• Advertisement

Дата и час: 19 Януари 2020, 01:40:23

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Препоръчайте ми квартали в Стокхолм

Имам такъв въпрос - може ли някой да ми каже дали в Стокхолм има квартали, които е по-добре да се избягва?. Далеч съм от мисълта, че там има т.нар. гета, но сигурно има по-лоши квартали, най-верятно с голяма част емирантско (в лошия смисъл на думата) население.
Още : Препоръчайте ми квартали в Стокхолм | Преглеждания : 9353 | Отговори : 0

Паричен обмен за новобранци

Пу първи!С конкретен :?: -с какви пари е най- добре човек да тръгне ?Тук ли да направи обмяна в крони,там ли е по изгодно? Има ли бюра без комисионна, как е в банките? Дали е по- добре там да се обръща от евро в крони или от лев?Колко се губи като се тегли от карта?
Още : Паричен обмен за новобранци | Преглеждания : 9332 | Отговори : 0

Домашни любимци и преместването им в Швеция

Има ли някой информация дали Швеция има ограничение за преместване на домашни любимци от България?
Говорих с няколко ветиринари и те ме предупредиха, че за някои видове животни Скандинавските държави имали ограничения и не ги допускали по някакви екологични причини. Не знам дали е вярно, но също и не знам къде да го проверя. Става дума за куче-булонка. Сложила съм й чип, има паспорт и всички международни ваксини. Уредила съм и билет от авио превовача, ...
Още : Домашни любимци и преместването им в Швеция | Преглеждания : 9503 | Отговори : 2

Магазини в Швеция

Мисля че една такава тема е актуална за всички, затова ще споделя моя опит в Стокхолм, пък живеещите в други градове да допълнят за ситуацията там.
Поради това че жена ми няма шоф. книжка, пазарувам основно аз в хранителните магазини и мойта характеристика за тях е такава:
1. City gross - най-често ходя до там, защото е хипермаркет и предлага хранителни и нехранителни стоки. Според мен има най-добро съотношение цена/качество, особено за месните и млечни ...
Още : Магазини в Швеция | Преглеждания : 13972 | Отговори : 14

Молба за съвети към новопристигнали българи Молба за съвети към новопристигнали българи

Привет на всички българи в Швеция! :)
Аз и моето семейство пристигнахме съвсем наскоро и се опитваме да свикнем. Всичко ми изглежда доста различно и подредено, за разлика от България, но вероятно ще мине доста време преди да успеем да се адаптираме към начина на живот. Обръщам се с молба към тези от вас, които имат възможност да отделят малко време и да дадат някои полезни съвети ...
Още : Молба за съвети към новопристигнали българи | Преглеждания : 11458 | Отговори : 9

За храната и още нещо За храната и още нещо

От доста време се чудя дали някой е успял да открие магазин в Стокхолм, в който може да се намери напр. българско сирене (или турския му заместител) или дори лютеница. Разбира се, има "айвар" и "фета сирене", но те са далеч-далеч от оригинала :) Просто изобщо не съм запозната къде има такива магазини и ще е хубаво яко някой напише адреса им (знам, че сигурно в някой ...
Още : За храната и още нещо | Преглеждания : 10479 | Отговори : 6

Мобилен телефон в Швеция

При първото ви пристигане в швеция,как процедирахте с мобилните апарати? :-k включвахте си опцията роуминг на бг картата преди да заминете или като пристигнахте си взехте карта с ваучер от "избран" мобилен оператор или се снабдихте с карта на сметка(за нея сигурно искат адресна регистрация?). Как е по-удачно да се процедира?
Още : Мобилен телефон в Швеция | Преглеждания : 24043 | Отговори : 16

Stockholms stads bostadsförmedling

SR-71 написа:
seli написа:
SR-71 написа:
nature_box написа:Sr-71, в кой град живееш?

В Стокхолм съм :)

Здравей Sr-71!Искам да те помоля за съвет: според теб в кой квартал е по-удачно да се насочи един новопристигнал в стокхолм

Вземаш първата квартира, която ти попадне, че тук квартири се намират много трудно. Веднага след като ти излезе ЕГН-то се записваш в Stockholms stads bostadsförmedling и след около 1,5 - 2 години ще можеш да се настаниш ...
Още : Stockholms stads bostadsförmedling | Преглеждания : 24546 | Отговори : 35

Svenska TV

Гледате ли шведските канали? SVT1 и SVT2 са ми пълна скука, обикновено вечер заглеждаме 3, 5 и 6, но често и там повтарят за кой ли път стари филми. Миналата седмица съвсем ми писна и реших да се възползвам от последната зарибяваща оферта на COMHEM - 63 канала за три месеца, за 99 кр. на месец. Поръчахме смяната на абонамента, доставиха ни digital box, и "отворихме кутията на Пандора". По принцип съм фен на аглийската ...
Още : Svenska TV | Преглеждания : 21038 | Отговори : 18

Турците в Стокхолм

Здравейте,
Аз и жена ми сме от бг турците живеещи в истанбул,работим,аз-зъботехника,а тя е кинезитерапевт.
Вси4ко хубаво свършва тук #-o ! Това е държавата в ,която съществува невероятна експлоатация на работна ръка ,живота тук се свежда до работа,работа и пак работа... Работим по 13-14 часа на ден в шест дена от седмицата \:D/ !
Казано просто- ниакво свободно време,а ...
Още : Турците в Стокхолм | Преглеждания : 23745 | Отговори : 36

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188552 • Общо теми 18513 • Общо членове 39448

• Advertisement