• Advertisement

Дата и час: 19 Януари 2020, 02:01:21

Последно от форума Последно от zaedno.eu

Преглед на zaedno.eu » Форум : zaedno.eu

Заедно - Българското общество на Стария континент

Здравно обслужване

Необходима е здравна осигуровка. За доходи над определна сума (не зная колко) може да се избира между частна осигуровка или общите здравни каси. Частните са по-добри, но са изгодни само за несемейни. Ако веднаж се мине към частните, е много трудно да се прехвърлиш към касите (ако не и невъзможно). Касите могат да се сменят с едномесечно предупреждение, но не преди края на тримесечието, и то ако вече си регистриран поне от 18 месеца в ...
Още : Здравно обслужване | Преглеждания : 32077 | Отговори : 21 | Форум : Здраве

ЗЕЛЕНА КАРТА – КАК И ДОКОГА, РАЗР

Зелената карта представлява временно разрешение за работа и пребиваване в Германия. На българските граждани, както на повечето други извън ЕС, не е разрешено по принцип пребиваването тук с цел работа. Затова и се нуждаем от тези по-специални разрешения. Това отговаря и на въпроса: какво ще стане с нас, след като България влезе в ЕС и й наложат мораториум за 5-7 години за свободното движение на работна сила? Просто нищо не се променя. Все така ще ...
Още : ЗЕЛЕНА КАРТА – КАК И ДОКОГА, РАЗР | Преглеждания : 5163 | Отговори : 8 | Форум : Работа, данъци и осигуровки

ЗА САЙТА И ФОРУМА ЗЕЛЕНА КАРТА

Хубава е идеята на този сайт – ЗАЕДНО! Сайт на нашенци в Германия – да ни срещне, да ни помогне в ежедневните ни услия за устройване на немска земя, при немските правила, между немските хора. И да поддържа самочувстието ни на българи...
И дано ни бъде спестено изливането на простотия, както в повечето български сайтове!

Идеята на форума “Зелена карта” е главно обмена на информация, свързана със Зелената Карта и проблемите на “зеленокартовци”.
Заложени са ...
Още : ЗА САЙТА И ФОРУМА ЗЕЛЕНА КАРТА | Преглеждания : 2903 | Отговори : 2 | Форум : Работа, данъци и осигуровки

Muenster

Mnogo qk sait,oba4e ne vijdam ni6to za Muenster!
Още : Muenster | Преглеждания : 11507 | Отговори : 2 | Форум : Мюнстер

Ami triabva niakoj da zapochne!

I taka weche teche wtorata godina ot moia prestoj v Germany. Naistina ne e zle, no se chuwstwa lipsata na rodinata. Kakto i da e mene me interesuwa kakwo stawa sled iztichaneto na 5-tata godina? Shte me izstreliat za BG ili moga da dogoworia s firmata si za oshte 5 godini.
Още : Ami triabva niakoj da zapochne! | Преглеждания : 3446 | Отговори : 5 | Форум : Работа, данъци и осигуровки

Их бин бьлгарче!!!

Их бин българче унд крефте
мутер мен ме е родила,
с готини блага гешефте
мойта хаймат ми е мила.

Их бин българче унд либе
мойте долари зелени,
и на Вуте да го тресна
първа фройде е за мене.

Их бин българче, ин фрайер
щад насран си аз живея,
българското в мен играе,
щом файда ме залюлее.

Их бин българче унд ваксна
в царски дни и Ново време,
зон на чалга съм прекрасна,
тохтер съм на ...
Още : Их бин бьлгарче!!! | Преглеждания : 2875 | Отговори : 5 | Форум : Весело

Stuttgart

primerno :D :D
Още : Stuttgart | Преглеждания : 3174 | Отговори : 4 | Форум : Щутгарт

Честита Баба Марта!!!

Да сте здрави и червени,
румени и засмени!!!

Поздрави от Есен и на Есен!!!
Още : Честита Баба Марта!!! | Преглеждания : 12287 | Отговори : 2 | Форум : Рурпот

Pizho i Penda

Kade ste Pizhovci i Pendi????Izmajstorihte li si martenichkite veche?To e jasno ,che onezi tam ,koito shte gi razdavat v drugite gradove njama da stignat do Düsseldorf,ami dajte da tvorim sami:)))))
Kade shte se saberem,za da si razmenim Pizhovcite? :D
Още : Pizho i Penda | Преглеждания : 2520 | Отговори : 2 | Форум : Дюселдорф

Tursia jilishte v Duisburg

Интересувам се за моя позната(студентка), която пристига след 2-3 седмици и ще си търси жилище. Къде е най-практично да се установи, наемите как се движат, също ако има някакъв местен вестник, в който да гледаме за обяви.

:idea: :idea: Предварително благодаря!!! \:D/
Още : Tursia jilishte v Duisburg | Преглеждания : 2833 | Отговори : 1 | Форум : Рурпот

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 188553 • Общо теми 18513 • Общо членове 39448

• Advertisement