• Advertisement

Дата и час: 23 Септември 2020, 04:48:27

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

Класации

Това е класация за 100-е фирми в Швеция с най-висока средна годишна заплата за 2011 г. В изчисленията не са включени президентите на фирмите, както и упр. съвети.
Втората колона е общината, третата е средната год. запата в хиляди кр., последната са броя назначени във фирмата. Заплатите са бруто, но без разни добавки (като храна, служ. дрехи и др.)
Малко са ми криви колоните, щото инфото беше в друг формат и не ми се занимава ...
Още : Класации | Преглеждания : 9584 | Отговори : 2

търся работа

здравейте на всички,аз съм мъж на 36г. и си търся работа без никакви претенции,в момента съм в Бг. но съм готов да тръна веднага,ще се радвам много ако някой успее да помогне..благодаря предварително
Още : търся работа | Преглеждания : 9558 | Отговори : 2

Пенсиониране в Швеция

Моля, ако някой е наясно да разкаже как става пенсионирането в Швеция, в смисъл дали стажът в България и Швеция се събира, дали в България се изчислява пенсия в лева за определения период или тук се събира целия стаж и по някаква схема за ЕС се начислява обща пенсия. Интересувам се заради една приятелка, която не ползва интернет. Аз още съм далече от този проблем за добро или не ...
Още : Пенсиониране в Швеция | Преглеждания : 10053 | Отговори : 3

Работа в Швеция

Здравейте,имам намерение да се преместя в Швеция и имам няколко въпроса.Ще сам благодарен на всеки, който ми даде някаква информация.Намира ли се лесно строителна работаи по точно за бояджия само с англйски?Какво е горе долу заплащането?Не сам начинаещ:) имам над 15 години опит в Англия.
Още : Работа в Швеция | Преглеждания : 10651 | Отговори : 3

Обяви за работа.

Цъках си из бюрото по труда и забелязах една обява, която е перфектна за жени, като екстра работа. Става дума за Централен Стокхолм, като обхващащ периметър на фирмата.
Може да се съчетае с учене във ВуЗ и изкарване на допълнителни пари.
http://www.quickmatch.se/bemanning/soka-jobb/?jaid=213
Нека по-често да постваме тук по нещо направило впечатление - може да помогне на някого!
Още : Обяви за работа. | Преглеждания : 26256 | Отговори : 20

За работата като строителен работник

има сайт за сигурността на работното място
http://www.safeatwork.se/?lang=en
Още : За работата като строителен работник | Преглеждания : 10452 | Отговори : 5

Цените в швеция

Прочетох всичко което се пише за Швеция, но не можах да намеря информация за цените на стоките.Затова много моля ,някой да даде кратък списък за цените , предимно на храните.За да можем кандидат емигрантите да добием представа за стандарта на живот.Благодаря предварително.
Също така виждам че повечето коментари са доста стари.Интересува ме ,дали иформацията за реда за подаване на документи в различните институции е все още актуална.И въобще за промени на тази тема.
Още : Цените в швеция | Преглеждания : 9424 | Отговори : 1

Föräldrapenning

Напоследък четох информация за föräldrapenning-a и се оказва, че това е една много гъвкава възможност за семейства с малки деца. Оказва се например, че за всяко дете се полагат по 480 дена föräldrapenning на дете.
Някои пояснения:
Идеята на föräldrapenning е да си стоиш вкъщи с детето и да прекарваш време с него.
Föräldrapenning могат да си вземат и майката и бащата.
Föräldrapenning може да се вземе наведнъж или само за определени периоди - 1 ...
Още : Föräldrapenning | Преглеждания : 8992 | Отговори : 0

С българска диплома в Швеция

Здравейте. Четвърти курс съм в МУ София, Фармация. След като завърша мисля да замина в Швеция. Интересува ме допломата ми признава ли се там, трябва ли да полагам някакви изпити и лесно ли ще си намеря работа? Все пак фармацевтите са много добре платени и търсени в България, но не знам как стоят нещата в Швеция!
Още : С българска диплома в Швеция | Преглеждания : 13117 | Отговори : 9

Fackförbund / Синдикатите

Здравейте!

Чудех се дали работещите в Швеция биха споделили опита си профсъюзите. Кой къде се е записал, защо и кое всъщност би трябвало да е водещото при избора на профсъюз?
На мен ми препоръчаха тази: SACO - Sveriges Ingenjörer - ниска такса, и високи обезщетения.
Още : Fackförbund / Синдикатите | Преглеждания : 10132 | Отговори : 6

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 189337 • Общо теми 18544 • Общо членове 39551

• Advertisement