• Advertisement

Дата и час: 13 Декември 2019, 23:08:33

Последно от форума Последно от Фотография

Преглед на Фотография » Форум : Фотография

Чешми, шадравани и други басейни и фонтани

Правилото на темата е да показваме собствени снимки на всякакви чешми, шадравани и подобни изкуствени вододайни и водоскачащи пособия и устройства:

Cheshma.JPG

Shadravan.JPG
Още : Чешми, шадравани и други басейни и фонтани | Преглеждания : 26840 | Отговори : 38

Подреждане и споделяне на снимки

Привет,

поради големия брой нови темички за фотографии, се запитах как и дали си подреждате/сортирате/споделяте снимките? Вел сподели, че от почивка донася 2-3000 снимки, аз по-скромно я карам - малко под 800 от последната отпуска. И все пак, ако тръгна да ги показвам всички, си е малко натоварващо, а и винаги има "излишни" кадри. Триене на несполучливите е първа стъпка, избиране на най-добрите още една, а после? Все пак от близо 800-те ще останат поне ...
Още : Подреждане и споделяне на снимки | Преглеждания : 11194 | Отговори : 3

Табели, знаци и указатели всякакви

Правилото на тази тема е да показваме всякакви лични снимки на причудливи, или пък не чак толкова причудливи указателни и/или информативни табели, знаци и подобни. Единствената ми молба е да превеждаме на български език информацията от това, което сме снимали, за да няма неразбрали :) Та, ето ги и моите:

Tabela_6.JPG

Tabela_7.JPG

Tabela_9.JPG
Още : Табели, знаци и указатели всякакви | Преглеждания : 38862 | Отговори : 70

Врати (порти)

Няма никакво измъкване от хобито ми, освен игнорирането му. Новата тема е тази.
Малкo преди поредната ми (заслужена) отпуска, от където смятам да ви изненадам с много, ама много снимки, това ще е последната тема, носеща името ми.

V.JPG
V1.JPG
Още : Врати (порти) | Преглеждания : 22625 | Отговори : 24

Прозорци

Фотографията, колкото и да не я "действам" професионално, си ми е хоби. Мисля, че няма пътуване, от което да съм се върнал с по-малко от 2-3000 снимки. Делничните ми снимки са поне 5-10, та затова- Нова тема.
Този път "програмата" е "Прозорци" и всичко свързано със тях. ;-)
Не е задължително да са само с цветя. Просто прозорци, както ги виждате.

Pr1 (1).JPG
...
Още : Прозорци | Преглеждания : 23306 | Отговори : 25

Фото синджир (верига)

Поради особенно "голЕмият" интерес, за публикуване на снимки, организирам следната Тема.
Правилото е само едно:
всяка следваща снимка, трябва по някакъв начин, да е "закачена" към тази, публикувана в предишният пост, но и да "събужда" нова (допълнителна) тема.

Karnaval.JPG

Желателно е само с лични снимки.

สวัสดีค่ะ
Още : Фото синджир (верига) | Преглеждания : 37052 | Отговори : 95

Photography 2 (лични)

Започвам нова "серия", та ако има пу-пу-желаещи, да заповядат :thumbleft:
Ще публикувам, когато мога, по 3 - винаги по 3 - снимки**, на най-невъзможни, несвързани
Теми, без обширни коментари. Ако на вас ви се коментира, сторете го и тъй-то.

Kl.jpg
IMGP4256.JPG
vf.jpg

Надявам се най-малко на последователи, фотографчии [-o< ...
Още : Photography 2 (лични) | Преглеждания : 39002 | Отговори : 83

Фото цитати

Най-бързият начин да изкарате пари от фотографията е като продадете апарата си.

Не мога да пея, не мога да рисувам, не мога да пиша за чувствата си, за това оставям фотографията да се изразява вместо мен.

Винаги има поне двама човека в една снимка - фотографът и наблюдателят. - Ansel Adams

Единственият и най-важен компонент на всеки фотоапарат се на намира около 12 инча зад него.

Коя е любимата ми снимка ? - Тази, която ...
Още : Фото цитати | Преглеждания : 10175 | Отговори : 1

Новини

Първият средноформатен DSLR-апарат от PENTAX
Компанията HOYA CORPORATION PENTAX Imaging Systems Division реши да навлезе в пазара на средноформатните цифрови DSLR-фотоапарати със своя дебютант, който е с названието PENTAX 645D. Прототипът на устройството беше показан още в хода на изложението Photo Imaging Expo 2005, но от тогава е минало много време, като на моменти работата по проекта е спирала и след това е била възобновявана, като най-накрая от пресцентъра на производителя официално обявиха пускането на ...
Още : Новини | Преглеждания : 10167 | Отговори : 1

DSLR - помощ при избор

Здравейте,

ясно ми е отдавна, че има любители на сериозната фотография. Има ли хора, които биха могли да ми помогнат при избор на DSLR. Ще ми бъде първи.

За целта в момента избирам един вид системата /Никон, Канон, Сони и т.н./, самото боди, както и обективите. За момента съм харесал Nikon D90 като за начало и това горе-долу смятам да е класът на камерата, която търся. Просто като отправна точка. Попринцип обичам да снимам всичко ...
Още : DSLR - помощ при избор | Преглеждания : 11706 | Отговори : 13

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188515 • Общо теми 18502 • Общо членове 39432

• Advertisement