• Advertisement

Магистратура в Холандия

Напред, науката е слънце!

Магистратура в Холандия

Мнениеот tronic » 28 Февруари 2009, 19:52:14

Здравеите на всички имам един въпрос относно кандидатстването в Холандия тази година завършвам колеж с 3 годишно обучение Туризъм (земеделски колеж гр Пловдив) та въпроса ми е мога да продължа магистратура във Холандия и какви документи колко евро е таксата сякакво инфо ще е полезно благодаря предварително.
tronic
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Магистратура в Холандия

Мнениеот Boby1985 » 23 Март 2009, 18:13:15

мен пък ме интересува как стои въпроса с кандидатстването за магистратура в икономическите и финансовите специалности - приемат ли, с какво приемат и прочее?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот EMINENT » 30 Април 2009, 20:59:27

Приемат, приемат. Във всеки сайт на университетите пише как приемат и какво ти искат за магистър.
EMINENT
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 3 Май 2009, 16:42:41

Да, пише си го, факт е. Но който учи там може ли да ми каже дали мжое да кандидатствам с академична справка като за начало и после, като си получа дипломата да им я пратя. Един вид, мога ли да си "отворя" апликацията с непълни документи - примерно липса на TOEFL към момента и академична справка? Аз съм задал запитване до два университета, ама ми се иска и челен опит да почерпя от някой :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Pepito_K » 5 Май 2009, 16:07:07

Boby1985 написа:Да, пише си го, факт е. Но който учи там може ли да ми каже дали мжое да кандидатствам с академична справка като за начало и после, като си получа дипломата да им я пратя. Един вид, мога ли да си "отворя" апликацията с непълни документи - примерно липса на TOEFL към момента и академична справка? Аз съм задал запитване до два университета, ама ми се иска и челен опит да почерпя от някой :)

Здравей Боби,

аз също кандидатствах за магистратура в Холандия. Докато водех кореспондинция с университетите ми казаха, че можеш да кандидатстваш с академична справка, но да ги уведомиш кога ще завършиш и веднага като завършиш да им пратиш дипломата. За TOEFL, не знам дали може към момента да кандидатстваш без него, тъй като ако кандидатстваш за Магистратура, стартираща през Септември 2009, може вече и да си изпуснал сроковете за кандидатстване за много от университетите. Но по принцип може да пробваш...най-добре да си контактуваш със самия университет директно, тъй като са автономни и имат различни правила...понякога и някакъв сертификат по Английски може временно да ти свърши работа, при положение че скоро им изпратиш TOEFL. Междо другото, в случай, че искаш да кандидатстваш за магистратура за 2010/2011 и за стипендия, да вметна че за стипендиите на NUFFIC, които са най-многобройни и като пари не а лоши крайния срок е края на Декември 2009. Доста глупаво са направили системата в това отношение, тъй като за стипендия кандидатстваш много рано, съответно това изтегля и кандидатстването за магистратура, но все пак да знаеш,, защото аз разбрах твърде късно и нямах никакъв шанс за тази стипенидия. Ето ти сайта на тази организация, в случай че се интересуваш http://www.nuffic.nl/ :)
Pepito_K
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 5 Май 2009, 17:40:16

Благодаря ти, приятелю. Повлязох с един университет в контакт, другите нещо мълчат и е точно като в Швеция - кандидатстваш Януари 2010г., за да учиш Август 2010г., а завършваш Юли 2009. Т.е., изтървал си всякакви срокове и трябва да чакаш ЕДНА ГОДИНА, за да кандидатстваш пак. Е това е причината, поради която се отказах от Скандинавието, заради това се отказвам и от Холандия. Към момента май-май Белгия ще бъде най-доброто място за магистратура. Но ти благодаря много за информацията :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Pepito_K » 9 Май 2009, 15:39:11

Здравейте,

много бих се радвала, ако мога да получа съвет от някой тук...предполагам, че форума се посещава от настоящи студенти в Холандия и те със сигурност са по-наясно от мен с нещата около университетите. Приета съм за няколко магистърски програми в Холандия в различни университети и сега не знам какво точно да избера, а направиш ли крачката връщане назад вече няма. Би било жалко да сгафя :)...та, ще съм благодарна, ако някой, който има инфо по въпроса ми даде някакъв съвет относно избора. Всяка информация би била от полза (качество на образованието, възможност за работа по време на следването, либералност на университете, квартири и т.н) :)

Та, магистратурите са следните:

Икономика - University van Amsterdam
Икономика - VU University of Amsterdam
EU Studies (MA) - Leiden University
1) Analysing Europe; 2) Public Policy and Human Develoment - Maastrich University

Също така, каква точно е разликата между MSc и MA? Коя е препоръчителна за по-нататъшна професионална реализация?

Дано някой се отзове... :)
Pepito_K
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 9 Май 2009, 17:13:40

Pepito_K написа:Здравейте,

много бих се радвала, ако мога да получа съвет от някой тук...предполагам, че форума се посещава от настоящи студенти в Холандия и те със сигурност са по-наясно от мен с нещата около университетите. Приета съм за няколко магистърски програми в Холандия в различни университети и сега не знам какво точно да избера, а направиш ли крачката връщане назад вече няма. Би било жалко да сгафя :)...та, ще съм благодарна, ако някой, който има инфо по въпроса ми даде някакъв съвет относно избора. Всяка информация би била от полза (качество на образованието, възможност за работа по време на следването, либералност на университете, квартири и т.н) :)

Та, магистратурите са следните:

Икономика - University van Amsterdam
Икономика - VU University of Amsterdam
EU Studies (MA) - Leiden University
1) Analysing Europe; 2) Public Policy and Human Develoment - Maastrich University

Също така, каква точно е разликата между MSc и MA? Коя е препоръчителна за по-нататъшна професионална реализация?

Дано някой се отзове... :)

Аз не мога да ти отговоря компетентно на тези въпроси, но честито :) :thumbleft:
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот anastasi » 9 Май 2009, 18:17:39

MA -(master of arts)- но това е така ако го гледаш в уни различно от биснес унита ,
в холандия до колкото ми е известно има MA-и за бизнес уни само във- MA International business-(името на курса) във HAN University of professional education-(името на университета) адрес- http://www.abs.han.nl ,и във- Master of Arts International business & Management -(име на курса) във Hanze University of Groningen University of professional education адрес- http://www.hanze.nl
MA-МАГИСТЪР НА ИЗКУСТВАТА , Msc -МАГИСТЪР НА НАУКАТА

boby1985 da te otkaja li za holandia i belgia s edno vaprositelno izre4enie ot 7 dumi
(pod MA4I6 IMAH PREDVIT 4E OBIKALIA6 DARJAVITE vav foruma I NE ZNAE6 KVO DA NAMERI6-LUTA6 SE)
IMA6 LI NUJDA OT POMO6T ?
Аватар
anastasi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 9 Май 2009, 18:44:02

anastasi написа:MA -(master of arts)- но това е така ако го гледаш в уни различно от биснес унита ,
в холандия до колкото ми е известно има MA-и за бизнес уни само във- MA International business-(името на курса) във HAN University of professional education-(името на университета) адрес- http://www.abs.han.nl ,и във- Master of Arts International business & Management -(име на курса) във Hanze University of Groningen University of professional education адрес- http://www.hanze.nl
MA-МАГИСТЪР НА ИЗКУСТВАТА , Msc -МАГИСТЪР НА НАУКАТА

boby1985 da te otkaja li za holandia i belgia s edno vaprositelno izre4enie ot 7 dumi
(pod MA4I6 IMAH PREDVIT 4E OBIKALIA6 DARJAVITE vav foruma I NE ZNAE6 KVO DA NAMERI6-LUTA6 SE)
IMA6 LI NUJDA OT POMO6T ?

Откажи ме. Нали заради това питам за сума ти му държави - за да се ориентирам за къде има смисъл :) За съжаление сега тепърва ми предстои държавен изпит, та TOEFL ще се взима някъде началото на септември или средата! Но ще ти бъда благодарен ако ме "откажеш" от Холандия и Белгия :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Pepito_K » 20 Юни 2009, 14:43:49

Здравейте,

дали някой тук би могъл да ми даде съвет за общежитие в Маастрихт. От университета ми препоръчват да кандидатствам чрез University Guesthouse. Някой да си е намирал общежитие чрез тях, как са квартирите?

Ако можете да ми дадете някаква информация, ще съм благодарна :)
Pepito_K
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот teddiebear » 12 Юли 2009, 21:20:48

Здравейте, тази година ще карам магистратура в UМ. В момента си търся квартира в Маастрихт, Guesthouse -а вече е напълно зает (или поне добрите оферти са свършили). Някой може ли да даде съвет как бих могла да си намеря идеалното местенце на добра цена??? Pepito_K, ти докъде стигна с твоето търсене?
Предварително благодаря за информацията.
teddiebear
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Pepito_K » 15 Юли 2009, 15:42:32

Здравейте,

бих искала да помоля за съвет - някой да има отзиви за VU Univeristy Amsterdam и по специално икономическите им специалности. Ако трябва да се прави избор между него и университете в Маастрихт, кой е за предпочитане? Знам, че задавам доста субективен въпрос, но всякакви отзиви биха помогнали :))))

Благодаря предварително!
Pepito_K
Нов потребител
Нов потребител

• Advertisement

Назад към Образование