• Advertisement

Работа в Германия

Форумът, който касае всеки!

Re: Работа в Германия

Мнениеот nightsmoker » 13 Септември 2010, 11:04:55

Здравейте, на 20 години съм и след около 10 дена заминавам за Германия да си търся работа и след това се надявам да почна да уча там .. Искам да попитам за няколко съвета какво да правя , в такъв смисъл знам английски език много добре , но за сметка на това от немския език знам не повече от 20 думи :-# и да попитам има ли възможност да запиша някакъв курс към университет , за да науча езика бързо разговорно за да мога да си намеря работа и след това да продължа да се развивам ... Не споменах града в който ще отивам е Магдебург :) Благодаря предварително на всички които ми напишат някой съвет :))
nightsmoker
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот qnito » 13 Септември 2010, 11:53:57

[quote="nightsmoker"]Здравейте, на 20 години съм и след около 10 дена заминавам за Германия да си търся работа и след това се надявам да почна да уча там .. Искам да попитам за няколко съвета какво да правя , в такъв смисъл знам английски език много добре , но за сметка на това от немския език знам не повече от 20 думи :-# и да попитам има ли възможност да запиша някакъв курс към университет , за да науча езика бързо разговорно за да мога да си намеря работа и след това да продължа да се развивам ... Не споменах града в който ще отивам е Магдебург :) Благодаря предварително на всички които ми напишат някой съвет :))[/quote

Има безплатни курсове по немски, но има и платени от 3 до 7 месеца. Има училища, които предлагат пансион или квартира. Те са дасе квалифицираш, неса висши училища. Но ще можеш да работиш по приемлива работа слет това. те са около 2 год срок. Тук всички млади знаят английски език, възрастните само някои.
qnito
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nightsmoker » 13 Септември 2010, 18:37:18

Ами нещо по специално аз ще си намеря квартира там (но ако има безплатна добре е дошла) а горе долу каква работа мога да работя без език :-s
nightsmoker
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ChaotiX » 14 Септември 2010, 14:22:48

В Магдебург? Пожелавам ти успех ТАМ.
Аватар
ChaotiX
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Jujkobujko » 16 Ноември 2010, 15:48:53

Здравейте,ние със съпругата ми работим в момента в Австрия,но искаме да се местим към Германия.Може ли някои да помогне за работа поне на единия.Търсим каквато и да е неквалифицирана работа ,дори и нелегална,за да започнем от някъде.Проблема е че не знаем немски ](*,) тук неможахме да го научим понеже общуваме на гръцки.Благодаря предварително.
Jujkobujko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот trooper10 » 18 Ноември 2010, 12:52:39

Здравейте,
Бих искал да задам въпрос относно възможността за работа в строителството в Германия.
Работя като общ работник в строителството в Лондон. Тук ситуацията е следната:
Регистрираме се като самонаети и легално работим в строителството. Аз лично намирам работа като работя за агенции, които са специализирани в снабдяване на строителни фирми с временни работници. За да ме пратят на работа е достатъчно да съм регистриран като самонает.
Въпросът ми е има ли подобна схема в Германия? Т.е. да се регистрирам като самонает и да търся агенции за временна работа в строителството? Има ли подобни агенции в Германия, на които да се обадиш и да кажеш "регистриран съм като самонает, търся работа като общ работник в строителството" и те да ми дадат работа?
Благодаря предварително на всички отговорили!
trooper10
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Radoslav89 » 26 Януари 2011, 01:29:36

Здравейте, нов съм във форума и бих искал да попитам някой неща.
Смятам да заминавам на "сляпо" в Германия и ме интересуват някои неща.
1. Мога ли бързо да си намеря работа след като знам само англ. език
2. Къде е най- добре да се ориентирам да отида
3. Кои са най- важните неща който трябва да направя, след като кацна в Германия.
4. Какъв начален капитал ми трябва горе- долу.
Ще съм много благодарен ако получа отговори на тези въпроси.
Аз съм на 21г. Имам документ за спасител на плувни басейни, компютърна грамотност, изкарани курсове за flair барман. Не съм претенциозен ни най- малко в това какво ще работя като отида.
Radoslav89
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lubo_kranchew » 26 Януари 2011, 16:34:28

Radoslav89 написа:Здравейте, нов съм във форума и бих искал да попитам някой неща.
3. Кои са най- важните неща който трябва да направя, след като кацна в Германия.
Аз съм на 21г. Имам документ за спасител на плувни басейни, компютърна грамотност, изкарани курсове за flair барман. Не съм претенциозен ни най- малко в това какво ще работя като отида.

1. Не
2. Мюнхен
3. Да си намериш квартира, да си направиш регистрация в общината, да си отвориш банкове сметка, да си вземеш немски телефонен номер и да си пуснеш възможно най-бързо кандидатурите за работа.
4. 10000 евро е добре да имаш. Трябва да ти стигнат за около половин година да живееш в Мюнхен и да си пащаш курсовете по немски. Може би и по-малко, но не по-малко от 5000 евро.

П.П. Ако бях на твое място бих се записал студент. Има известни екстри за студентите като напр. макар и огранично разрешително за работа, евтини здравни застраховки, общежития и т.н.
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Antonia » 26 Януари 2011, 19:40:20

Мюнхен, доколкото знам супер скъп град. :-k 10 000 евро хехехе Любо все едно това са джобните на това момче... Па дори и 5 000 мислиш ли, че ако някой има тези пари ще тръгне да работи в Германия без да знае езика??? :-({|=
Antonia
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 144 пъти
Благодарено: 28 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 26 Януари 2011, 20:30:00

Antonia написа:Мюнхен, доколкото знам супер скъп град. :-k 10 000 евро хехехе Любо все едно това са джобните на това момче... Па дори и 5 000 мислиш ли, че ако някой има тези пари ще тръгне да работи в Германия без да знае езика??? :-({|=

Казах Мюнхен, защото в Мюнхен има работа и относитлно лесно дават разрешителни. Хората в тая тема за работа питат, а не къде е по евтино, ако знаеш друг град където по-лесно се намира работа, кажи. ;-)

Градът е доста космополитен и има шанс да се намери и нещо с английски. Има и доста българи, които си помагат, по мое мнение, един на друг много. Пари обаче никой няма да ти даде ей така, даже и на заем. За да си намериш квартира, трябва да покажеш, че можеш да плащаш поне известно време, при положение, че нямаш работа.

По груби сметки излиза така: 2000 евро първоначални разходи за жилище (депозит, комисионни, търсене, обзавеждане и т.н.), 2000 евро за интензивни курсове по немски и 6000 са грубо разходите за 6 месеца живот в Мюнхен, докато научи горе долу езика и успее да си намери работа. Разбира се по това време, все ще пада по някаква непостоянна и лошо платена работа, примерно за Макдоналдс му трябват най-много числата да знае, но поне за един месец трябва да има пари и затова казах, че може и с 5000 общо.

Иначе аз на никой не препоръчвам да идва да си търси работа в Германия без да знае немски, но като решил нека да пробва какво. ;-)
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)

Потребители благодарили на автора lubo_kranchew за мнението:
kamen.uzunov
Рейтинг: 5%

Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Radoslav89 » 26 Януари 2011, 21:02:34

Добре, разбрах горе долу, че около 4-5хил. евро като начало задължително трябва да имам. До колкото четох из форума, разбрах, че има някакви безплатни уроци по немски език, социални някакви и наистина ли ако нямам грам претенции, не мога да си намеря за 1 седмица работа в строителството, чистач някъде, да мия чинии, за спасител едва ли се иска да говориш кой знае колко, камериер"ка" и тн. Идеята ми е да ида там, 1 година да работя насам на там, колкото да живея нормално и след това да запиша висше в някой университет.
Radoslav89
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот eli1 » 27 Януари 2011, 13:16:39

Така трябва да ти е ясно че тука много трудно издават разрешително за работа, особено когато нямаш някаква квалификация.На черно по строителните обекти или някое заведение няма да те вземат, защото проверките са много често и глобата за работодателя е мисля че минимум 5000 еуро, което не е малко дори и за самите немци.Затова моя съвет е да кандидатстваш през някои сайт за работа и поне с това да си подсигурен.Най лесния начин е в Макдоналдс или БК, парите са малко но пак е някаква работа.Успех O:)
eli1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boom » 29 Януари 2011, 22:17:34

Radoslav89 написа:Здравейте, нов съм във форума и бих искал да попитам някой неща.

Ще ти кажа моето мнение по въпроса, без да подслаждам. Надявам се да бъде максимално реалистично.

1. Дори и с немски е трудно да си намериш работа, даже и да неквалифицирана. В големите градове за едно работно място кандидатстват стотици немци и чужденци и шансът не е много висок. В малките пък няма много оферти. Вярно е, че има доста обяви в интернет и във вестниците, но почнеш ли да се обаждаш и да пускаш CV-та, вероятността да НЕ получиш отговор е доста висока, дори и за хора с квалификация (завършили студенти и т.н.). Познавам хора, които са димпломирани инженери или са завършили информатика в България и от месеци стоят тук без работа или работят по дискотеки и кръчми за по 400 евро / Minijob.
Най-добре е да се запишеш като студент, защото ще имаш някакви права и ще получиш и разрешително (ограничено за 90 дни на година) за работа. Иначе (кой каквото иска да казва), мисля че да получиш договор от фирма, просто така, дори и като чистач, без да знаеш езика, е 95 % невъзможно - аз поне не знам за такъв случай, а съм от доста години тук.

2. Трябва да отидеш на всяка цена в голям град, или там където имаш приятели, които вече са се устроили. Познатите и приятелите са огромна помощ в началото. Ако дойдеш, като студент и намериш място в общежитие, ще срещнеш други българи и това ще ти е от полза. Ако отидеш в Берлин или NRW-областта (Кьолн, Дюселдорф, Есен, Бохум) няма да сгрешиш. Може и Хамбург или Мюнхен. В големите градове хората са по-отворени към чужденците. Имай предвид, че много немци не говорят английски, дори и доста от младите.

3. Намираш си евтин хотел (хостел) за няколко дни, докато си задвижиш нещата - намиране на квартира, отваряне на банкова сметка, здравна застраховка (задължителна е в Германия), регистрация и т.н. и т.н. не са малко нещата, но те са най-малкият проблем, за 2-3 седмици можеш уредиш всичко.
*При намирането на квартира, трябва да внимаваш с договора. Минимумът за наем е около 250 евро (говорим за малки жилища) в големите градове, освен това ще ти трябват и около 2-3 наема в предплата. Размерът на застраховката зависи от това, какъв статут имаш, ако си студент е около 60 евро, иначе е от 140 нагоре (на месец). Регистрацията не трябва да се забравя, мисля, че до 2-3 седм. след като си дошъл трябва да се обадиш в Ausländerbehörde (отдела за чужденци)

5. Колкото повече - толкова по-добре, мин. 1500 евро. Аз дойдох с толкова навремето и се оправих горе-долу първите 1-2 месеца, след това започнах работа на черно за по 300-400 евро на месец, но живях в студ. общежитие, където наемите са много ниски.

Успех.
boom
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот miro1988 » 31 Януари 2011, 05:49:55

Здр.аз съм нов във форума :).Казвам се Мирпслав на 22 год съм и съм без работа от 8-9 месеца.Тъи като тук в нашия град и каде ли не не пробвахме.Аз брат ми и баща ми сме се насочили към Германия специално към Хамбург.Възможно ли е някой да побутне едно рамо мн ще сме му благодарни и естествено ще се отблагодарим.Много е тайка ситуацията тук моля някои да помогне :))
miro1988
Нов потребител
Нов потребител

Работа в Мюнхен

Мнениеот malkiqdizel » 24 Февруари 2011, 20:48:10

Здравейте . Искам да ви попитам как мога да си намеря работа в Мюнхен от България.И какво ми е нужно за да работя в Германия. Аз съм на 24 год. и вече ми писна тука .
malkiqdizel
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Работа, данъци и осигуровки