• Advertisement

Дата и час: 15 Август 2020, 14:59:46

Последно от форума Последно от Документи

Преглед на Документи » Форум : Документи

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Прехвъляне на осигуровки?

Някой знае ли какъв е регламента и какви документи са нужни за прехвърляне на осигуровките ми от Швеция към България? Благодаря предварително на отзовалите се.
Още : Прехвъляне на осигуровки? | Преглеждания : 10634 | Отговори : 5

Примерни CV и ansökan на шведски

Благодаря на един посетител на zaedno.eu, който ме подсети за нещо важно, а именно как да изглежда едно CV на шведски и съответно ansökan (personligt brev). Тук ще предложа някои примери, които и аз съм ползвал при съставянето на моите. Разбира се доста работодатели си имат свои страници, в които се попълва с информация зададената форма, но за тези които нямат, може да се ползват тези примери.
Ansökan

Informationsföretaget

Box 1111

111 11 Storstaden

Ansökan ...
Още : Примерни CV и ansökan на шведски | Преглеждания : 11384 | Отговори : 5

Personnumer

BROMMA написа:По принцип си прав. формулярът обаче трябва да го подадеш лично и в него трябва да отбележиш причината поради която си тук. Дадени са следните причини: Ще работиш (представяш трудов договор), ще учиш (показваш съответни документи), член си на шведско семейство - пак доказателства и другата май беше че си спортист или артист. Ако не можеш да докажеш нито една от тези причини, изобщо не ти приемат документите и ти заявяват, че имаш право да ...
Още : Personnumer | Преглеждания : 50910 | Отговори : 198

Re: Migrationsverket/Skatteverket

Здравейте!
Интерисувам се как стоят нещата с определянето на данък за кола.Сигурно някаде в Skatteverket ще се намира отговора на моя въпрос.Просто съм начинаещ в езика и ще съм ви благодарен поне да ми покажете къде по-конкретно да потърся.
Още : Re: Migrationsverket/Skatteverket | Преглеждания : 25222 | Отговори : 24

Договор за наем на квартира

Здравейте,
на колко от вас са му искали да покаже в данъ4ното/ при попълване на формата за ли4ен номер/ЕГН// договор за наем на квартира.

А има ли значение договора- за колко време е - 6 месеца, 1 година и т.н.?
Още : Договор за наем на квартира | Преглеждания : 13968 | Отговори : 12

E303 /E301 формуляр

Здравейте!

Позвилих си да отворя нова тема и затова преместих поста ми от темата за ID-cart тук.Смятам ,че така ще е по подредена информацията от която се нуждем всички.

В отговор на молбата от bea ,ще се опитам да обясна относно формуляр Е303 и Е301.Държа предварително да уточня ,че ние лично идваме от Гърция и това което знаем и сме направили е свързано и отговаря на гръцката система и закони.

Що е то Е303 ? ...
Още : E303 /E301 формуляр | Преглеждания : 16107 | Отговори : 2

За ID-карта

За тези, които се интересуваха от въпроса за ID-картата, вчера пишеше във Svd следното:
Един американец, живеещ тук от шест години все още без такава карта срещнал проблеми да си получи писмо от пощата, защото нямал валиден шведски документ. Проверка на редакцията показала, че
Svenska kassaservice вече не издава тези карти.
Полицията помага (навярно издава), но само на шведи.
Банките издават, но след като човек им е бил минимум шест месеца добър клиент. (Какво значи ...
Още : За ID-карта | Преглеждания : 32580 | Отговори : 59

срока на червения ми паспорт изтече преди няколко дена

Колеги, срока на червения ми паспорт изтече преди няколко дена, а на 8ми август планирам пътувене до БГ с самолет или кола, нямам лична карта а само шофьорска книжка, дали ще мога да се прибера до бг. Един пасаван от посолството ще ми излезе поне 200 евро. имам и Шведска лична карта която се издава от банките и пощите, както и шведска шофьорска книжка но не знам дали те ще важат. Само да отбележа че ...
Още : срока на червения ми паспорт изтече преди няколко дена | Преглеждания : 14136 | Отговори : 10

Kакво трябва да нося със себе си като документи

Здравейте на всички прекрасни хора в този форум !Скоро мисля да пътувам за Швеция и да си търся работа :roll: е все още се двоумя ...........като слушам за този мрак и студ :? Но въпроса ми е друг и моля да ми кажете защото все още съм доста неориентирана макар че изчетох всичко в този форум се притеснявам ...
Още : Kакво трябва да нося със себе си като документи | Преглеждания : 24237 | Отговори : 18

За шофьорските книжки от БГ

Да добавя нещо за Швеция и по-точно за шофьорските книжки от БГ

тук се признават вече и изпит не се полага

отива се до офиса на Vägverket и се взима един формуляр - utbyte av utländskt körkort

попълва се и се изпраща заедно с шофьорската книжка и personbevis от Skatteverket на адреса, който ще ви дадат във Vägverket

при мен процедурата отне доста време заради безумната БГ бюрокрация, но хората се пребориха - действаха чрез ...
Още : За шофьорските книжки от БГ | Преглеждания : 38673 | Отговори : 73

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 189310 • Общо теми 18542 • Общо членове 39545

• Advertisement