• Advertisement

Дата и час: 19 Януари 2020, 00:36:05

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

Работа в швейцария

Накой може ли да ми помогне от къде мога да взема инфо за работа в Швейцария?
Нямам више образование но винаги ми е било мечта да замина да работя и да живея там.Ще съм ви благодарна ако ми помогнете и ако може да ми предложите някаква работа.
Още : Работа в швейцария | Преглеждания : 38704 | Отговори : 19

работа за програмисти?

как да си намерим работа като програмисти?
Още : работа за програмисти? | Преглеждания : 14636 | Отговори : 12

Работа за мед.сестра

Здравейте,аз съм медицинска сестра и съм работила в Швейцария по спогодбата за обмен на стажанти от 2000-2002г.Интересува ме знае ли някой как мога да се върна отново да работя в Швейцария,защото от България набират сестри само по спогодбата,а по нея можеш да работиш веднъж в живота.
Още : Работа за мед.сестра | Преглеждания : 12014 | Отговори : 3

Въпроси относно разрешително за работа и след това?

Здравейте
Имам няколко общи въпроси относно получаване на разрешително и последващите възможности
Ако можете да ми отговорите, много ще съм благодарна
1. За колко време средно се издава разрешително за ИТ специалист, заедно със периода на търсене на местен кандидат?
2. Ако агенция ти е предложила кандидатурата на техен клиент, какво става когато подпишеш договор - какви са минусите? Има ли тя влияние занапред, след като почнеш към съотвения им клиент работа?
3. Можеш ли ...
Още : Въпроси относно разрешително за работа и след това? | Преглеждания : 12510 | Отговори : 5

Възможно ли е да живеем в Швейцария

Здравейте!
Майка ми е в Швейцария повече от 5 години омъжена на Швейцарец и тази година получава Швейцарски паспорт...Как стоят нещата с изтегляне на роднини. Моето семейство (мъжът ми и дете то ми на 1 г.) искаме да заминем при нея да живеем и работим. Възможно ли е?
Тя ще ходи да говори в социалните по този въпрос, но ще разбера отговор чак след месец.
Бих искала да разбера повече и от вас
Благодаря ви ...
Още : Възможно ли е да живеем в Швейцария | Преглеждания : 13921 | Отговори : 4

Мотивационно писмо

Здравей те,
Нов съм в този форум (токущо се регистрирах). Имам следния въпрос.
Учих една година в Париж туризъм и сега искам да се прехвърля в Швейцария и да продължа пак туризъм но този път ж Немската част, уредил съм си да уча Немски в университета в който ще уча и после туризъм но за да отида в Швейцария ми искат наред с всички документи и "мотивационно писмо", та молбата ми е има ли някой ...
Още : Мотивационно писмо | Преглеждания : 12724 | Отговори : 1

Фирми в ИТ сферата

Здравейте, може ли някой да ми каже имена на най-големите ИТ фирми в Швейцария? Много благодаря!
Още : Фирми в ИТ сферата | Преглеждания : 13240 | Отговори : 6

Grenzgänger Deutschland-Schweiz

Търся информация за работещите в Швейцария и живеещи в Германия. Трудно ми е да избера вида на здравната си застраховка.
Последните 6 години съм живяла в Германия и по стечение на обстоятелствата ще бъда Grenzgänger. А доста неща не са ми ясни, да не кажа всички.
Ако някой им опит - моля помогнете!
Още : Grenzgänger Deutschland-Schweiz | Преглеждания : 14060 | Отговори : 8

И аз реших да живея в Швейцария.

Голямо Здравейте на всички Вас,
Аз съм Антония и съм нова тук.Всъщност ви познавам всички и от две години следя форума ежедневно в търсене на отговори.Всички сте свършили страхотна работа и помагате на много хора, да знаете.За първи път пиша чак сега ,защото до сега желанието ми и аз да замина беше изпълнено със срах и хиляди питания и вътрешни борби."Заслужава ли си?"; "Не правя ли живота си по-сложен вместо да си остана тук в ...
Още : И аз реших да живея в Швейцария. | Преглеждания : 37752 | Отговори : 17

Работа като Ingenieur в Schweiz / Разре6ително - Виза...

Здравейте!

Скоро завър6вам образванието си като Dipl-Ing. Maschinenbau в немски университет и съм в процес на търсене на работа.
Попаднах на няколко интересни предложения за работа в Schweiz.

Искам да попитам как стоят не6тата с разре6ителните за работа/визи в Schweiz?

Като пример мога да дам Германия - при положение, 4е намеря работа като инжинер в немска фирма, отивам с подписания договор в Ausländerbehörde и без никакви проблеми полу4авам необходимите документи.

Моля да споделите опит...

Поздрави ...
Още : Работа като Ingenieur в Schweiz / Разре6ително - Виза... | Преглеждания : 12139 | Отговори : 2

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188552 • Общо теми 18513 • Общо членове 39448

• Advertisement