• Advertisement

Отваряне на магазин в Германия!

Отваряне на магазин в Германия!

Мнениеот MetalHeart » 14 Март 2013, 19:08:49

Здравейте,
Пълен новобранец съм във форума и ще помоля за вашето съдействие(видях много неща,които ме интересуват)!
Та,към темата ми:
Все още съм в България!В БГ имам производство на сувенири и различни други неща,които продавам на едро и дребно - но вече взе много да ми писва(като на всеки) ! От 3 месеца обмисляме с приятелката ми да направим дребен бизнес-да отворим магазин в DE!
За целта обаче не съм предприел кой знае какви стъпки в тази насока-до 1 седмица мислим да си направим двамата по едно Gewerbe(но от БГ-ще наемем българка от Мюнхен,която ще ни извади тази регистрация-ще ни препрати документите по пощата срещу такса-естествено)!Четох надълго за необходимите документи,но понеже не съм наясно-затова питам:след като ни бъде издадено това Gewerbe,дали ще имам отделен "лист А4" :) със адресна регистрация-за да мога вече да си търся нормално квартира(и се притеснявам,че няма да имам някаква бележка за доход от там-за да послужи пред хазяин)!Имаме намерение да се установим в някой голям град от първите 10!Имам приятел-германец,но не мога да го ангажирам за всичко,а по-големият проблем е,че той говори само немски,а при мен немския е най-слаб =D>
Ако някой има магазин в Германия(независимо какъв)-и желае да сподели опит-ще ми е много полезно!!
P.S.И,ако не е станало нахално-каква комисионна вземат фирмите за недвижими имоти!Благодаря предварително на всички отзовали се!
MetalHeart
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Отваряне на магазин-в Германия!

Мнениеот velingrad » 14 Март 2013, 19:33:12

Че темата е в "под" Düsseldorf, означава ли нещо?
И ако не е тайна: как искате да "въртите" магазин, при отсъствието на (поне) говорим германо-немски?

p.p. И още "двесте въпроса", ама не всичко наведнъж ;-)
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
tomkata1
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Отваряне на магазин в Германия!

Мнениеот MetalHeart » 14 Март 2013, 22:24:43

Здравейте,
Не мисля аз да продавам в магазина :) !
Темата е в Дюселдорф-защото приоритетът ми е за там!!!
Просто мислех,че може да има някой смислен отговор!
Благодаря!
MetalHeart
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 14 Март 2013, 22:44:39

Въпреки това, че не се изразявам смислен(н)о:
1. Бих бил много учуден, ако обявите/направите Gewerbe, без да се явите лично (и адресна регистрация).
2. Пожелавам ви успех с данъци и данъчни, незнаейки езика.

Край на безмислието, да поемат другите [-(

как мога да.... отворя магазинче.....
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bknf » 15 Март 2013, 08:09:00

Тва гевербе е все едно българското ЕТ, и не - не ти се издава адресна регистрация, ти трябва да я имаш предварително, за да можеш да го направиш. Може би тая твойта българка от Мюнхен ще те регистрира при нея някъде.
А за другото, откъде да имаш бележка за доходите след като си нямал такива?
И как така ще отвориш магазин някъде си, без да си разгледал точно местото какво е?
Koмисионната през маклер май е 4%, но зависи все пак.
Така празен магазин и на хубаво място, едва ли ще намериш -хората в големите градове не спят.
Съответно и наемите не са от най-ниските. Колко оборот на месец мислиш че може да се прави с тоя магазин?
Гледал съм разни магазинчета с по 1 евро стоки вътре, нo те не се задържат нa по-скъпите места. Хората не ги интересуват много такива стоки.. Но и зависи и от самото място разбира се.
Не мислиш ти да продаваш.. тогава трябват и пари за заплата, счетоводител, регистрация на човека и т.н.

Между другото, щом като произвеждаш сувенири, може да се помисли по въпроса да се произвеждат такива стоки, за немския пазар. Но, в тоя пазар има и големи играчи, с много магазини - навсякъде. Където се продават не само сувенири, а и кафе, и какви ли не стоки (необходими), за бита.
Там и постоянно се сменят тия стоки, и те проучват въпроса какво искат хората. Това и произвеждат и продават.
Иначе сувенирите в Германия идват от/ се произвеждат в Китай.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Назад към Дюселдорф