• Advertisement

Дата и час: 29 Октомври 2020, 18:56:32

Последно от форума Последно от Литература

Преглед на Литература » Форум : Литература

електронни книги

На http:**************оже да се чете онлайн срещу малка такса или безвъзмездно български автори, както и в някои случаи да се отпечатва или изтегля произведението в pdf или ePub формат за електронен четец.

ООД = реклама

vel...
Още : електронни книги | Преглеждания : 11524 | Отговори : 5

Под игото избран за любим роман в БГ

Приключи кампанията “Голямото четене”!
Българските читатели избраха за свой любим роман

„Под игото” от Иван Вазов

Айде, стига де!!!
Почит и уважение за Вазов, ама чак пък да е любим роман, малко ми се вижда пресилено.

На мен например за 2009 ми стана любим романа на Йон Мариан "Реалната демокрация", макар и да е нов автор. Засяга пак реалността, ама от днешния свят.
А и колко други добри книги има... Вазов остава доста на заден ...
Още : Под игото избран за любим роман в БГ | Преглеждания : 23936 | Отговори : 30

"Apostoloff"

На вашето внимание "Apostoloff" oт Sibylle Lewitscharoff - Книга предложена за наградата на Leipziger Buchmesse 2009.
Съдържаниетона книгата: Apostoloff
Интервю с авторката: "Bulgarien, das ist die Selbstzerstörung"

p.p. в очакване, нашите "медии", да открият тази книга и да "видят" че не е "с любов написана".
Още : "Apostoloff" | Преглеждания : 11427 | Отговори : 8

български писател на световно ниво

Интересни новини

Национална сензация – български писател на световно ниво!

При това, както се казва – “от нашата черга”: емигрант и гурбетчия. Подробности

Уважаеми посетители на rabotavEU.com,

България роди писател, който се издава в чужбина, масово се чете и завладява сърцата на чуждестранната публика. Ние, гурбетчиите и емигрантите, като представители на най-смелата, най-решителната и най-предприемчивата част от българския народ, сме особено горди, че този човек произлиза от нашата черга!

Ето защо, като истински българи, ние ...
Още : български писател на световно ниво | Преглеждания : 10659 | Отговори : 0

за 1 минута...

В неделя съм поканена да прочета българско стихотворение пожелание, имам около 1 минута време, все още не съм си избрала стихотворение... Интересно ми е с какво бихте представили България вие?
Още : за 1 минута... | Преглеждания : 12572 | Отговори : 6

Художествена литература на немски

В последно време страшно, ама страшно ми се е причело истинска книжка. Реших да съчетая полезното с приятното и хем да си почета, хем да си пооправя немския. Хванах се да чета Хайнрих Бьол - Възгледите на един клоун (Ansichten eines Clowns). Страхотна книга, обожавам я откакто я прочетох за пръв път на 17 или нещо такова. На български разбира се. За моите скромни способности по немски, книгата е напълно разбираема. Излишно е да споменавам, ...
Още : Художествена литература на немски | Преглеждания : 13602 | Отговори : 11

Препоръки за български книги ?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . Изображение

Бих искал да ви подканя да споделите кои книги на български автори са ви впечатлили или не в изминалата година-две и с какво?
.
Още : Препоръки за български книги ? | Преглеждания : 13043 | Отговори : 13

Онлайн Българска Библиотека с Фентази литература

Здравейте,

Може би и вие, както и аз на времето сте се запалвали по някоя поредица, която изведнъж е бивала спряна и не сте могли да си я дочетете-така се получи и с мен-на времето се запалих по поредицата на "Тери Брукс-Магическо царство за продан" и така и не успях да си го дочета..От антикварен магазин успях да изровя втората книга от поредицата"Черниа Еднорог" и това беше. Наскоро се опитах да намеря поредицата онлайн и ...
Още : Онлайн Българска Библиотека с Фентази литература | Преглеждания : 11158 | Отговори : 1

Мисия Лондон (новоизлязла книга)

Снощи на един дъх прочетох книгата на Алек Попов "Мисия Лондон" (изд. 2007) и умрях от смях. За пръв път от доста време попадам на българска книга описваща "некои" аспекти на живота на българите в чужбина в съвсем реалистични краски без да е вулгарно-еротично-цинична. Горещо я препоръчвам, а ако някой вече я е прочел ще е интересно да пише как му е подействала, защото човек не може да остане безразличен...

Приятна неделя!!
Още : Мисия Лондон (новоизлязла книга) | Преглеждания : 11876 | Отговори : 8

За Н. Хайтов и М.Куркински

На 30 юни 2007 г се навършват 5 години от смъртта на големия български писател Николай Хайтов.Защо българският културен център не покани Мариус Куркински с изключителния му моноспектакъл "Сътресение" по три разказа на Хайтов.Ще бъде възкресено словото на Хайтов по най-неподозирания начин,достоен,ненадминато талантлив!
Още : За Н. Хайтов и М.Куркински | Преглеждания : 11123 | Отговори : 3

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 189346 • Общо теми 18546 • Общо членове 39555

• Advertisement