• Advertisement

Дата и час: 29 Януари 2020, 17:36:48

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Посолства в Дания и България Посолства в Дания и България

Българско посолство в Дания - Копенхаген.

Тук можете да намерите страницата на нашето посолство.

Tел. + 45/39/64 24 84, 63 38 72
Факс: + 45/39/634 923
Е-mail: bg-embassy@mail.tdcadsl.dk

Датско посолство в България - София

Тук можете да намерите страницата на датското посолство.

Tел.: +359 (2) 917 01 000
Факс: +359 (2) 980 99 01
E-mail: ...
Още : Посолства в Дания и България | Преглеждания : 11644 | Отговори : 0

Преведи си сам ... Преведи си сам ...

Здравейте!
Неприятния момент, особено в началото, за весеки новобранец е езика. Когато попълвате документи,бланки и всякакви хартийки, те винаги са написани на датски и английски език. Проблема идва, когато почнете да получавате кореспонденция, а такава ще получавате доста! За жалост отговорите винаги пристигат само и единствено на датски , естествено има и изключения на английски , ако на някой му домилее, или евентуално му дойде на акъла, че сте от скоро в Дания, и малко ...
Още : Преведи си сам ... | Преглеждания : 13204 | Отговори : 6

Ако някой има информация предварително ви благодаря

Здравейте на всички,
Преди една година дойдох в Дания за да живея с приятелят си.Сега обаче нещата не вървят и аз трябва да си търся жилище.Приеха ме в DTU, но ще започна чак септември, а за общежитие се чака до края на август месец.Някой може ли да ми даде информация за сайтове за квартири? Подала сам документи за разрешение за престой,но не знам къде да попитам за квартира.Ако някой има информация предварително ви благодаря.
Още : Ако някой има информация предварително ви благодаря | Преглеждания : 15010 | Отговори : 11

За мобилните оператори в Дания

Здравейте!
Ако може някой по-запознат да ми даде някаква информация за мобилните оператори в Дания. Някакви скорошни оферти и т.н.
Още : За мобилните оператори в Дания | Преглеждания : 13739 | Отговори : 6

Сайт за коли в Дания

Искам да попитам дали някой знае сайт за продажба на коли в Дания.Предварително ви благодаря.
.....................................
Правила и условия на Заедно
6. Препоръчително е писането с кирилица (както теми така и заглавия). Тези, които нямат кирилица могат да използват вградената в страницата кирилизация (най-горе в дясно - синьо/червено квадратче с избрания език за писане). Освен това са предоставени и допълнителни езикови средства, непосредствено до нея.

редактиРел и превел: vel
Още : Сайт за коли в Дания | Преглеждания : 38976 | Отговори : 16

Дания, търся инфо, благодаря!

Здравейте,търся информация за Дания,ако някой разполага с такава , БЛАГОДАРЯ !!
За да получа евентуални точни отговори ще задам и няколко въпроса,предварително се извинявам ако въпросите ми са прекаленно...конкретни,дълги и отегчителни!
Има ли вероятност да си намеря работа в строителството със англииски език,датският смятам да започна да го изучавам отсега, но със сигурност при пристигането ми ще е на ниско ниво.
Къде е за предпочитане да се установя..в голям град или по-малък такъв.
Какви са ...
Още : Дания, търся инфо, благодаря! | Преглеждания : 14628 | Отговори : 8

Швеция или Дания

Здравейте на всички ,от извесно време ме интересува въпросите около скандинавските страни ,доста информациа почерпих от форума за което ви благодаря .Навяарно на пролет ще се запътя на север но напоследък започнах да се колебая ,къде е по добре да отида в Швеция или Дания ,ако някой има инфо как стоят нещата в Дания нека да сподели за да си направя извод и да взема решение . Благодаря...

не бих пуснал подобен въпрос в Тема ...
Още : Швеция или Дания | Преглеждания : 28424 | Отговори : 18

Welcome to Denmark!

Добре дошли в нашия най-нов форум!!!
Надявам се повече хора да го открият и да се възползват от гостоприемството на домакините от zaedno.de.
Още : Welcome to Denmark! | Преглеждания : 38652 | Отговори : 31

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188571 • Общо теми 18515 • Общо членове 39453

• Advertisement