• Advertisement

Дата и час: 1 Декември 2020, 05:23:02

Последно от форума Последно от Образование

Преглед на Образование » Форум : Образование

Напред, науката е слънце!

Признаване на българска диплома

Здравейте,

Интересува ме дали някой се е опитал да си признае българската диплома.Предполагам че това става в министерството на образованието.Става дума за диплома магистър.Благодаря предварително.
Още : Признаване на българска диплома | Преглеждания : 9842 | Отговори : 2

Магистратура в Дания

Здравейте!
Много се радвам, че открих този форум. Съвсем нова съм тук и имам едно конкретно запитване.
Тази година завършвам образованието си във Велико Търново със специалност История и имам огромното желание да продължа магистратурата си в чужбина. До колкото прочетох и разбрах магистратурите в държавните университети в Дания са безплатни и това до голяма степен определи моя избор. Надявам се не съм в някаква грешка :-s ...
Още : Магистратура в Дания | Преглеждания : 12154 | Отговори : 3

Магистратура в DK след колеж в BG

Искам да споделя моя опит с всички вас, защото от Интеграл ми обясниха, че не мога да кандидатствам за магистратура в Дания след колеж в БГ. Е, оказа се, че не е така. Не само че кандидатствах сама, но и ме приеха.
Моят съвет е: кандидатствайте без посредник! И ако имате въпроси, питайте САМО служителите на университета, в който искате да кандидатствате.
Успех на всички! Ако ви интересува нещо конкретно около моя случай, питайте ...
Още : Магистратура в DK след колеж в BG | Преглеждания : 12131 | Отговори : 7

Пътуване към Дания - кой, как, кога (VIA UC) ?)

Здравейте, ето че времето си лети и става време за запазване на самолетни билети.. Та говорихмте си с Nordic и решихме, че е време за една таква тема, за да може да се ориентираме кой как го предпочита :mrgreen: - имам предвид транспорта. Та единия от вариянтите е самолет до Копенхаген и после влака до Хорсенс(пътя с влака е около 4 часа)..
Е, вие кога смятате ...
Още : Пътуване към Дания - кой, как, кога (VIA UC) ?) | Преглеждания : 24047 | Отговори : 39

Плюсове и минуси на датското и българското образование

Здравейте скъпи приятели!

Смятам, че не всичко в Дания е толкова розаво и не всичко е толкова мрачно и сиво в България, че всички да искаме да учим в Дания, а единственото което да задържа български студенти в България е финансовата стабилност.

В една друга тема в форума ни разбрахме, че VIA University в Хорсен, се грижат за задоволството на студентите. Така ли е обаче в цяла Дания ? На всякъде ли общежитията са прекрасни ...
Още : Плюсове и минуси на датското и българското образование | Преглеждания : 11344 | Отговори : 6

Study in Denmark

Здравейте, подобно на шведския studyinsweden, искам да дам линк към един сайт, който може да е в помощ на някой:
http://www.studyindenmark.dk/

п.п.май не е за нова тема, но така могат да го видят повече хора :)
Още : Study in Denmark | Преглеждания : 10343 | Отговори : 2

Образование в Дания

Здравейте, казвам се Симона и тази година завършвам средното си образование. Уча в икономическо училище специалност банково дело, но изпитвам огромно желание да продължа образованието си в Дания. Но имам един въпрос, който много ме измъчва ... понеже както споменах вече, аз не съм учила в езикова гимназия и не мога да кажа, че английският ми е отличен, но ходя на курс по английски, но не мога само с него да покрия минимума от 80т. ...
Още : Образование в Дания | Преглеждания : 13986 | Отговори : 3

VIA college university

Здравейте, казвам се Мая и съм нова в този форум. Търся информация относно обучението в Дания и по-специално във VIA college university, специалност Архитектура. Тази есен започвам втора година в УАСГ, гр. София, специалност ВиК, но бих желала да уча в чужбина и мисля, че VIA e доста добро място за това :) Ще бъда много благодарна на хората, които могат да ми предоставят някаква информация относно ...
Още : VIA college university | Преглеждания : 23916 | Отговори : 24

Aarhus School of Business

Здравейте на всички. Предстои ми кандидатстване за бакалавърска степен и съм се насочил към университетите в Дания и по точно Aarhus School of Business. Интересува ме, някой има ли впечатления от университета, гледах разни класации и го подреждат в топ 100 на всички университети, което ме радва. Също така, някой да има представа как стои въпроса с общежитията, тъй като четох из разни чуждестранни сайтове, че имат огромни waiting листове?
Още : Aarhus School of Business | Преглеждания : 12551 | Отговори : 9

Няколко въпроса за Дания

Здравейте,
имам няколко въпроса свързани с ученето и живота в Дания.Извинявам се, ако такава информация вече има, но нямам възможност да я прегледам в момента.
Кандидатствах за университета в Хорсенс и ме приеха.Наскоро, ми споменаха,че трябва да си извадя международен паспорт, защото личната карта може да не ми е достатъчна при влизането в страната.Другият ми въпрос е дали ми е нужна европейска здравноосигурителна карта и доколко е необходима тя.
Още : Няколко въпроса за Дания | Преглеждания : 9870 | Отговори : 1

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 189374 • Общо теми 18547 • Общо членове 39562

• Advertisement