• Advertisement

Дата и час: 25 Август 2019, 09:11:05

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

VCA сертификат

Пак да попитам какво значи: Geldig basisveiligheid VCA certificaat . Toва някакъв сертификат за безопасност, който всеки работник трябва да има ли? Как и къде се издава?
Още : VCA сертификат | Преглеждания : 10589 | Отговори : 5

Работник в оранжерия Холандия (NL)

Здравейте на всички. Видях обява в сайта на ало.Бг, че търсят мъже и жени за работа в оранжерии за Холандия. Става въпрос за Efficient at Work, Холандска сертифицирана компания във “Вестланд”, част от област в Холандия, търси дългсрочно работна ръка за големи оранжерии, около град Хага. "Всичко е организирано и се заплаща от работодателя, така, че 910 евро са парите които получавате всеки месец, при 40 часа работна седмица. Има възможност за допълнителна работа, която ...
Още : Работник в оранжерия Холандия (NL) | Преглеждания : 40489 | Отговори : 15

Отваряне на таттоо студио в Амстердам

Kristiyan.A написа:искам документи и за отварянето на таттоо студио.Идеята ми е да намеря човек който си има представа от документи, и да знае директно къде да отидем(учреждения)

Отворих тази тема за студиото за татуировки, тъй като може да е интересна тема и за други хора, а и се нарежда тук до други няколко теми за започване на малък бизнес в Холандия.

Kristiyan.A написа:Необходими документи от който се нуждая
Адресна регистрация
Фирма предполагам
и разрешително според изискванията ...
Още : Отваряне на таттоо студио в Амстердам | Преглеждания : 10046 | Отговори : 2

Полезно за предлагащите услуги, търговия, малък бизнес Полезно за предлагащите услуги, търговия, малък бизнес

Пускам тази тема с идеята да се публикува информация и връзки към сайтове, които могат да бъдат полезни на хората с желание да стартират (или са започнали, но не им върви добре) свой бизнес в сферата на услугите и търговията.

Започвам с въпросите, които мен ме вълнуват във връзка със стартирането на малък бизнес в Холандия (градът към който съм се насочила е Ден Хелдер)

1. Има ли в Холандия изложения или събития за представяне ...
Още : Полезно за предлагащите услуги, търговия, малък бизнес | Преглеждания : 11539 | Отговори : 6

Закупуване на имот и стартиране на малък бизнес в Ден Хелдер

Здравейте,
от известно време имам идея да се преместим в Холандия, била съм няколко пъти в страната и имам местни познати, а също ми допада стилът на живот и вместо да купувам имот в БГ на същите цени, си мисля да купим жилище в Ден Хелдер и да започнем малък бизнес. Моля за коментар и съвети по следните въпроси:

1. Има ли изисквания при купуването на имот от чужденци и какъв е годишният данък имот ...

Собствен бизнес - мираж или реалност?

Привет на ВСИЧКИ,
много се радвам се, че открих този форум и добре обходих по темите. Изчетох всичко и се запознах с много детаили и искам да благодаря на всички които са отделили от времето си да пишат тук, за да се помагаме взаимно.
Въпросът ми е към наши съграждани в Холандия, ако могат да ме ориентират в нещата. В БГ имам малка предприемаческа фирма /с богат опит/ за цялостни строителни ремонти/всички дейностти до боя/, ...
Още : Собствен бизнес - мираж или реалност? | Преглеждания : 20991 | Отговори : 17

Български лекар-специализант в Холандия

здравей,
позволявам си да отворя тема, защото не намерих подобна във форума.
ако има - моля споделете линк и може да админ да изтрие тази.

интересувам се от следното - има ли в холандия възможност за ЛЕКАРСКА СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ?
т.е. търсят ли си туко що завършили лекари без опит и има и някои информация за условия на работа/основно предпоставки за наемане - език, практика и т.н...

питам директно, защото аз намирам малко информация и то само ...
Още : Български лекар-специализант в Холандия | Преглеждания : 11944 | Отговори : 6

Hаемане на магазин

Здравейте на всички в този форум!
Предстои ни преместване скоро в Белгия,решили сме го отдавна,но трябваше да приключим някои неща в БГ,както и да е.Въпросите ми са свързани с развиването на търговска дейност в Холандия или Белгия,решила съм да си отворя магазинче за дребни аксесоари.....или нещо такова.Всякаква информация по този въпрос би ми била от полза.Първо разбира се ще трябва да си направя фирма,ЕТ или др.,какво ще ми е необходимо за това и колко време ...
Още : Hаемане на магазин | Преглеждания : 9766 | Отговори : 4

Форум за работа за чужденци

Да си продължа монолога в холандския форум... :-&

Ето ви една връзка към един форум (борса, панаир) за работа за чужденци (expatriates) в Холандия:

http://jobfair.expatica.com/

Миналата година бях там "за проучване на пазара", имаше 15-ина работодатели, около половината всъщност посредници. Силен фокус върху ИТ и "езикови" работи - call centers, (технически) преводи, и пр. Събираха CV-та с готовност и ...
Още : Форум за работа за чужденци | Преглеждания : 9695 | Отговори : 1

Минимална заплата и други трудови права

Отскоро на сайта на инспектората на министерството на труда и социалните грижи (Inspectie SZW) има информация на български език за актуалната минимална работна заплата в Холандия и други основни трудови права касаещи отпуските, работното време, условията на труд, и пр.

http://www.inspectieszw.nl/other_languages/bulgarian/

Най-полезната част според мен е в разделите "информация за работници" и "Минимална работна заплата - януари 2014".

Също така на основната страница има форма за оплаквания ...
Още : Минимална заплата и други трудови права | Преглеждания : 10263 | Отговори : 1

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188430 • Общо теми 18481 • Общо членове 39390

• Advertisement