mit wo sich ihre kinder aufhalten und wer
bisher das kindergeld fur die kinder sezcon und deniz erhalten hat
sollte ich bis 25.07.2013nichts von ihren horen werde ich endgultig nah aktenlage uber ihren einspruch entscheiden
в.шакирова
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот daisymm » 15 Юли 2013, 15:24:12

в.шакирова написа:здравейте изчетох всичко за детските но така и не намерих отговор по моя проблем моля някой да ми каже какъв е този документ който ми искат “kopie des bescheides uber den erhalt oder die einstellung der
bulgarischen familienleistungen“ аз мисля че става въпрос за документ Е411 който не ми го даватот БГ трябвало немците да си го поискат по служебен път а вече трето писмо получаве със едно исъщо съдържание въпреки че сме им ги отговорили и изпратили всички останали документи(без Е411 в отговор им писахме че трябва да си го изискат от Бг по служебен път и даже се обадихме по тел. да обясним) и сега пак искат всички документи какво да правим МОЛЯ ЗА ПОМОЩ
много сме зле с немския
А ето и целия текст на писмото ...

Здравейте,

приемам, че по останалите въпроси/липсващи документи (описани в писмото от Familienkasse) всичко е изяснено, както и че детето/децата не са в Германия с родителите си, който/които работят там. Ако все пак приеманията ми са грешни (пишете, че получавате вече трето писмо), моля да ме поправите и да поясните, за да може да ви бъдем по-полезни с отговорите си.

И така, единственото неясно е какво точно представлява “Kopie des Bescheides über den Erhalt oder die Einstellung der bulgarischen Familienleistungen“. Според мен сте се ориентирали правилни, че става въпрос за Е411. Още в началото на формуляра пише "Институцията от държава-членка, компетентна за предоставяне на семейни обезщетения (във вашия случай Германия) и която желае да узнае дали членовете на семейството имат право на семейни обезщетения в страната на пребиваване (във вашия случай Германия) попълва част А в два екземпляра и ги изпраща на институцията в мястото на пребиваване на членовете на семейството (във вашия случай България)."

Т.е. действително не е нужно вие да пращате каквото и да е в България. Дори и с ограничени познания по немски ще се справите, ако разпечатате документа, маркирате текста в него и го изпратите с кратък коментар на Familienkasse. Върнете отговора с препоръчано писмо (казва се Rückschein).

Успех!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението (общо 2):
в.шакироваvelingrad
Рейтинг: 8%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1393 пъти
Благодарено: 579 пъти

Мнениеот daisymm » 16 Юли 2013, 10:46:39

в.шакирова написа:****** БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО ТОЧНО ТАКА МИСЛЕХ ДА НАПРАВЯ :thumbleft:

Подготви се психически да срещнеш неразбиране от твоя личен съветник (Berater). И причината най-вероятно няма да бъде твоят немски, а незнанието на служителя. Въпреки това бъди малко по-настоятелен/на и поискай при необходимост да разговаряш с т.нар. Fachberater на отдела.

Ако все пак упорството на служителите в Германия продължава, използвай "тежката артилерия". В случая това е специалния Регламент 987/2009 (Verordnung 987/2009) на ЕС, в който става въпрос и за Е-формулярите, както и за правилата им за размяна само между институциите на държавите-членки. Съдържанието на единните електронни формуляри (Е-формуляри) е еднакво на всички официални езици на Европейския съюз. Те са структурирани така, че независимо от езика, на който са попълнени да се обработват лесно от служителите в другата държава-членка.

Ето и конкретния текст от Регламент 987/2009 (Verordnung 987/2009) на ЕС, който при необходимост може да цитираш:

Член 2 Приложно поле и правила за обмен между институциите
2. Институциите незабавно предоставят или обменят всички данни, необходими за установяването и oпределянето на правата и задълженията на лицата, за които е приложим основният регла­мент. Предаването на такива данни между държавите-членки се извършва пряко от самите институции или косвено посредством органите за връзка.

Artikel 2. Umfang und Modalitäten des Datenaustauschs zwischen den Trägern
2. Die Träger stellen unverzüglich all jene Daten, die zur Begründung und Feststellung der Rechte und Pflichten der Personen, für die Grundverordnung gilt, benötigt werden, zur Verfügung oder tauschen diese ohne Verzug aus. Diese Daten werden zwischen den Mitgliedstaaten entweder unmittelbar von den Trägern selbst oder mittelbar über die Verbindungsstellen übermittelt.

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
в.шакирова
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1393 пъти
Благодарено: 579 пъти

Мнениеот Тихомир Русев » 23 Юли 2013, 00:08:16

Здравейте и от мен ! Така и не можах да се свържа с никой от списъка на "адвокатите с български език",явно вече не са актуални .Върнахме се от България с децата на 8 този месец и на 15 регистрирахме децата ,веднага след регистрацията отидохме във (редактирано от ******),носехме бележка от социалните че детските в България са спрени и какъв е бил техният размер(преведени на немски ) , жената която ни прие(тя е същата която ни прие още първия път) ни каза че трябва да подадем нова молба -и прилежно ни я попълни ,като контактувахме със гугле- транслатора .Получихме отговор на 19,който така и още не съм разбрал,имам вече приятели които четат и разбират перфектно немски, но не :-k знаят български ;-) ,но цифрите ги разбирам -за месец юни- 332,21 евро(спрели са ми разликата от България ) и за месец юли -368 в пълен размер .И днес по сметката ми бяха преведени 700 евро .Сега следва да преведа писмото -много е дълго ,и ще пиша ,какво ще предприема -не знам ,но ми се иска да получа детски и за другите 4 месеца .

Потребители благодарили на автора Тихомир Русев за мнението:
daisymm

Тихомир Русев
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот ysmivka » 23 Юли 2013, 14:44:25

Малко странно да ти се честити че си получил детски, но както виждаш има защо, е Честито :) . Останалите 4м. няма да ги оставяш, трябва да ги получиш и тях.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
Тихомир Русев

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 340
Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот velingrad » 4 Септември 2013, 08:36:29

Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
daisymm

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 708 пъти

Мнениеот velingrad » 13 Септември 2013, 20:48:53

А не е ли тук "заровено кучето":

в.шакирова написа:...след много чакане за отговор от социалните решихме да се обадим да видим до къде са стигнали с нашите документи за детски и отговора беше ...

"социалните" а не Familienkasse...

само предположение.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот velingrad » 19 Март 2014, 18:32:12

Приемам, че с нищо не помагам за развитието на вашите проблеми, но "какафонията" е по-голяма отколкото очаквате. Още от миналата година "реорганизацята" на Agentur für Arbeit, направи бюрокрацията още по-бюрократична. Успокоявайте се (поне тези, за които Kindergeld не са жизненонеобходими), че ще получите сумата "накуп"- няма как да не ги получите... някога :thumbleft:

Не сте сами, не са само българи- всичкото е накуп:

Zehntausende Eltern warten monatelang auf ihr Kindergeld

Ewiges Warten aufs Kindergeld: Was Sie tun können, wenn Ämter Zahlungen verschleppen
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Предишна

• Advertisement

Назад към Семейство