• Advertisement

Специалности - 1.5

Специалности - 1.5

Мнениеот ellikawaii » 9 Октомври 2011, 23:54:08

Искам да попитам, тази година ще кандидатствам в Германия, веднага си избрах Дюселдорф, искам да попитам какви са по-добрите специалности за диплома -5.41 (1.5) В сайта видях, че приемат медицина с 1.5 oder besser. Изключвам всички фиологии, математики и тн. Много търсих за специалности, в които биха ме приели с тази моя (много слаба) диплома, но в сайтовете почти не пиша за Durchschnittnote. Пише, че е предпоставка, но никъде не е уточнено при различните специалности каква да е тя. Имам още един въпрос. Някой знае ли в кои градове приемат медицина с 1.5?
Благодаря предварително!
ellikawaii
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Специалности - 1.5

Мнениеот Patchev » 10 Декември 2011, 20:12:35

Доколкото знам медицината в Дюселдорф е на сравнително читаво ниво. Иначе точно този предмет е най-желаният в цялата страна, така че NC-то е убийствено. Пробвай например Zahnmedizin или фармация. Предполагам, там NC-тата са по-ниски. Иначе университета в Дюселдорф е малък като размер. Може и някакви природни науки да пробваш, щом те влезе медицината.

Бтв: Тази диплома за германските стандарти не е слаба!
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 27 пъти

Re: Специалности - 1.5

Мнениеот ellikawaii » 10 Януари 2012, 16:16:11

Благодаря ти за отговора, както казах в Дюселдорф искат за медицина - 1.5, мо също така разбрах, че не може да се кандатства с две специалности, т. е примерно медицина и стоматология, така че реших да кандидатствам само стоматология. Искам да попитам, понеже реших сама да си пращам всичко, как става тази работа, знам, че се попълва един антраг в hochschulstart.de, аз имам такъв попълнен от миналата година, но той е за медицина, предполагам трябва да попълня нов с 6 желани университета.
ellikawaii
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Назад към Дюселдорф