• Advertisement

Дата и час: 19 Януари 2020, 21:01:52

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

Морски специалисти

Здравейте,интересува ме има ли българи морски специалисти някъде из Скандинавията,и ако да,при какви условия работят.Ще се радвам на всякаква информация.
Благодаря предварително!!
Още : Морски специалисти | Преглеждания : 10247 | Отговори : 0

Коректни, но не винаги!

По принцип е разпространено убеждението, че швед ли е ще е коректен винаги, но не е точно така. Също, трябва да се знае, че назначат ли те някъде сравнително бързо и лесно винаги ще има неприятни изненадки...

Още кога пристигнахме в Швеция пресни, пресни. Търсехме квартира от хостела, същевремено нарядко преглеждахме и обяви за работа. Една от jobbs.bg ни грабна веднага- целебен масажист за Стокхолм/Солна. Веднага се свързахме и уговорихме интервю. Всичко си мина както ...
Още : Коректни, но не винаги! | Преглеждания : 9325 | Отговори : 0

Международна трудова борса „Европейски ден на труда”

Това е по-скоро за българите запътили се към Швеция и не само натам.
http://www.az.government.bg/eures/news.asp?id=8&nid=71

Според мен ще е доста полезно, най-малкото заради информацията, която може да се получи там.
Още : Международна трудова борса „Европейски ден на труда” | Преглеждания : 10749 | Отговори : 6

помощ

извинявам се за стряскаштото заглавие доста се рових и от няколко часа сам решил да напускам булгаристан на 30годинисам искам към мимента някой да обясни как точно да подходя кум намирането на работа и какви документи и стъпки да следвам тук вече 4 месеца сам безработен а имам и семеиство твърдо сам решил да бягам но ништо неми е ясно несам напускал страната досега,ориентирал сам се към швеция неискам посреднически услуги чеима доста опарени и ...
Още : помощ | Преглеждания : 9303 | Отговори : 1

Cрещи с работодатели и посредници тази седмица Cрещи с работодатели и посредници тази седмица

Привет!

За тези, които се интересуват: срещи с работодатели и посредници тази седмица в четвъртък и петък:

http://www.rekryteringsbazar.nu/firstpa ... op_p_id=10

http://www.arlanda.se/sv/Information--t ... -februari/
Още : Cрещи с работодатели и посредници тази седмица | Преглеждания : 9191 | Отговори : 0

Поведение на интервю за работа

Здравейте! :)
На мъжа ми предстои интервю за работа в Östersund.
Моля за съвет как е прието да се държи на това интервю. Имам предвид какво се очаква да прави и да не прави, да говори и да не говори. Ще ви бъда благодарна, ако споделите неписаните правила относно интервюто за работа.
Лека седмица на всички! :)

П.П. Ако ...
Още : Поведение на интервю за работа | Преглеждания : 21257 | Отговори : 18

Питане относно квалификационни курсове

Здравейте,
какви са тези курсове за повишаване на квалификацията?Имам приятел,който така е изкарал лиценз за мотокар и сега работи на Арланда.Заплащат ли се въпросните курсове или се плащат нацяло/част от Arbetsförmedlingen?

И още един въпрос имам.Все още не съм се регистрирал в Arbetsförmedlingen и се чудя,да го направя ли или не?Какво ще ме посъветвате?

Живи и здрави!

Стоян
Още : Питане относно квалификационни курсове | Преглеждания : 10654 | Отговори : 8

Прехвърляне на осигуровки???

Дами и господа някой от вас прехвърлил ли е осигуровките си в България.Защото нали като работим тука и там не сме осигурени и се натрупва борча както казано.Преди 3 месеца като бях в БГ занесох едни формуляри които ми бяха изпратили тука от Försäkringskassan но в Бг не ми го признаха само затова че не пишело дата в документите тоест от кога съм бил осигурен в Швеция.И от там ми казаха че трядва да представя ...
Още : Прехвърляне на осигуровки??? | Преглеждания : 11604 | Отговори : 4

откриване на фирма!!! Åkeri

Искам да попитам,Някой знае ли какво е необходимо освен доста финанси....За откриване на една фирма за транспортна дейност(Åkeri)Има ли наши сънародници които имат такава фирма в Стокхолм (Швеция)или някакви познати.Аз до сега не съм срещнал но знае ли се може и да има.До колкото четох из нета този тип бизнес е доходен и мисля че затова шведите не допускат много много чужденци в този бранш.Горе, долу от 3 години съм в Швеция и до ден ...
Още : откриване на фирма!!! Åkeri | Преглеждания : 9938 | Отговори : 3

Започване на работа

Привед на всички! Шефа ми обмисля възможността да ме назначи на работа в неговия автосервиз. Не сме говорили на колко часа ще ме назначи, но предполагам че на 4-5 на ден. Обаче шефа не знае точно как става назначаването на работа. Каза, че щял да пита неговия счетоводител. Някой знае ли как става цялата работа. Предполагам,че трябва да се ходи в Arbetsförmedlingen, но аз ли трябва да свърша това или шефа ми? Аз лично мисля, ...
Още : Започване на работа | Преглеждания : 9981 | Отговори : 3

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188554 • Общо теми 18513 • Общо членове 39449

• Advertisement