• Advertisement

Дата и час: 29 Януари 2020, 16:56:57

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

От Malmö в Köpenhamn

Отварям тази тема, като се надявам да не повтарям нещо, което вече го има във форума. Студент съм в Malmö и ми се отвори възможност да работя в Копенхаген. Има ли хора, които са в моята ситуация? Имам шведски персонален номер, банкова сметка и въобще всички задължителни документи за престоя ми в Швеция. В конкретния случай, бих искал да знам дали трябва да си вадя work permit или някакъв друг документ, за да почна работа ...
Още : От Malmö в Köpenhamn | Преглеждания : 9892 | Отговори : 3

Ау пеър в Швеция

Искам да обсъдим въпроса с програмата О пеър в Швеция. Моля, ако има някой,пребиваващ по тази програма там да даде малко повече инфо как се чувства, как се отнасят шведското семейство към него, изпълняват ли се условията на програмата, какво му плащат и т.н. Питам, защото дъщеря ми има намерение да отиде по тази програма в Швеция, преди да се опита да кандидатства магистратура в Лунд
Още : Ау пеър в Швеция | Преглеждания : 9912 | Отговори : 0

Счетоводител за Швеция

Може ли да ми кажете счетоводител за швеция ? За правене на моя фирма там и изчисляване на данъци.
Още : Счетоводител за Швеция | Преглеждания : 9305 | Отговори : 0

Търся работа

Привет на всички!

Казвам се Асан Рушид, на 36 г. и търся някаква работа в независимо кой град на Швеция. От вчера имам и personnummer издаден от данъчното управление. Бил съм в Швеция от 2001 до 2004 г. и за това малко говоря езика. Също така говоря и турски. Ще съм благодарен на всеки, който може да помогне- дори само със съвет или полезна информация. На ясно съм ,че шанса ми да намеря работа чрез ...
Още : Търся работа | Преглеждания : 20953 | Отговори : 15

Колко време се работи за шведска пенсия?

Здравейте пак...
Колко време е задължителния минимум за работещи в Швеция за получаване право на пенсия от там?
Какви трудови договори се зачитат....и/или времето по майчинство...
Кое е задължително: гражданството или постоянно или само продължителното пребиваване...
Ако се сетите нещо важно, моля допълнете...

Отново благодаря... 8-[
Още : Колко време се работи за шведска пенсия? | Преглеждания : 10186 | Отговори : 2

Заплащане в Швеция Заплащане в Швеция

Поради нарастващият интерес, аз като "стар швед", публикувам връзки към следните сайтове, където всеки желаещ може да си направи сметка, каква заплата може (горе-долу) да очаква:
Статистически данни по област, професия и работа

Хотели и ресторанти

С надеждата, че все пак и малко езика познавате, но и да не е така, на първо време и он-преводача, върши работа (щом аз успях...).

Според моите "изследвания", средният швед, получава 29.100 kr.

п.п. отровенно, не помня (остарявам) да ...
Още : Заплащане в Швеция | Преглеждания : 29263 | Отговори : 17

Откриване на фирма

Здравейте,
Искам да попитам за насоки към юрист.Искам да отворя клон на българската ни фирма.
Получих оферти за офиси от World trade center ,Stockholm и цените варират от 2300-3200 евро,което не е много за това ,което предлагат.Бихте ли ме насочили към адвокат,който да ме консултира и да направи организацията.Като цяло се занимаваме с производство на хранителни добавки, марки : ,,Матсан-дойч",,Витаголд" и други /казвам за информация просто/ и имаме фабрика за производство със защитени ХАСИП,ИСО 9001 ...
Още : Откриване на фирма | Преглеждания : 9640 | Отговори : 0

Шофьор в Швеция?

Интересно ми е дали се търсят много шофьори в Швеция(автобусни,тежкотоварни камиони и др.),за да знам дали си заслужава усилието.А ако се търсят,може ли и да споменете горе-долу какво е заплащането,че това е най-важното. :)
Благодаря,колеги! =D>
Още : Шофьор в Швеция? | Преглеждания : 27709 | Отговори : 18

Запитване

Моля някой да ми отговори дали сте чували за работа в EU и " ET Милена Л " . Имате ли някакво мнение и дали са помогнали на някой тези 2 фирми за намиране и започване на работа в Швеция и не само . Много ви моля очаквам отговор
Още : Запитване | Преглеждания : 10239 | Отговори : 4

с бг автомобил в Швеция

Моля ви кажете ми как да запазя бг регистрацията на колата ми, тъй като тук може да се кара само една година с бг номера.
Още : с бг автомобил в Швеция | Преглеждания : 10046 | Отговори : 4

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188571 • Общо теми 18515 • Общо членове 39453

• Advertisement