• Advertisement

Работа в Германия

Форумът, който касае всеки!

Re: Работа в Германия

Мнениеот rali4ka » 26 Февруари 2011, 17:54:13

Привет на всички!
Казвам се Ралица:)
Семестриално завърших информатика и сега ми предстои дипломна работа .На 23 години съм и говоря английски и немски (ниво C1), но имам само сертификат от университет в Австрия.
Имам въпрос към хората, които с в Германия и най-вече към тези в Берлин,защото доколкото разбрах от мненията до сега в различните провинции и градове ситуацията е различна.

Случаят е следния:
приятелят ми е германец и на мен ми предстои в близките 2 седмици да се приместя при него в Берлин.
Родителите му са лекари и имат собствени практики/ кабинети ,както и Hauswerwaltung ( недвижими имоти ). Планът е те да ми оторят някаква работна позиция на едно от двете места(най-вероятно 400 euro job), за да мога да кандидатствам за Arbeiterlaubnis и да си търся друга работа после , т.к. все още нямам диплома за висше, а от повечето места ,където кандидатствах онлайн дори и не получих отговор.
Та въпросът ми е - какви са шансовете ми изобщо - първо това да проработи и второ ,ако не проработи какви са шансовете за намиране на каквато и да е легална работа за българка без висше ???

Т.к. почти нямам познати в Берлин, съм доста уплашена и ще съм благодарна за всяко мнение или съвет!
rali4ka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Johny_Gotty » 25 Май 2011, 10:53:50

Спешно ми трябва някои с немски език за градинарска работа в раиона на Дюселдорф
017638391400 Иван
Johny_Gotty
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 2 Юни 2011, 21:29:21

nightsmoker,
защо тогава не си се захванал да учиш немски, при положение че искаш да идваш в германия, а не в англия?
за хората с гръцки - ами в германия тоя език не се говори.

любо, твоите сметки разбира са малко на високо. на първо време и стая стига - а не цяло жилище..

немски на курс не се учи - поне при мен не е било така, а седиш пред учебника и учиш.. после работиш, и го упражняваш. и така, докато го научиш. колкото по-бързо, толкова по-добре за теб самия.

nightsmoker,
Мога ли бързо да си намеря работа след като знам само англ. език

разбира се че може. но може и голямо търсене да падне..
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 175 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот dunich » 23 Юни 2011, 23:18:25

Група ,
търся си работа в Германия.По възможност да е в строителния бранш.Имам нужните документи за език и за професия.

Ако някой може да помогне да драсне един ред

Благодаря
dunich
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Bast3t » 28 Юни 2011, 15:30:29

Здравейте!
Искам да благодаря на всички за ценната информация, относно ситуацията в Германия. Бих искала да се допитам до вас във връзка с моето положение.
Живея в Испания от близо 10 години и завърших Туризъм тук. След 4 години ходене по мъките, най-накрая взех разрешително за работа през 2005. Сега обаче Испания е в яка криза и с приятеля ми, който е испанец, сме решили да си опитаме късмета в Берлин или Кьолн.
Говоря английски (ниво С1), испански (С2) и немски (А2), но в момента уча усилено немски и планирам да се запиша на ускорен курс в Берлин с идеята за няколко месеца да стигна до В1-2.
Разбирам, че за българските висшисти (без значение къде са учили) процедурата за издаване на разрешително за работа е улеснена. Мисля да търся по хотелите (от проченето видях, че издаването на разрешително за работа в хотел е по-лесно), като екскурзовод и т.н.
Въпросът ми е дали, след близо 10 годишно пребиваване в УЕ членка, все още имам нужда от разрешително за работа в Германия или в този случай процедурата е по-лесна. Прочетох във форума, че е необходима 3 месечна адресна регистрация в Германия преди да могат да ме назначат, в моя случай също ли е валидно?
Смятате ли, че е много трудно в момента да се намери работа в някой хотел и да ти дадат оферта за работа? От Посолството на Германия в Мадрид ми казаха, че не отказват разрешителни за работа на българи, че процедурата е много лесна и че ти го дават за няколко дена, но след прочетеното във форума, виждам, че нещата съвсем не са такива!
Много ще съм ви благодарна за каквато и да е информация по въпроса!
Bast3t
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот geraldo » 21 Юли 2011, 01:31:27

Здравейте,някой може ли да ми разталкува следното нещо,което срещам в мнго обяви за работа :

"Das Mindestentgelt für die Stelle als .... beträgt 1211 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung."

Това го има на обявите както за Vollzeit , така и за Teilzeit -( масово за Teilzeit)! Интересно ми е при второто как се изчислява заплащането в такъв случай и какво изобщо трябва да значи това? Благодаря

П.С. Става въпрос за Австрия, извинявам се,че пиша тук,но мисля,че е сходно.
Аватар
geraldo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 21 Юли 2011, 12:50:04

Какво има да се тълкува - заплата 1211 евро бруто за пълно работно време.
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 195 пъти
Благодарено: 135 пъти

Мнениеот geraldo » 21 Юли 2011, 14:13:43

Превода ми е ясен.Как обаче се изчислява заплатата след като не си на пълен работен ден а пише само това?
Аватар
geraldo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TTauer » 21 Юли 2011, 15:01:25

Здравейте, току що се омъжих в Германия, Hessen. Знаех че ще се омъжвам тук няколко месеца преди това разбира се и усилено започах да ходя на курсове по немски в България, обаче резултата е почти нулев :)
Английския ми обаче се подобрява, понеже със съпруга ми говорим основно на него ;). Та ето и въпроса ми - понеже ми е доста скучо и разбира се шансовете ми за работа не са големи, дали някой знае за сайт, на които мога да търся някаква почасова поне работа в областта / Hessen /. Имам собствен автомобил така че свободно мога да пътувам. Сега започвам и училище за езика тук. Освен това и ако знаете за някав club или място на което се събират българите във Frankfurt и областа, защото нямам много контакти и приятели тук ... малко е самотно :)
Благодаря ви.
Лилия
TTauer
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот MilenIvanov » 23 Юли 2011, 15:49:22

Здравейте!Търся контакт с българи,които работят в автосервизи на територията на Кьолн или околностите.
MilenIvanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan83 » 24 Юли 2011, 15:47:24

Здравейте,
От доста време насам чета форума и мога да кажа, че е страхотен:) Мисля и аз да си опитам късмета в чужбина, и по-скоро в Германия. Забелязвам, че повечето хора тук търсят по-скоро неквалифицирана работа. А как стои въпроса с квалифицираната работа? На 27г. съм, магистър по финанси с почти пет годишен стаж в банка, английския ми е на добро ниво, а немския, който съм изучавал около 10 години в училище, ми е на начално ниво (без практика всичко се забравя). Какви са ми шансовете да си намеря квалифицирана работа в Германия, имайки предвид езиковите ми познания до момента, понеже мисля да си осъвършенствам английския и немския?
Моля за мнения и съвети:)
Благодаря предварително на отзовалите се!
deyan83
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот jeoswe » 3 Август 2011, 20:49:01

olga написа:На последния и предпоследния писал в тази тема бих искала да кажа - четете форума !!! Всичко е написано !!! Това , че сте нови не означава, че имате оправдание да не четете !
Поствате по едно изречение, без да сте прочели и една дума и айде, друг да ви върши работата !
Ето Ви информация, която ще Ви помогне - имам пефектен немски език (по-добър от този на германци, родени в Германия - не, че се хваля, но са ми го казвали лично те!), имам разрешително за работа унбефристет Арбайтсгенемигунг-ЕУ и от 4 месеца си търся нова работа!

е, аре сега кажи, 4е взимаш и социални и на вси4ки ни немскоговорящи и работещи ще ни стане ясно ... 4 месеца си е мнооого време ... голяма безработица в тая германия бе... :-k :mrgreen:

а пък аз за 2 месеца намерих то4но 6 работодателя и от тях трима да ми попълнят антраг, и все ми го отказват тва разрешително 8-[
jeoswe
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот olga » 4 Август 2011, 00:00:58

Ами не позна, тоя път!! Търсех си нова работа, без да съм напуснала старата, защото това е üblich в Германия. И е в минало време, т.к. поста е от февруари, а сега сме август...... :-({|= И вече си имам новата работа, точно тази, която исках и търсех. Работя за повече пари два пъти по-малко! Доволна?!?
Аре като работиш 2 седмици и ти плащат за цял месец ела да се похвалиш пак кой колко антрага ти попълнил...........
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 195 пъти
Благодарено: 135 пъти

Мнениеот max » 12 Август 2011, 13:09:43

Що не вземеш да ни открехнеш каква е тази работа, дето работиш само 2 седмици, а получаваш пари като за цял месец? :-k
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 146 пъти

Мнениеот makeno » 12 Август 2011, 13:19:43

olga написа:Аре като работиш 2 седмици и ти плащат за цял месец ела да се похвалиш пак кой колко антрага ти попълнил...........

Заплатите в секторите са различни, някой може да изкарва за един ден това, което ти получаваш за 2 седмици, друг за 2 месеца, така че сравнението е неуместно, защото всичко е относително. А и който получава наистина много обикновено не се хвали, поне така съм забелязал сред немците.. Освен ако не искате да почнем да си говорим с конкретни данни и цифри :)

Поздрави,
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 52 пъти
Благодарено: 118 пъти

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Работа, данъци и осигуровки