• Advertisement

Дата и час: 10 Август 2020, 10:57:27

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

От Испания към Швеция

здравейте на всички в швеция! моля ви за малко помощ..работя в испания ,но нешата тук се влошават и от известно време сам взел решение да се местя в швеция..изчетох всичко по форумите и сам очаровен от доброто отношение на всички вас.не говоря много английски но смятам че ще се оправя..имам посъбрани пари да искърам няколко месеца без работа но ме притеснява квартирата и ваденето на егн и другите необходими документи..въпросите са ми..1.българите които са там ...
Още : От Испания към Швеция | Преглеждания : 22404 | Отговори : 19

Наемане на квартира от България

Здравейте! Аз съм тук от 3 месеца, уча си шведски сама, защото ми издадоха само временен номер, с който не мога да се запиша на курс. Нивото ми е основно разговорно. От 3-4 седмици си търся работа по ресторанти и кафета и виждам, че шведския не ми е достатъчен. В момента чакам отговор от 2 места. Още като пристигнах пък подписах договор с агенция, която наема работници за ресторантския сектор, но вече 2 месеца не ...
Още : Наемане на квартира от България | Преглеждания : 28295 | Отговори : 34

Собствено жилище в Швеция?

Здравейте!
Интересувам се дали някой от вас знае какво (най-общо, разбира се) е необходимо, за да може човек да закупи жилище с ипотека в Швеция? За съжаление, аз не успях да открия информация на английски език, а шведски за съжаление не разбирам (все още :). Тъй като имаме възможност да вложим определена сума се питаме дали да не плащаме ипотека, пък била тя и по-голяма от наем, ...
Още : Собствено жилище в Швеция? | Преглеждания : 26323 | Отговори : 23

С две малки деца към Швеция

Здравейте,
Имаме 2 сина - единя е на 5 години, а другия на 5 месеца (бебчо), аз съм IT специалист, а жена ми е художничка. С течение на времето, решихме че искаме да направиме промяна, в посока чужбина, като Швеция е една от страните в които бихме искали да отидеме..
Та въпроса ми е - някой заминавал ли да е живее/работи натам с малки деца. Цялото семейство. Срещал ли е някакви по-специфични проблеми, как гледат ...
Още : С две малки деца към Швеция | Преглеждания : 27587 | Отговори : 34

Интернет

ИМА ЛИ ВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА БЕЗПЛАТНО ИНТЕРНЕТ НА ОБЩЕСТВЕНО МЯСТО ? Например тук в Белгия в градската библиотека може да се тьрси безплатно информация/но не се играят игри/. Задавам така вьпроса за да разбера ако пристигнеш без компютър как да се справиш; А може би има платен интернет в интернет кафенета
Още : Интернет | Преглеждания : 30233 | Отговори : 57

Издаване на кредитна карта в Швеция

Ще се радвам ако някой да сподели как е получил кредитна карта в Швеция,защото служителката в Swedbank,ме вбеси преди няколко седмици.Клиент съм им от три месеца имам карта Маестро ,имам постоянен трудов договор.Когато питах кога ще ми дадат кредитна карта,ако не кредитна поне виза електрон ,отговорът беше че давали само на шведски граждани и то на такива поне от 7 години,което е безумие.
Какъв е вашия опит с банките тук ?
Още : Издаване на кредитна карта в Швеция | Преглеждания : 27120 | Отговори : 37

Преместване в Швеция

Здравейте!
От известно време ви чета тук за някои неща и останах с впечатлението,че сте заформили една много уютна и топлосърдечна групичка/това не е комплимент :oops: /
Искам да отнеса към по-знаещите и опитни в този форум един много важен за мен въпрос.От много време насам мечтата ми е да замина да живея на скандинавите-става дума за емиграция на тричленно семейство,в това число и дъщеря ми,която е ...
Още : Преместване в Швеция | Преглеждания : 31978 | Отговори : 40

Интернет банкиране?

Здравейте!
Искам да попитам някой, който използва банкиране през нета. В Бг-то си бях заявил такова банкиране, когато парите ми бяха на срочен депозит. От банката ме заляха с купища инструкции, настройки на РС-то (от каквито работи хич не разбирам) и пароли - една от които се ползвала еднократно и после не била валидна и аз я изгърмях пробно на вятъра, и после пак отначало и т.н. В крайна сметка се оказа, че мога да ...
Още : Интернет банкиране? | Преглеждания : 14598 | Отговори : 13

Цени на определени продукти в Швеция

Малко налудничева ми е идеята за тази тема . Понеже аз се питам какви са цените в Швеция и другите може би са любопитни. Някои казва скъпо е друг евтино е трети зависи каде си ... Бих предложил да запишете в крони какво си купувате и за колко пари и в кой градове съответно кадето сте . Така ще си имаме някаква реална представа ... примерно Тсетсо е в Гйотеборг и си купува ракия за ...
Още : Цени на определени продукти в Швеция | Преглеждания : 46271 | Отговори : 80

On-line вестник на шведски на ниво начинаещи

ето тук:

http://8sidor.lattlast.se/?page=42

статиите могат да бъдет преслушани, ако се натисне бутончето "Lyssna" горе вдясно в менюто
Още : On-line вестник на шведски на ниво начинаещи | Преглеждания : 2582 | Отговори : 1

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 189298 • Общо теми 18542 • Общо членове 39545

• Advertisement