• Advertisement

Моля ви за съвет

Моля ви за съвет

Мнениеот mimiveskova » 20 Май 2010, 11:02:31

Здравейте.Аз съм Мими Варна/България/.Все още живея тук но,скоро с моя син/13 год./,ще живеем в Дюселдорф.Имам връзка с един германец с който мислим да сключваме брак.Моля Ви ако някой знае;Какви документи са необходими на мен и детето ми за постоянно пребиваване?Синът ми ще учи там а аз ще работя..Казаха ми че трябвало някякви курсове по немски езикда имам за да ми се издаде сертификат за езика но,незнам къде трабва да ги проведа тези курсове,дали в България или в Германия.И само за мен ли важи това?.Аз и синът ми имаме средно ниво на езика.И какви документи са необходими и за двама ни/за училище на синът ми и за мен/?
Нямам никаква информация със тамошните закони и незная какво да подготвям.
Ще съм Ви много благодарна ако някой ми даде информация за всичко това.
Успешен ден Ви желая.

с уважение; Мими от Варна-България
mimiveskova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Моля ви за съвет

Мнениеот lady_any » 21 Май 2010, 10:00:46

Най-добре годеникът Ви да изясни въпроса в службата за чужденците - Ausländerbehörde. Те там са много услужливи и винаги са ме консултирали, дори когато съм идвала само за информация. Законите постоянно се променят, затова е най-добре да получите информация от първа ръка. :)
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот mimiveskova » 21 Май 2010, 11:22:56

много Ви благодаря
mimiveskova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mimiveskova » 9 Май 2011, 07:10:53

Здравейте отново.И отново имам въпроси към Вас.Надявам се да ми помогнете.Аз и синът ми сме все още в България но,искахме да заминем да живеем в Дюселдорф след като синът ми завърши училище тук/7 клас/но, се оказа/поне така ми обясни годеникът ми/че,трябвало това лято да отидем там за да се яви синът ми на някакви тестове и пак да се върнем в България за още една година.И на следващата година синът ми имал право да учи там.Незнам защо но,това ми прозвуча нелогично.Защо чак след 1 година? Моля Ви,ако някой има информация,нека ми обясни..
Между впрочем,синът ми завърши курса А1 по немски език и сега започва А2./тук в България/.
Предварително Ви благодаря.
с уважение;Мими.
mimiveskova
Нов потребител
Нов потребител

моля Ви за информация

Мнениеот mimiveskova » 12 Май 2011, 08:18:04

Здравейте отново.И отново имам въпроси към Вас.Надявам се да ми помогнете.Аз и синът ми сме все още в България но,искахме да заминем да живеем в Дюселдорф след като синът ми завърши училище тук/7 клас/но, се оказа/поне така ми обясни годеникът ми/че,трябвало това лято да отидем там за да се яви синът ми на някакви тестове и пак да се върнем в България за още една година.И на следващата година синът ми имал право да учи там.Незнам защо но,това ми прозвуча нелогично.Защо чак след 1 година? Моля Ви,ако някой има информация,нека ми обясни..
Между впрочем,синът ми завърши курса А1 по немски език и сега започва А2./тук в България/.
Предварително Ви благодаря.
с уважение;Мими.
mimiveskova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 12 Май 2011, 08:33:40

Добро утро! Пиши във вече отворената от теб тема, преди да пуснеш едни и същи мнения в нови такива. Безсмислено е.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Назад към Дюселдорф