• Advertisement

Родители с деца/бебета в Дюселдорф и околностите?

Re: Родители с деца/бебета в Дюселдорф и околностите?

Мнениеот dezita » 10 Ноември 2008, 18:51:36

Здравейте, не се обадих за срещата, защото и баткото и аз бяхме болни. Сега вече сме здрави.
Имам въпрос: Искам да запиша Мони на Шпийльгрупе, но не мога да намеря в района около нас. Къде и как да ги търся тези групи и вие посещавате ли такива?

Благодаря :)

П.С. Следващата среща ще се включа с удоволствие :)
"If you can manage to be nice to other people it's enough." Dalai Lama
dezita
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот para6ut » 11 Ноември 2008, 10:36:41

Деси,така или ина4е и ние бяхме болни така 4е нищо не си изпуснала .
Ние ходихме на Крабелгруппе като беше на 6 месеца kъм Efa Düsseldorf(Evangelische Familienbildung).Те предлагат и Spielgruppen . Ето ти линк към предложенията им.
http://www.efa-duesseldorf.de/index.php?urlparameter=kathaupt%253A1%253Bkathauptname%253AKursbereiche%253Bkatid%3A286%3Bkatvaterid%3A285%3Bkatname%3ASpiel-+und+Kontaktgruppen%3B
Малко са скъпички обаче.Най-доброто решение май е да се събираме и да си организираме ние такава група май :wink:

А времето е отвратително и както е болно момчето ми ,само вкъщи се налага да седим,гадно.Днес изпускаме и празника на St.Martin в детската градина ,но слушаме вкъщи Lateerne,lateerne,sonne mond und steerne и той се опитва да пее даже :lol:

Ох,нещо ми е много криво с този нов облик на форума,едвам се ориентирам :roll:
Аватар
para6ut
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот dezita » 11 Ноември 2008, 16:38:12

Парашут, благодаря ще се обадя да ги разуча :)
Като гледам времето навън искам да съм на мястото на аватара ти :D

П.С. И на мен не ми харесва новия облик и имам чувството, че по-трудно се отваря сайта....
"If you can manage to be nice to other people it's enough." Dalai Lama
dezita
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Bobal4e » 11 Ноември 2008, 21:44:35

Привет!

Казвам се Боряна и живея от август 2008 в ноис.
Нямам деца но бих се радвала да се запозная с българки в околностите на дюселдорф, с които да се срещаме при свободно време на сладки приказки ;)
ще се радвам да ми пишете!

Поздрави!
Bobal4e
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lappe » 15 Ноември 2008, 21:51:23

Здравейте!
Ние също сме от скоро в Дюселдорф.Макар и още без деца много ще се радваме да се запознаем с българи от околностите.
Къде и как си разнообразявате ежедневието?
Аватар
lappe
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот patence » 18 Ноември 2008, 08:54:13

Здравейте,

добре дошли при нас,и аз ще се радвам да се запознаем. Не е решено кога ще е следващата среща.Парашутче ще я обяви като стане ясно и ако имате желание може да се присаедените към нас.

Доста е студентко а повечето са с драбосъчета :bebok: :bebok: ,трябва да измислим нещо..... на закрито.
:scratch: :scratch: :scratch:
Аватар
patence
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lappe » 18 Ноември 2008, 17:33:58

Добре заварили patence и много благодаря за поканата!
Ще очаквам с нетърпение включването на Парашутче.Доста си е студенко и е нормално да е на закрито. :thumbleft: ;-)
Аватар
lappe
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот para6ut » 24 Ноември 2008, 23:24:21

Добре дошли на всички нови попълнения в бебешката ни тема :) Аз съм леко заета тия дни,но ще помисля как да се организираме.Най-вероятно някой от идващите уикенди в заведението в парка до нас.Става въпр.за Volksgarten.КАфета,мафета,хапване,всичко си има там,и е пригодено за деца :thumbleft:
АКо има други идеи ,казвайте ,иначе просто ще трябва да уточним датата.

ПП.Вчера вечерта не издържахме и излязохме навън по тъмно да покажем на малкия снега,че кой знае кога пак ще види такова нещо горкия.Построихме снежен човек даже,страхотно се забавлява детето ,а и ние \:D/ Честит ви първи истински сняг :)
Аватар
para6ut
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот para6ut » 8 Февруари 2009, 23:38:48

Такааа,след дългата зимна коледно-празнична пауза влязохме в новата година с бодра стъпка и нови свежи идеи :)

Незнам дали четохте темата "Да направим нещо за нашите деца" в Дюселдорфския подфорум.Там обявих ,че сме се наели няколко майки да създадем сдружение на тукашните български родители,за да направим възможно общуването между нашите деца ,както и запознаването им с писмения и говорим българския език ,с българските обичаи и култура.
Ако има желаещи да се включат в инициативата нека се свържат с мен .Искаме да направим пробно събиране в началото на март.Тогава ще можем всички да се запознаем ,да обсъдим идеите и възможностите ,както и да отпразнуваме заедно Баба Марта и 3-ти март ,тези толкова хубави български празници ,които тук някак минават без да се сетим дори за тях .

Пишете ми лично съобщение като споменете и електронната ви поща за да ви уведомяваме за всички новости,споменете и възрастта на децата ,за да направим възрастово разпределение .

В момента имаме предложение за едно помещение в квартала Обербилк,близо до Филипсхале.Срещите там могат да се провеждат в съботни ,а евентуално след договаряне със отговорното лице ,в неделни дни.Мислим това да става първата и третата събота от месеца.Наемът е минимален ,понеже сградата е към Jugendamt.Естествено ,налага се да се самофинансираме ,като си поделим поравно сумата между нас.Търсим спонсори,които да ни помогнат,но засега няма.

Други варианти са помещения в училища,към църквите и други,но на повечето места се плаща на час и е много скъпо .Ако има някой други предложения ,нека пише.

След като писах в подфорума Дюселдорф ,нямаше голяма реакция.Дано сега новината достигне до повече заинтересовани :cheers:
Аватар
para6ut
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 10 Февруари 2009, 23:28:34

Само като идея:
- тези тука симпатяги- Gemeinsam bulgarisch lernen са немкини и се събират, да учат български език. Имат си и помещение, където можете да си помогнете взаимно. Нищо не ви пречи, поне да се свържете с тях.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот para6ut » 11 Февруари 2009, 20:29:59

Хубава идея,Велинград :thumbleft: Може да пробваме...Ама тук верно бомба е паднала,ударихме на стена ](*,) ,хората нямат желание за обществени прояви ,всеки по къщите,наистина типично за Дюселдорф... [-(

И това при положение, че някой се е навил да организира нещата,да наеме помещение,да поеме отговорности...Е както и да е....срещи така или иначе ще има,така че ако размислят ,може да се обадят останалите....
Аватар
para6ut
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Em » 13 Април 2009, 22:34:34

Здравейте и от мен,

Ето и още една българка е на територията на Германия и със съпруга ми от около половин година се подвизаваме в Бон (NRW). Поради куп логистични неуредици и ангажименти до сега не ми остана време да се включа и аз малко по-активно по форумите. Но всъщност ги следях и намерих доста полезна информация! Благодаря, че споделяте!

Ще се радвам много да установим контакт с други българи в района, затова пишете! Вече разбрах, че в Дюселдорф се провеждат по-регулярни срещи, но тъй като чакаме и бебок (след 2 ½ месеца), то ако скоро предстои такава, ще се постарая да се включа. Само кажете кога и къде ;о)

Поздрави,
Ем
Em
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот para6ut » 8 Юни 2009, 15:50:50

Em написа:Здравейте и от мен,

Ето и още една българка е на територията на Германия и със съпруга ми от около половин година се подвизаваме в Бон (NRW). Поради куп логистични неуредици и ангажименти до сега не ми остана време да се включа и аз малко по-активно по форумите. Но всъщност ги следях и намерих доста полезна информация! Благодаря, че споделяте!

Ще се радвам много да установим контакт с други българи в района, затова пишете! Вече разбрах, че в Дюселдорф се провеждат по-регулярни срещи, но тъй като чакаме и бебок (след 2 ½ месеца), то ако скоро предстои такава, ще се постарая да се включа. Само кажете кога и къде ;о)

Поздрави,
Ем

3дравейте,как сте?
Добре до6ла на Ем! И леко раждане...явно 4е скоро 6те е сбитието, стискаме палци [-o<
6те се радваме да се вклü4ите в на6ите сре6ти. В момента те се състоят 1 или 2 пъти месе4но в Дüселдорф.
Ако иска6 пове4е информация,пи6и ли4но съоб.
Аватар
para6ut
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот estira » 8 Юни 2009, 23:12:09

А може ли да добием информация, без да пишем лично съоб.? :)
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Предишна

Назад към Дюселдорф