• Advertisement

Дата и час: 8 Декември 2019, 01:56:41

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Студенти по програма Еразъм в Грьонинген.

Здравейте!
На първо място, създавам тази тема, тъй като не открих място за дискусия, което директно да засяга програмата Еразъм и временното студентство в Холандия и конкретно в Грьонинген. Смятам, че е важно, тъй като за един студент, който за първи път се сблъсква с подобен тип форма на обучение е важно да има представа какво да очаква и как да се подготви. Софийски университет има сключен договор с RUG и смятам, че немалко студенти ...
Още : Студенти по програма Еразъм в Грьонинген. | Преглеждания : 9388 | Отговори : 1

Холандска образователна система

Някой може ли да каже какво значи това: "Opleidingsniveau VMBO" ?

също и:
Basisonderwijs

VMBO - ?

Havo/VWO - ?

MBO - ?

HBO/bachelor - това трябва да е бакалавър

WO/master - това трябва да е магистър?

Niet opgegeven
Още : Холандска образователна система | Преглеждания : 9808 | Отговори : 4

За малко дете и UWV

Здравейте,
Със съпруга ми пристигнахме в Холандия преди няколко месеца. От декември 2014 живеем в Хага. Имаме адрес, здравни осигуровки и т.н. Имаме дете на 3г и половина което в момента живее в България при баба си. След няколко дни заминаваме да го доведем при нас. Как стои въпроса с училищата от тук насетне? Чувала съм различни версии като се почне от това че детето ще ходи на училище само по един ден седмично след ...
Още : За малко дете и UWV | Преглеждания : 10251 | Отговори : 3

Установяване на семейство в Холандия

:flower: Здравейте, дълго време търсих форум за Холандия, много се радвам че ви открих :) Изчетох сайта, много добре е описано всичко и добих обща представа за заминаването ни в Холандия. :flower:
Още : Установяване на семейство в Холандия | Преглеждания : 12424 | Отговори : 3

Организация помага на БГ мигранти в Хага

Организацията IDHEM в Хага (Den Haag) дава безплатна информация на мигранти от "средна Европа", както я наричат те, имайки предвид основно Полша, Румъния и България. Може да се пита и на български език по тел., мисля че в понеделник вечер само. По сведения на познати дават смислени съвети и информация :). Оргнизацията се финансира от общината.

Ето го сайта им, цъкнете на "Добре дошли" (на български). Телефонът ...
Още : Организация помага на БГ мигранти в Хага | Преглеждания : 10569 | Отговори : 3

Брошури за новопристигнали

Министерството на труда и социалните грижи на Холандия е издало брошура за новоприсигащи българи, на български език. Ето я:
http://www.inspectieszw.nl/other_languages/New_in_the_Netherlands.aspx

Има доста общи приказки в нея, но също и полезна информация и телефони. За по-конкретни въпроси имаме форум в Заедно ;).
Още : Брошури за новопристигнали | Преглеждания : 11348 | Отговори : 7

Очаквания и реалност

Към smg, tiffany94, на niki_k момичето, и останалите които питахте тук, как сте сега в "ниските земи"? Да не сме създали превратна представа за страната с нашите отговори? ;)

И изобщо към (относително) скоро пристигналите - приличат ли си очакванията ви с реалността? Кои са най-големите изненади? Хайде разказвайте :)
Още : Очаквания и реалност | Преглеждания : 9738 | Отговори : 0

Документи за адресна регистрация и работа

Здравейте,
Искам да помоля, всички които са наясно ,относно необходимите документи за всеки дошъл в Холандия и желаещ да работи.
Тип на документа,от къде се вади,предполагаеми пречки. Също така , линк към официален документ, който всеки би могъл да цитира на евентуален работодател .
Благодаря на всички отзовали се. :) #-o
Още : Документи за адресна регистрация и работа | Преглеждания : 31548 | Отговори : 35

Финансови Въпроси за Хага Финансови Въпроси за Хага

Здравейте!

Предстои ми да уча в Хага - Leiden University College The Hague, и ме интересуваха някои финансови въпроси. Вече знам колко ще ми е наема и таксата на обучение, но ми казаха че освен това ше ми трябват около 400 евро на месец отделно 600 евро за учебници. Смятате ли че това е достатъчно? Колко би ми излязла месечно храната, ако си купувам от магазина и сама готвя? Отделно, за осигуровки колко се плаща ...
Още : Финансови Въпроси за Хага | Преглеждания : 10357 | Отговори : 2

Полезни линкове за учене на холандски

От личен опит:

* Dutch grammar - Доста подробно обяснение на граматиката. Сайтът е на английски.

* разнообразие от речници

* Oefenen.nl, малко прилича на Rosetta Stone Dutch, но е безплатно.

* за упражняване на произношението

* Taalhuis

* Woordvolgorde van de Nederlandse taal ,много полезен учебник за словореда, автор Marja Paalman

* богат избор от холандски радиостанции

Попълнения на списъка са добре дошли :)
Още : Полезни линкове за учене на холандски | Преглеждания : 12165 | Отговори : 2

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188523 • Общо теми 18505 • Общо членове 39435

• Advertisement