• Advertisement

Прием в университет

Прием в университет

Мнениеот Sofi » 11 Август 2008, 13:18:27

Синът ми е приет в няколко университета между, които е и УНИ в Дюсердорф. Какво Ви е мнението за този университет, тъй като той иска да се запише там?
Аватар
Sofi
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lady_any » 18 Август 2008, 19:14:38

Добър си е университетът. И градът също така е много хубав. :)
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Дюселдорф

Мнениеот Sofi » 21 Август 2008, 07:32:44

Благодаря. Синът ми направи своя избор за уни Дюселдорф, макар че бе приет в още шест унита.Вече се записа дори.
Аватар
Sofi
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Kope » 22 Август 2008, 12:07:10

да и аз съм приет в дюселдорф и ве4е се записвам БВЛ е специалността. Ако има некои който 6е заминава за Дюселдорф да пи6е за да обменим информация аз сега си търся жили6те и 6е оправям с гадните документи
Kope
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Kope » 15 Септември 2008, 09:23:43

Еб*си маиката никои ли друг нема да ходи в тоя град бе тцтццтт 8O
Kope
Нов потребител
Нов потребител

Прием в университет

Мнениеот Sofi » 15 Септември 2008, 14:41:11

Дали е необходима банкова референция и дали ще я искат в унито? Как мислите?
Аватар
Sofi
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lili_vlaeva » 15 Септември 2008, 14:57:56

Sofi, от 11-ти август досега 5 пъти можехте да пишете на университета и да питате. Този въпрос се обсъжда в друга тема. Банковата референция не се иска от университета, а може евентуално да се поиска от службата за чужденци при издаването на разрешителното за престой.
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Scorpion » 15 Септември 2008, 15:05:41

Sofi, аз сега заминавам за Кьолн и писах на Meldehalle - то какви документи трябват. Ето какво ми отговориха:

für eine Anmeldung in Hürth benötigen wir Ihren Reisepass und Ihren Mietvertrag.
Für Ihren Aufenthalt in Deutschland brauchen Sie eine Freizügigkeitsbescheinigung, da Sie EU-Bürgerin sind. Dazu benötigen wir:
- Studiennachweis (Immatrikulationsbescheinigung)
- Bescheinigung der Universität / Fachhochschule über den Studienverlauf
- Finanzierungsnachweis für das Studium (z. B. aktuelle Verdienstbescheinigung des Bürgen zur Kostenübernahmeerklärung oder Sparbuch mit Sperrvermerk, ggf. Rückfrage bei Ausländerbehörde)
- ein aktuelles Foto
- ein Erhebungsbogen (bekommen Sie bei uns im Rathaus)

Тоест, както в горния пост е казано, веднага не е необходима такава референция, а когато отива да му издадат Freizügigkeitsbescheinigung (което не ми е съвсем ясно какво е и дали ще мога да работя с него :roll:). Кьолн и Дюселдорф са една и съща провинция, така че предполагам, че и при вас ще е така. И все пак както Лили каза никой не може да знае по-добре от съответните институции. Нека синът ти им пише, гарантирано ще му отговорят.
Thou shalt tear out the dragons' teeth, and shall trample the lions under foot, saith the Lord.
Аватар
Scorpion
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lady_any » 24 Септември 2008, 16:12:43

Sofi, преди без доказателство за доходите не се даваше виза. Сега някои неща се промениха след като влезнахме в ЕС, но ето Scorpion е питал и са му казали:
Finanzierungsnachweis für das Studium (z. B. aktuelle Verdienstbescheinigung des Bürgen zur Kostenübernahmeerklärung oder Sparbuch mit Sperrvermerk, ggf. Rückfrage bei Ausländerbehörde)

Това означава, че въпросният студент трябва да има на немската банкова сметка някаква голяма сума пари, от които има право да използва примерно по 700 евро на месец. Другият вариант е някой човек, който има високи доходи, да Ви напише декларация, заверена от нотариус, че той гарантира за Вашето финансиране.

В моя случай майка ми беше ми написала декларация, че ще ме издържа докато съм студентка. Парите бяха взети назаем и внесени в българска банка за 2 дни, колкото да има извлечение от банковата й сметка. Но това е всичко на късмет и зависи на кой служител ще попаднете. По принцип Вашият обезпечител трябва наистина да има такива месечни доходи, за каквито гарантира.

Телефонът на Ausländerbehörde в Дюселдорф е 0049 211 89 221 97. Поискайте да Ви свържат със някой, отговорен за EU-Bürger и питайте.
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Назад към Дюселдорф