• Advertisement

Дата и час: 25 Август 2019, 09:12:49

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

съвет и препоръки за намиране на работа

Ще идвам във Холандия или по точно утрехт имам въпрос каво трябва да направя и какви стъпки да предприема за да почна работа по възможно по бръз начин. Ще бъда благодарен за съвети и на пътсвия. Благодаря предварително
Още : съвет и препоръки за намиране на работа | Преглеждания : 21766 | Отговори : 22

Отварянето на трудовия пазар потвърдено

Вчера парламентът на Холандия отхвърли с 32-114 гласа предложение на крайно-дясната партия PVV за запазване на разрешителните за работа на българи и румънци и след 1.1.2014, независимо от договорките в ЕС. В дебата правителството потвърди, че трудовия пазар се отваря напълно след 1.1. В същото време социалния министър обеща да търси пътища в ЕС за намаляване на "отрицателните последици" от миграцията вътре в съюза, по-специално заплащане под минималното и злоупотребата със социални помощи.

За четящите ...
Още : Отварянето на трудовия пазар потвърдено | Преглеждания : 9765 | Отговори : 4

Търговия на открито

Здравейте! Моля за малко информация! Интересува ме какви са законовите изисквания за търговия на улицата или по пазарите им , на хранителни продукти, приготвени на място(например хотдог,палачинки ...)! В коя институция в Холандия, биха ми дали най-точна информация? Ако има някой, който е преминал през това, ще съм много благодарен да сподели опита си! Благодаря предварително на всички!
Още : Търговия на открито | Преглеждания : 9993 | Отговори : 3

Откриване на фирма или самонает

Здравейте!
Сигурно е писано по тази тема но аз като нов тук не намерих много :(
Интересува ме как законно може да се работи в Холандия ?
Разбрах че става с откриването на фирма или самонает но дали е така и как става ?
Има ли ограничения в бранш,отрасъл....?
Аз специално съм програмист но за съжаление без диплома:(
Благодаря предварително!
Още : Откриване на фирма или самонает | Преглеждания : 27265 | Отговори : 24

Холандските термини при търсене на работа

Кратък речник за търсещите работа в Холандия:

tewerkstellingvergunning - разрешително за работа
verblijfsvergunning - разрешително за пребиваване
opleiding - образование
vacature - свободно работно място
functie - длъжност
sollicitatiebrief - мотивационно писмо
sollicitatiegesprek - интервю за работа
salaris - заплата
uurloon - заплащане на час
vast loon - твърда заплата
verantwoordelijkheden - отговорности
ervaring - опит
vereist - задължителен
bijbaan - почасова работа
solicitatie gesprek - интервю за работа
werktijd - работно време
tijdelijk - ...
Още : Холандските термини при търсене на работа | Преглеждания : 9835 | Отговори : 1

Списък с професиите, за които има недостиг в Холандия

Здравейте,
Намираме се в Хага:)
Всяка помощ за работа и квартира ще ни е от полза.
Ще се радвам ако може да ни помогнете със списък с професиите, за които има недостиг в Холандия.

Поздрави:)
Още : Списък с професиите, за които има недостиг в Холандия | Преглеждания : 10644 | Отговори : 2

IT работа в Холандия, Ротердам, Утрехт...Рандстад като цяло

Здравейте,

Имам въпроси/неизвестни към намирането на работа в ИТ/телекомуникации VoIP в посочените от мен градове. Работата е такава, че в България работя в една голяма добре известна международна немска фирма като Service Engineer. Обаче "емоционално" съм свързан с Ротердам и университета му, които ми отнесе...абе досещате се за какво говоря тук. :) :) Семестриално съм ОК Комп системи и ...

Има ли морски специалисти в Холандия?

Здравейте,интересува ме има ли българи морски специалисти в Холандия,и дали в тази държава може да се намери подобна работа. Благодаря предварително!
Още : Има ли морски специалисти в Холандия? | Преглеждания : 9312 | Отговори : 0

Детски надбавки в Холандия

Съгласно холандското законодателство, имате право да получавате надбавки от държавата за всяко дете до навършване на 18 годишната му възраст. Законът не прави разлика дали става въпрос за рожденното Ви дете, за осиновено/отглеждано от Вас, доведено или дете, за което се грижите все едно е ваше.
Сумата на надбавката зависи от годините на детето Ви. За деца на 6 и повече години се полагат по-високи надбавки. Сумата ще се увеличи отново, когато детето навърши 12г. ...
Още : Детски надбавки в Холандия | Преглеждания : 17141 | Отговори : 8

AOW пенсия в Холандия

В повечето случай, всеки, който живее в Холандия се осигурява автоматично за AOW пенсия. Това е пенсия по възраст, която започва да се изплаща от държавата, при навършване на 65 г. Няма значение от каква националност сте и дали сте икономически активен. Ще получите AOW пенсия в пълен размер, ако сте се осигурявали от 15-тата си до 65-тата си годишнина. Ако ли не, с всяка от тези години, през които не сте се осигурявал, размерът ...
Още : AOW пенсия в Холандия | Преглеждания : 14207 | Отговори : 4

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188430 • Общо теми 18481 • Общо членове 39390

• Advertisement