• Advertisement

Дата и час: 19 Януари 2020, 21:05:52

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

бране на горски плодове и билки

здравеите. може ли някой да ми каже нещо по въпроса.
имам инфо че може да се берат билки и плодове в горите и да се продават в изкупвателни пунктове. тоест, през деня се бере и вечер се продава. можело да се изкарват дневно околу 60-70 евро.
вярно ли е това и ако, моля за повече инфо.
Още : бране на горски плодове и билки | Преглеждания : 9832 | Отговори : 1

Българи в Гьотеборг

Има ли българи в Гьотеборг? Предстои ми преместване там. Ще се радвам да мога да си пиша с някой, който е вече там
Още : Българи в Гьотеборг | Преглеждания : 12371 | Отговори : 6

Социална сигурност в Швеция?

Въпросат ми е следният, примерно ако нямам пари за квартира в началото, има ли някакви програми за временно настаняване докато си намеря работа? :)
Още : Социална сигурност в Швеция? | Преглеждания : 24136 | Отговори : 40

превод :) превод :)

:flower: Добро утро на всички! Бих била много благодарна,ако някои ми преведе на български следното:
och ett par bulgariska damer jag träffa på en nattklubb några kvällar innan, mycket trevliga :) här är vi på en kareokebar som jag ägde på ofc ^^ и също така съкращението: p . i . m . p ?
и.. : men om ...
Още : превод :) | Преглеждания : 9733 | Отговори : 4

Връщане на пари от висок наем

Не знам дали е писано по тази тема, но смятам че е важно затова ще дам малко информация.

Когато човек наема апартамент andra hand, хозяина му определя наема. Обаче се оказва, че

той не може да изисква по-висок наем отколкото в действителност е наема на апартамента.

Това обаче обикновено един новодошъл не го знае и това дава възможност на много хора да злоупотребяват като

изискват наем по-висок от реалния. Ако обаче човек знае за този ...
Още : Връщане на пари от висок наем | Преглеждания : 9693 | Отговори : 5

BULSATCOM или ITV PARTNER в Стокхолм? BULSATCOM или ITV PARTNER в Стокхолм?

Здравейте :)
Чудя се дали някой си е домъкнал от България сателитния приемник? Не че много държим на българската телевизия (новините си ги гледаме в нета), но ми се струва че пакетите на ITV PARTNER примерно са доста добри и изгодни (http://www.itvpartner.com/pack.php). Единствения ми проблем е дали все пак ще мога да ги гледам. Казват че спътника покрива цяла Европа, но нищо не обещават ако си извън ...
Още : BULSATCOM или ITV PARTNER в Стокхолм? | Преглеждания : 9480 | Отговори : 1

Re: За шофьорските книжки от БГ

Искам да си закупя автомобил, но не зная как да процедирам :-k !
Да си закупя колата направо от тук, в Швеция( доста са скъпи ) или да бъде внесена от Германия ( ще ми излезе наполовина в сравнение с мпс-то закупено в Швеция ) или по препоръка на един приятел - да бъде внесена от Италия, където били най-евтини и да бъде направен един изгоден сервизен ...
Още : Re: За шофьорските книжки от БГ | Преглеждания : 14735 | Отговори : 6

Емигрант

Здравейте на всички

искам да направя една тема за Емигрантите в Швеция.
Та примерно, аз решавам да отида в Швеция.
Купувам си белет слизам на летище еди коеси ...
След което си търся квартира естественно това как става ...
в България си вземаш вестник да но говориш Български и ...
да речем прекарам няколко дни на улицата докато намеря квартира.
А после идва следващият важен момент тези пусти училища за SFI
доколкото разбрах след наемането ...
Още : Емигрант | Преглеждания : 9911 | Отговори : 3

Квартира и предплащане на наем

Здравейте на всички.
Името ми е Синан и скоро ще бъда в Гьотеборг. Отварям този въпрос, защото смятам, че ако информацията за която и да било балканска общонст е повече, това може да повиши шансовете за реализация на всеки. Интересувам се от всяка информация, свързана с възможности за намиране на квартира, на работа, на различни начини за разпускане в града и още и още. Прочетох всяка информация във форума, която ще ми е от полза, ...
Още : Квартира и предплащане на наем | Преглеждания : 21649 | Отговори : 15

условия на живот и труд в Швеция условия на живот и труд в Швеция

Това е статия , която намерих на страницата на агенцията по заетостта. Има доста полезна информация, но относно търсенето на работа мога да добавя, че с изпращане на автобиографии и молби по е-майл не става. Най-добре е чрез познати, да има някой който да те препоръча, иначе е много лесно да ти изпратят отрицателен отговор , любезно , естествено ;-)

"Регистрация и установяване
Най-напред трябва да се ...
Още : условия на живот и труд в Швеция | Преглеждания : 14853 | Отговори : 5

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188554 • Общо теми 18513 • Общо членове 39449

• Advertisement