• Advertisement

Теглене на пари от банкомат и комисионни

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Теглене на пари от банкомат и комисионни

Мнениеот Pakito » 8 Юли 2009, 19:45:11

Здравейте,
тъй като никъде не намерих информация във форума реших да ви попитам:

Знаете ли кои банкомати на банки в Швеция не вземат комисионна при теглене на пари с чуждестранна карта(т.е.карта която не е издадена от шведска банка)

Благодаря и

Поздрави!
Pakito
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Теглене на пари от банкомат и комисионни

Мнениеот velingrad » 8 Юли 2009, 22:51:35

Докато се включи, някой местен, ако съдя по останала Европа (не само Германия):
- всички "чужди" банки, вземат комисионна, едни по-малко, други повече.
- колко ще е тази комисионна? невъзможно да се каже, тъй като има невероятни разлики.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Администратор
Администратор

Снимки: 392
Публикации в блог: 27
Благодарил: 615 пъти
Благодарено: 803 пъти

Мнениеот bromma » 9 Юли 2009, 11:15:14

Към казаното от velingrad , ще добавя, че по-добре е да погледнеш в сайта на банката от която ти е издадена картата за комисионните при теглене в страни от EU.
Дебитните карти издадени оттук напр. са без комис. за територията на EU при теглене и плащане.
Но като правило, винаги има комисионни ако се теглят пари от кредитна карта, дори и да е в самата държава.
Всъщност скритата комисионна при теглене тук е обменния курс. Ако картата ти е в лева, тук има широк марж при левова обмяна, отделно левът е подценен (по изгодно е с\у лв. в Бг да се купят крони). При карта в евро, също обменния курс е по нисък от този ако обменяш кеш евро за крони.
Аватар
bromma
Модератор
Модератор

Снимки: 270
Благодарил: 109 пъти
Благодарено: 206 пъти

Мнениеот Pakito » 9 Юли 2009, 15:48:16

Здравейте,благодаря за отговорите :) .
Понеже знам че в Англия повечето от банкоматите не вземат комисионна за теглене на паунди с карта,дори издадена от чужда банка,сметнах че и в Швеция можи да са без комисионна.(когато съм теглил от там с българска карта на самият екран си изписваше че тяхната банка няма комисионна,единствено бг.банката от която ми е издадена картата можи да взема такава).
А сегашната ми карта няма комисионна,от банката от която е издадена,за тегленето на пари в други страни от ЕУ. ;-)
Единствено банкоматът от който тегля можи да удържа някаква комисионна за транзакцията

Та може ли някой да препоръча такива банкомати в Швеция,които нямат комсионна,или поне е минимална за теглене на пари с нешведска карта
Благодаря
Pakito
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bromma » 10 Юли 2009, 16:02:48

Не съм попадал на банкомат, който да взима комисионна, но и не показват съобщение, ако случайно удържат. Все пак можеш да се довериш на SEB, Swedbank, Handelsbank.
Аватар
bromma
Модератор
Модератор

Снимки: 270
Благодарил: 109 пъти
Благодарено: 206 пъти

• Advertisement

Назад към Общ форум