• Advertisement

DSH

DSH

Мнениеот Joanna_ » 27 Август 2010, 16:43:47

Здравейте,

приета съм в Heinrich-Heine-Universität в Дюселдорф, но трябва да държа DSH към съотшетния университет, защото нямам 4ри 4ки на TestDaF. Лошото е, че изискват да карам подготвител курс за DSH изпита. Някой знае ли нещо по въпроса, дали има вариант направо да се явя на изпита? Интересува ме също, дали ако се запиша на курса си запазвам мястото си като студентка към университета?

Благодаря предварително.
Йоанна
Joanna_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: DSH

Мнениеот liverbird » 29 Август 2010, 10:42:31

За конкретните въпроси е най-добре тях да питаш. Дори някой във форума да има твоя опит, то не се знае дали няма междувременно нещо да се е променило.
Моят съвет е да не бягаш от подготвителния курс. Първият семестър в университета може да е тежък и объркващ, колкото и сигурна/сигурен да си в знанията си по езика. Не се притеснявай за изтървания семестър, който ще ти отнеме курса. Това ще ти даде повече сигурност в обстановката и ще ти помогне в бъдеще да си вземеш предметите по-бързо и по-леко, отколкото ако почнеш веднага директно със следването.
Ако предметът ти не е с ограничена бройка няма да има никакъв проблем да се запишеш след като изкараш курса. Според мен дори да е с ограничен прием пак би следвало да ти пазят мястото, но това случаен човек не може да ти каже със сигурност.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Joanna_ » 30 Август 2010, 11:30:07

Благодаря за съвета. Случайно да знаеш дали изкаран DSH в един университет ще бъде зачетен в друг?
Joanna_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lady_any » 30 Август 2010, 14:30:49

Аз също бих те посъветала да изкараш езиковия курс. Нашите познания по немски, колкото и да са добри за чужденци, не могат да се сравняват с тези на немците. А лекциите се водят на висок стил и се говори много бързо. По наше време курсовете за приети студенти бяха безплатни, като университетът разчита да останеш да учиш там. Разбира се, че издържан DSH важи в цяла Германия. Само не знам дали ще ти разрешат да си изтеглиш оригиналните документи от унито. Аз навремето успях.
Условията се променят, разбира се. Преди във Fachhochschule можеше и без DSH. За там беше достатъчно и по-ниско ниво.
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Назад към Дюселдорф