• Advertisement

Дата и час: 29 Януари 2020, 17:21:31

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

Изчисляване на данък

Привет на всички!
Много ми е любопитно как мога сам да си изчисля месечния данък. В сайта на skatteverket попаднах на едни таблици, но не мога да разбера в коя от всички да гледам, има дадени точно девет таблици. Ето го и линка- http://www.skatteverket.se/skatter/skattetabeller/09/preliminar/main.4.6d02084411db6e252fe80008294.html#lontagare .Отделно на всяка таблица има 6 колони с някаква стойност, за момента не мога точно да си преведа кое какво значи. Може ли някой да ми помогне?
Благодаря предварително!
Още : Изчисляване на данък | Преглеждания : 12358 | Отговори : 7

детски

Здравейте! Не можах да видя никъде във форумите нещо писано във връзка с получаване на детски. Може и да съм пропуснала и да не съм видяла, но ако някой знае нещо по въпроса, моля, нека да пише. Интересува ме могат ли децата ми да получават детски тук в Швеция и какво трябва да направя? В момента те учат в шведско училище. Аз все още не се справям със шведския и не знам къде и към ...
Още : детски | Преглеждания : 10973 | Отговори : 10

Намиране на работа

Здравейте, казвам се Дончо Михов. Живея във Вестерос от 10 месеца, завърших СФИ Д по шведски език но не мога да си намеря постоянна работа. Търсил съм почти навсякъде, подал съм над 200 молби плюс автобиографии но няма никакъв резултат. Случайно попаднах на този форум и много се зарадвах да видя че има и други българи в Швеция, тъй като досега не съм попадал. Ще се радвам да получа полезна информация относно намирането на работа. ...
Още : Намиране на работа | Преглеждания : 14127 | Отговори : 14

А - Каса

Колко време трябва минимум да работиш за да получаваш помощи май беше писано някаде понапред но не помня
Иначе аз работа търся от няколко месеца неуспешно за сега за съжаление.
Иначе съм химик докторат имам но нещо не сполучавам за сега
Още : А - Каса | Преглеждания : 1862 | Отговори : 7

Фирми за персонал

Като гледам обявите за работа , много от тях са от фирми за персонал Унифлекс , Манпауър и др. от сорта . В Англия много от българите , особено в строителния бранш намират работа основно чрез такива фирми . Дали в Швеция е удачно да се търси работа чрез тях , дали има уловки в договорите с тях ?
Ще бъда много благодарен ако някой , който е работил , или знае как се работи ...
Още : Фирми за персонал | Преглеждания : 1589 | Отговори : 4

Искам да живея и работя в Швеция - посъветвайте ме

Не знам дали вече не е късно за това мое желание.Пропуснах тази възможност на младини, защото си мислех,че в България живота ще се оправи.Имаме познати в Швеция и ходихме на гости преди 2г.Тогава много ми харесаха чистотата,подредения и спокоен живот.Няма никакъв стрес или и да има е незначителен в сравнение с това, което е в България.Сега съм на 40г.Учила съм немски,английски и руски,но през годините не ми се е налагало да ги ползвам.Много искам да ...
Още : Искам да живея и работя в Швеция - посъветвайте ме | Преглеждания : 41080 | Отговори : 112

Skatteverket- Годишна данъчна декларация

Здравейте!
Реших да пусна такава тема, провокирана от сезона за подаване на годишните данъчни декларации. Лично на нас ни е за първи път и аз гледам на бланката доста учудено, но ще съм блаодарна на съветите на всички, вече минали оттук, които биха искали да споделят своят опит с "новобранците" - какво е необходимо да се знае и най-вече- какво е необходимо да не се пропусне :) ...
Още : Skatteverket- Годишна данъчна декларация | Преглеждания : 10469 | Отговори : 4

Зъботехници в Швеция

Колеги,тук да пишем всичко вълнуващо ни относно професията и всичко свързано с нея.
;-)
Още : Зъботехници в Швеция | Преглеждания : 36857 | Отговори : 70

Български лекари в Швеция

Здравейте на всички във форум Швеция. С приятелката ми сме завършили медицина в България,но все още нямаме специалност и се интересуваме от придобиване на такава в Норвегия или Швеция. За съжаление по форумите информацията за това е доста оскъдна :( . Ще ви бъдем много благодарни ако някои може да даде някаква информация по следните въпроси:

Търсят ли лекари в Швеция и в кои специалности има недостиг? ...
Още : Български лекари в Швеция | Преглеждания : 54003 | Отговори : 118

Сервитьор в Швеция?

Догодина смятам да заминавам за Стокхолм,Швеция от другата година и смятам да започна работа като сервитьор.Та,какви предимства има сервитьорството в Стокхолм и бихте ли ми препоръчали някои големи ресторанти,кафенета и други такива,за да разгледам,щото гледах в агенцията по заетостта,но нищо не ми хареса конкретно.

П.П. Колко крони средно е месечната заплата на обикновен сервитьор в Стокхолм?

П.П2.Мога ли от България да кандидатствам за определена работа,като изпратя е-мейл,снимки,CV и т.н. и имам ли шанс така?

Поздрави, ...
Още : Сервитьор в Швеция? | Преглеждания : 2986 | Отговори : 8

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188571 • Общо теми 18515 • Общо членове 39453

• Advertisement