• Advertisement

Дата и час: 29 Януари 2020, 16:12:42

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Ток - абонаменти, доставчици, цени

Живее ли човек в bostadsrätt, hyrestatt eller eget hus, едно от първите неща, които трябва да уреди е доставчика на ток. Случва се понякога да пропусне това в началото - тогава не остава без ток разбира се, а продължава с предходния доставчик, с най-неизгодната цена - общ абонамент или както всеки доставчик си го нарича.
За Стокхолм основните играчи са Фортум, ЕОН и Ваттенфал. Има разбира се и други, локални, по-малки. Общото чежду всички доставчици ...
Още : Ток - абонаменти, доставчици, цени | Преглеждания : 9197 | Отговори : 2

Емиграция в Швеция - Самоосигуряващо се лице/Self employed/Person med egna medel

Здравейте на всички

Много хора биха се радвали на една подробна информация относно процедурата за получаване на разрешение за постоянно пребиваване в Швеция . Става дума за вадене на документи като самоосигуряващо се лице/self employed/Person med egna medel

ето и сайта за повече информация http://www.migrationsverket.se/info/199.html

но не очаквайте тук някой да ви начертае стъпките една по една !

Тъй като преди няколко седмици минахме по този път ...

Швеция или Великобритания

здравейте приятели.от доста дълго време се опитваме да съберем инфо за две държави.Бихте ли вие тука който все пак пребивавате,да си изразите мнението като плюсове и минуси за тези 2 държави.например ..икономика..заплащане..здравеопазване...къде е по добре човек да си отгледа децата..ако щете дори дайте примери за времето..благодаря за вниманието.
Още : Швеция или Великобритания | Преглеждания : 9516 | Отговори : 1

Работа в Швеция за хора над 59 -възможно ли е?

Работа в Швеция за хора над 59 -възможно ли е?

от vera59 на 10 Октомври 2011, 17:13:54

Здравейте всички там, успели да се устроят в тази красива и подредена страна -Швеция.Имам лични впечатления.
Поздравления за този чудесен форум.Изчетох всичко и съм очарована от задълбоченото и детайлно разяснение на всички възможни теми и въпроси и удоволствието с което се опитвате да помогнете с информация от всякакъв вид, което всички знаем, не е много типично за нашата ...
Още : Работа в Швеция за хора над 59 -възможно ли е? | Преглеждания : 11097 | Отговори : 9

От Обединени Арабски Емирства към Швеция

Здравейте на всички,досега изчетох почти всичко,но не намерих някой в моята ситуация.Значи от 7 години работим с съпруга ми,които не е български гражданин в ОАЕ,като от година планираме да се преместим да живеем и работим в Швеция.Тъй като аз и детето сме граждани на ЕС ,а той не е какви документи са нужни.Той има Шенген виза,но оттам накаде.Моля Ви да ме посъветвате.Опитвам да намеря квартира по интернет,но се оказа много трудно.Също смятаме да регистраме фирма,но ...
Още : От Обединени Арабски Емирства към Швеция | Преглеждания : 9184 | Отговори : 1

Паркиране

Мисля, че това е една важна тема за всички новодошли шофьори от Бг.
Първото, с което трябва да се снабдите е P-skiva. С нея можете да се сдобиете безплатно от всяка бензиностанция и маркет.
Изображение

Тя трябва да лежи по този начин на таблото пред водача.
Изображение
Това е важно, защото веднъж на паркинга на старият ми адрес бях захвърлил скивата на по неутрална позици на таблото, но все пак с актуален час. Гледам след ...
Още : Паркиране | Преглеждания : 11605 | Отговори : 9

Яке и ботуши за северните страни

Някой може ли да ми препоръча яке и обувки за Скандинавието?

От къде е по-добре да се купят? От България или от Норвегия (в случая) ?

Какво се търси в якето? Да издържа на дъжд, вятър?

А в ботушите? Котки?

Клин добра идея ли е?

Мерси предварително, всякакви съвети са добре дошли
Още : Яке и ботуши за северните страни | Преглеждания : 9310 | Отговори : 1

Шведски или немски?

Намирам се в България.
Искам да започна да изучавам немски или шведски с цел емиграция след 1 или 2 години. Нямам си никаква представа от нито един от двата езика.
За немския мога да ходя на курсове тук в Стара Загора, но за шведския предполагам, че трябва да го уча сам със самоучители и учебници.
С английския език се оправям добре. На 35 години съм и високо-квалифициран компютърен инженер.

Питам се кой език да започна ...
Още : Шведски или немски? | Преглеждания : 21321 | Отговори : 26

Предстои ми идване в Швеция Предстои ми идване в Швеция

Здравейте,
от около 2 месеца чета форума и попивам информация относно бъдещото ми заминаване за Швеция. Доста изчетох, доста неща разбрах, но след всичката тази информация ми стана малко объркано и за това бих искал да попитам няколко неща за да видя дали съм разбрал правилно всичко, и ако не съм да ме насочите. Съжалявам, че ще ви изгубя от ценното време. Надявам се да не досаждам с излишно въпроси.

Нека първо ви споделя какво ...
Още : Предстои ми идване в Швеция | Преглеждания : 28875 | Отговори : 68

Barnbidrag

Нещо, което ще е интересно за всички следващи, които ще дойдат с деца тук.
Дефакто втората работа, която започна жена ми бе първата и легална. Двамата се присъидинихме към работещия контингент с месец разлика ( тя с един преди мен ). Едно от първите неща, което направихме е да идем до форшеклингскaсата и да питаме каква е процедурата с получаване на детски помощи.
Обясниха ни така: Не сме можели да получаваме още, трябвало първо да ...
Още : Barnbidrag | Преглеждания : 10237 | Отговори : 7

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188571 • Общо теми 18515 • Общо членове 39453

• Advertisement