• Advertisement

Дата и час: 19 Януари 2020, 00:46:30

Последно от форума Последно от Образование

Преглед на Образование » Форум : Образование

Напред, науката е слънце!

Прилагателно име в шведския език

I. В шведския език има два вида съгласуване на прилагателните имена -kongruensböjning и komparationsböjning
1.kongruensböjning - означава ,че прилагателното , което изпълнява служба на определение към дадено съществително ,се съгласува ,за да бъде отговарящо на определяната от неого дума.Прилагателно ,изпълняващо роля на допълнение може да се съгласува според род, число , определенпст и пол
1.1 Съгласуване според род- съществителните в шведския език имат два рода (utrum и neutrum) и прилагателните имена ,изпълняващи служба на допълнение ...
Още : Прилагателно име в шведския език | Преглеждания : 10314 | Отговори : 0

Глагол в шведския език

В шведския език глаголите се спрягат според време , наклонение и залог.
1.Време. В шведския глаголните времена се делят на прости и сложни,а самите глаголи могат да се спрягат в 4 от тези времена : presens ,preteritum, perfekt ,puskvamperfekt
1.1 presens -просто глаголно времето ,което изразява най-често действия извършвани в момента на говорене.Освен това presens може да се използва за изразяване на навик (jag åker buss varje dag.) ,факт (Huset ligger vid skogen) , бъдеще ...
Още : Глагол в шведския език | Преглеждания : 13398 | Отговори : 8

Съществително име в шведския език

Здравейте на всички!Започвам тази тема с цел да се даде сбита, синтезирана и полезна информация на всички ,които са заинтересувани от шведския език или го изучават.Започвам със съществителното име ,защото то според мен е най-съществената част на речта в шведския език . Дано информацията да е полезна и се надявам ,че ще се заформи хубава и ползотворна дискусия.Задавайте въпроси,допълвайте мои пропуски,поправяйте ме ако някъде съм сгрешил и дано успеем да се учум един от друг ...
Още : Съществително име в шведския език | Преглеждания : 13442 | Отговори : 13

"Стипендия" oт CSN... (Sverige)

Полу4авате ли такава? И дали има възможност да се полу4ава от 4ужденец, ако не е живял 5 г. в страната, не е работил 2 г. и не е женен за 6вед или др., който да работи тук?
Про4етох информацията от сайта им, но в об6ти линии това са условията, които трябва да се изпълняват. А няколко мои познати казват, 4е полу4ават, без да изпълняват условията, от кратко време са тук, не работят и т.н. Един ...
Още : "Стипендия" oт CSN... (Sverige) | Преглеждания : 10373 | Отговори : 0

Училища в Швеция

Привет на всички девойки и младежи,

Бих искал да получа някаква информация по въпроси, които ме измъчват вече десетина дни. Ще Ви бъда благодарен, ако някой от Вас ми напише мнението си или ме насочи към човек, от когото бих получил съответната информация.
Предстои ми заминаване за Швеция, Стокхолм след няколко месеца. За себе си имам осигурена работа, но проблемът е с обучението на децата. На 12 години са и от сега се чудя как ...
Още : Училища в Швеция | Преглеждания : 27307 | Отговори : 29

Езиков център Nordica - мнения и препоръки

Здравейте! :P Искам да попитам има ли някой някакви впечатления или мнение за езиковия център Нордика. Искам да уа шведски език някъде, но не съм решил още къде. Това което ми е се струва странно относно Нордика е, че няма посочен адрес, има само за контакти даден един дж-ес-ем номер и и-мейл адрес. Правя това сравнение със сайта на Нордстудео, където има много изчерпателна информация за местонахождението ...
Още : Езиков център Nordica - мнения и препоръки | Преглеждания : 11105 | Отговори : 0

Друг начин на заминаване за Швеция - докторантура

ето тук повече инфо: http://www.doktorandhandboken.nu/2.44ab ... 56276.html

на решилите се - успех и да станат известни учени
Още : Друг начин на заминаване за Швеция - докторантура | Преглеждания : 11065 | Отговори : 0

обучение в Швеция

През последните десет години в цяла Скандинавия се забелязва образователен бум.

В Швеция висшите училища ежегодно се попълват с до 65 000 новоприети шведски студенти и с около 286 000 чужденци, привлечени от доброто име на шведското висше образование. В целия свят Швеция е известна като страна, в която студентите имат най-голяма свобода при избора на учебни програми и курсове.

До 1995 года системата за кандидатстване на чужденци в шведските университети е била единна. Сега ...
Още : обучение в Швеция | Преглеждания : 112502 | Отговори : 395

Курсова работа - Скандинавия

Здравейте, :)

трябва да пиша курсова работа на тема: Скандинавия /Дания, Норвегия, Швеция/. Моля, ако можете да ми помогнете с повече туристическо инфо:
леглова база;
заети в туризма;
таблици;
графики;
брой пристигащи туристи;
приходи от туризъм;
анализи и т.н.

Благодаря ви предварително. :)

Може да пишете и на лични.
Още : Курсова работа - Скандинавия | Преглеждания : 13061 | Отговори : 10

Университети, колежи и училища за Distance learning на англ.

Търся такива, тъй като чух, че в Скандинавия се предлага добро съотношение цени/качество, а и английският е силно разпространен като език за обучение.
Благодаря предварително!
Още : Университети, колежи и училища за Distance learning на англ. | Преглеждания : 12251 | Отговори : 6

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188552 • Общо теми 18513 • Общо членове 39448

• Advertisement