• Advertisement

Дата и час: 18 Август 2019, 21:32:53

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Трудности с изучаването на нидерландския език

Кое ви беше/все още е най-трудното нещо при изучаването на езика?

Аз лично започнах да го уча в България с фламандец. Това съответно оказа голямо влияние в/у произношението ми и ми даде мекото "g", характерно за фламандците. До ден днешен холандците смятат,че съм от Белгия.
"G"-то мога вече да го произнасям като холандците, но някак си все си карам по фламандско му.

Граматиката ми беше обяснена доста добре още в началото, не съм имала никога ...
Още : Трудности с изучаването на нидерландския език | Преглеждания : 14873 | Отговори : 7

Кола с български номера в Холандия

Български граждани, които вече имат регистрация в общината, са задължени да сменят българските номера на автомобилите си с холандски.

За целта трябва да отидете в най-близкия офис на RDW. Не е необходимо да си записвате час предварително, освен ако нямате специфични въпроси. Имайте предвид, че RDW работи с граждани от 8 до 12 сутринта. Вземете със себе си документите на колата, документът си за самоличност и удостоверението от общината, че сте адресно регистриран.

В случай, ...
Още : Кола с български номера в Холандия | Преглеждания : 30710 | Отговори : 26

DigiD код

Ако искате да подадате данъчната си декларация онлайн или да изискате информация от общината по електронен път, ще Ви бъде необходим т.нар.DigiD код. Добре е да подадате заявление за него веднага, след като получите Sofi-номера си от общината.
След като попълните молбата, в рамките на 5 работни дни ще получите писмо по обикновената поща с кода за активиране. Имате около две седмици на разположение, за да направите активацията. След изтичането на този срок, активационният код ...
Още : DigiD код | Преглеждания : 10264 | Отговори : 0

Изпитът NT2

NT2 ( Nederlands als Tweede Taal) e изпитът, който ще трябва да положите успешно, за да докажете, че владеете нидерландски на достатъчно високо ниво, за да учите или работите на него.

Има два варианта на този изпит - едната е NT2-programma I, която е предназначена за хора с тясна професионална квалификация ( готвачи, електротехници и т.н.), или за тези от вас, които искат да придобият такава в центровете за регионално обучение (ROC)

Ако сте висококвалифицирани ...
Още : Изпитът NT2 | Преглеждания : 10391 | Отговори : 0

Студентска здравна застраховка в Холандия

Често новодошлите българи тук ме питат дали да си правят здравна застраховка, при положение, че имат Европейска здравно-осигурителна карта. Винаги ги съветвам да го направят, най-малкото за да си "купят" спокойствие. В крайна сметка, Европейската здравна карта важи само за спешни случай, но пък всеки си преценява...

За тези, които все пак предпочитат да се застраховат, предлагам малко информация:

Най-изгодните студентски застраховки се предлагат от AON и Lippmann/IPS.
Лично аз съм застрахована в AON, (ISC ...
Още : Студентска здравна застраховка в Холандия | Преглеждания : 11446 | Отговори : 0

Обществен транспорт в Холандия

В градски условия придвижването масово е с колело, и да, колоездачите имат предимство пред пешеходците :) Не си купувайте прескъпо колело, крадат се често, в най-добрия случай, ще ви оставят само заключалката за спомен :)

Влаковият транспорт е изключително удобен и добре уреден. Можете да проверите разписанието на влаковете
тук.
На този сайт можете да проверите и най-удобния маршрут ...
Още : Обществен транспорт в Холандия | Преглеждания : 12981 | Отговори : 5

Адресна регистрация и SoFi номер в Холандия

Едно от първите неща, които трябва да направите, след като си намерите жилище е да си подадете заявление за адресна регистрация в общината.

Адресната регистрация в Холандия е задължителна!

Ако сте новоприет студент, от международния офис на университета ще уредят всички формалности и само ще ви кажат кога да отидете.

Ако се наложи да го правите сами, обадете се на "горещия телефон" на общината и обяснете, че искате да се регистрирате. В някои общини можете ...
Още : Адресна регистрация и SoFi номер в Холандия | Преглеждания : 11385 | Отговори : 0

(Студентска) квартира в Холандия

Малко полезна информация за намирането на квартира в Холандия:

1. търпение, търпение, здрави нерви, търпение, здрави нерви ... - както е известно намирането на жилище, било то студентска стая или апартамент е доста трудно, така че наистина съветвам всички, които планират преместване тук да започнат с търсенето отрано.

Ако сте приет студент тук от университета ще ви предложат да ви съдействат за намирането на стая. Обикновено студентите се настаняват или в общежития или в частни ...
Още : (Студентска) квартира в Холандия | Преглеждания : 41254 | Отговори : 49

Холандия

Здравейте и от мен. Аз съм ново попълнение на хъшовете в Холандия. Бих желал да получа инфо за начинаещи "холандци", като мен и по възможност за Ротердам. Преди всичко искам да ми препоръчате интернет провайдъри в града, от които да сте доволни. Все още не съм в града, но искам предварително да си подготвя домашното така да се каже ;-)
Интересува ме и също така, дали има ...
Още : Холандия | Преглеждания : 10515 | Отговори : 1

квартири в Холандия

Здравейте, искам да питам дали някой може да ми помогне с инфо как да си намеря квартира в Холандия (в частност маастрихт) без да ползвам услугите на агенция?
Още : квартири в Холандия | Преглеждания : 36739 | Отговори : 16

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188426 • Общо теми 18481 • Общо членове 39388

• Advertisement