• Advertisement

Дата и час: 10 Август 2020, 09:32:16

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

работа в Швейцария селско стопанство

Здравейте и от мен,по професия съм Агроном с 22год стаж,знам и немски на средно ниво,как мога да си намеря работа в селското стопанство,имам почти всички категории за управление на МПС.
Още : работа в Швейцария селско стопанство | Преглеждания : 12945 | Отговори : 1

връшане на данъци

Здравейте,

Моят въпрос е: след като повече от година съм работила за швейцарски работодател и съм плащала данъци в Швейцария какъв е реда и процедурата социалните осигуровки и данъците да ми жъдат възстановени? Някой знае ли дали има споразумение между БГ и Швейцария по този въпрос? Знам, че Германия има, но Швейцария?
Още : връшане на данъци | Преглеждания : 9986 | Отговори : 3

Медсестри с 2 години и половина полувисше?

Здравейте
Имам следния въпрос.
Като изхождам от твърдението че принципно не е трудно за медицинска сестра да започне работа в Швейцария, стига да знае съответния език на нужното ниво, има ли понастоящем проблем с приемането на медсестри с определени дипломи, а именно на тези с 2 и половина години полувисше. Питам защото ако например медсестра кандидатства за Канада по точковата система се получава огромна разлика в точките при 2 и половина години съпоставени с три ...
Още : Медсестри с 2 години и половина полувисше? | Преглеждания : 9597 | Отговори : 0

Работа и разрешително

Здравейте,

след няколко разговора с швейцарски работодател, той е почти готов да ме назначи на работа. Притеснява се обаче, че ще има трудности с разрешителното и не му се занимава особено. Аз освен българския имам и немски паспорт и му казвам, че няма проблеми за граждани на старите членки, но той не ми вярва, вероятно от незнание или нежелание да проучи нещата. Става въпрос за съвсем малка фирма с 30 души служители в Цуг.

Въпрос: ...
Още : Работа и разрешително | Преглеждания : 10690 | Отговори : 5

работа

Може ли с немско Gewerbe да работя във Швейцария?От 2-3 месячен договор?Благодаря за отговори!
Още : работа | Преглеждания : 9617 | Отговори : 0

Съвет за работа като автомонтьор?

Здравейте всички,
Много ви моля да помогнете с малко информация. На 3о години съм и работя като автомонтьор в Бг, справям се много добре и в строителната дейност. Общо взето искам и мога да работя каквото и да е. Имам ли някакъв шанс да си намеря работа и работодател който да се заеме. Видях в сайтовете за работа, че се търсят много автомеханици. В момента изучавам немски но нямам много познания. Обмислял съм да замина ...
Още : Съвет за работа като автомонтьор? | Преглеждания : 10435 | Отговори : 1

Как може да получиш виза за Швейцария Как може да получиш виза за Швейцария

Здравейте,

Бих искала да попитам далие е възможно да получа виза за пребиваване в Швейцария без да имам предварително сключен трудов договор? Какви са вариантите? При сключване на брак в Швейцария /чужд гражданин с разрешително С/ ще получа ли право на престой по-дълъг от 3 месеца?

Благодаря!
Още : Как може да получиш виза за Швейцария | Преглеждания : 11476 | Отговори : 5

работа в швейцария

Как мога да започна работа в Швейцария като медицинска сестра?Имам труд.стаж 8год. в спешна помощ в България.
Още : работа в швейцария | Преглеждания : 14316 | Отговори : 4

Работа

Здравейте,

Моля да ми дадете повече информация как да си намеря работа в Швейцария и каква е процедурата. По-конкретно за шофьори с опит в международните превози. Имам свидетелство за правоуправление на МПС всички категории. От 10 години живея и работя в Испания, но искам да замина за Швейцария. Как може да се улесни процедурата ако си подам документите от Испания или от България. Надявам се да ми помогнете като ми обясните по подробно процедурата, както ...
Още : Работа | Преглеждания : 10271 | Отговори : 1

Въпроси, свързани с работа в Швейцария

Здравеите,имам един въпос.
След кото Швейцария каза ''да'' на ЕС, на България и Румъния,от кога ще можем да работим там?Аз имам сигорен работодател в швеицария,но не знам дали да си пусна документите или да изчакам.
Още : Въпроси, свързани с работа в Швейцария | Преглеждания : 41552 | Отговори : 40

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 189298 • Общо теми 18542 • Общо членове 39545

• Advertisement