• Advertisement

Дата и час: 8 Декември 2019, 02:02:24

Последно от форума Последно от Общ форум

Преглед на Общ форум » Форум : Общ форум

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Среща на българи в Ротердам

Привет на всички!!

Живея в Ротердам, но не познавам българи тук за съжаление, а ми липсва контакта със сънародници :)
Бих се радвала да се организираме и да се съберем на по кафенце.

Работя през седмицата, но пък вечер след работа или през събота и неделя винаги ще намеря време.

Поздрави,
Мариана :)
Още : Среща на българи в Ротердам | Преглеждания : 12203 | Отговори : 5

търся бракоразводен адвокат в Хага, Холандия ?

привет,
спешно ми трябва адвокат от Хага, за бракоразводно дело между двама холандски граждани. Единия е в България и иска да упълномощи колега юрист за да го разведе там. Задължително английски или български език. Предварително благодаря.
За връзка kmonev@gmail.com
Още : търся бракоразводен адвокат в Хага, Холандия ? | Преглеждания : 10492 | Отговори : 0

Актуално от Холандия

В тази тема ще Ви запознавам с актуални новини от страната на лалетата. Допълнения и предложения за дискусии са добре дошли :)

След преждевременното разпадане на служебния кабинет Балкененде, днес в страната се провеждат предсрочни парламентарни избори. Припомням, че правителството се разпадна през февруари т.г., след като коалиционният партньор,работническата партия PvDA оттегли подкрепата си за кабинета. Като главна причина за това се посочи несъгласието на работническата партия ...
Още : Актуално от Холандия | Преглеждания : 14750 | Отговори : 12

Амстердам – градът на необикновените музеи

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Музей на водката

Вероятно на много хора им е чудно какво е общото между Амстердам и водката. Е, нищо. Само че водката е най-популярната напитка в клубовете, а Амстердам може да се похвали с доста бурен нощен живот. Така че феновете могат да научат повече за любимото си питие, да видят колекция от различни видове и т. н.

Национален музей на очилата

Музеят, естествено, е разположен на етажите на историческа ...
Още : Амстердам – градът на необикновените музеи | Преглеждания : 10673 | Отговори : 0

Непознатата Холандия

" Ооо да, бил съм в Холандия, Амстердам е страхотен град". Често сте чували това нали? А за Mondo Verde Landgraaf Familiepark чували ли сте? A за Keukenhof и Kinderdijk? Efteling?

В тази тема ще ви разказвам за интересни и непознати места в Холандия, които си заслужава да се видят. Надявам се да ви бъде интересно :) Разбира се всякакви забележки, препоръки и допълнения са добре дошли. ...
Още : Непознатата Холандия | Преглеждания : 28310 | Отговори : 22

Оранжево е небето!

Само на 30-ти април и само в Холандия можете да видите толкова много хора облечени в оранжево да кръстосват из улиците цял ден, да пият бира и да пеят. Причината? Денят на Кралицата.

Всъщност на 30.04. се празнува рожденния ден на майката на сегашната кралица Беатрикс, кралица Юлиана. Самата Беатрикс е родена на 31.01., но както казват холандците, тогава времето не позволява да се забавляваш навън. На този ден цяла Холандия е навън и празнува, ...
Още : Оранжево е небето! | Преглеждания : 10414 | Отговори : 0

Какви са впечатленията Ви от холандците?

Още първия ден тук ми направи впечатление как всички се усмихват и са супер любезни. Не след дълго установих, че това всъщност, не е защото много ме харесват, а просто защото така са възпитани. Това на моменти ме плаши, все още не мога да разбера кога са искрени и кога не. Освен това са доста директни, което в началото го тълкувах като неучтивост, сега вече правя разликата. Могат да бъдат много арогантни, стига да искат. ...
Още : Какви са впечатленията Ви от холандците? | Преглеждания : 13719 | Отговори : 2

Зъболекар в Холандия Зъболекар в Холандия

Здравейте! Тръгна да ми расте мъдрецът и преди да се прибера в България ми трябва зъболекар, който да ме прегледа. Ще ви бъда благодарен ако някой се сеща за добър българин или руснак в региона. По принцип съм в Хага но мястото няма значение, стига да е в Холандия. :evala:
Още : Зъболекар в Холандия | Преглеждания : 11040 | Отговори : 0

"Българи в и около Wageningen, Холандия"

Тази тема бе публикувана вчера във форум "Други страни". При преместването й в "Общ форум" на Бенелюкс, без да искам я изтрих. За съжеление не запомних името на потребителя за да се извиня лично #-o .
Пожелавам Ви успех в откриването на българи във Wageningen, Холандия и моля простете за получилата се ситуация...
Още : "Българи в и около Wageningen, Холандия" | Преглеждания : 10508 | Отговори : 0

Живот в Холандия

Магазините поне до началото на това лято имаха по-късо работно време отколкото тук в де. В неделя е затворено. Говоря за Aйндховен.
Цените са по-високи. Бензинът тук стана вчера 1.50. А там от лятото си е толкова.
Храните също са по-скъпи.
Квартири - в една много гъсто населена страна жилищен проблем не е като да няма и цените са си на ниво.
Като цяло качествотo на живот не е по-високо отколкото тук в де.
Това, ...
Още : Живот в Холандия | Преглеждания : 25734 | Отговори : 10

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188523 • Общо теми 18505 • Общо членове 39435

• Advertisement