• Advertisement

Дали да не изтрием всички "кибици"?

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Дали да не изтрием всички "кибици"?

Мнениеот velingrad » 25 Ноември 2013, 20:53:08

В подобен форум (ама немско-германски), където участвам, един ден Админите "зачистиха" всички "зяпачи". Тоест тези, които само четат, но не вземат никакво активно участие (0 мнения). Дали това не е приложимо и тук, а?

p.p. Няма подобно решение [-X , само питам, щото съм любопитен ;-)
Последна промяна velingrad на 25 Ноември 2013, 21:38:28, променена общо 1 път
Причина: старост- забравям си "мислата"
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Дали да не изтрием всички?

Мнениеот copland » 25 Ноември 2013, 21:27:08

Естествено, че не. И ти дори по-добре от мен знаеш, че е така. ;-)
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Re: Дали да не изтрием всички?

Мнениеот Sub_Zero » 25 Ноември 2013, 21:32:22

"Няма" "ли" "кой" "да" "модерира" "модератора"?
Аватар
Sub_Zero
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Дали да не изтрием всички "кибици"?

Мнениеот velingrad » 25 Ноември 2013, 22:07:23

Нема Sub_Zero, останахме "малка цифра" O:)

В очакване (безполезно и болезно) да се включи и някои "засегнат" :-k ;-)

p.p. copland, драги - знам много, ама искам и повече :thumbleft:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот vessy72 » 25 Ноември 2013, 23:33:00

velingrad написа:В подобен форум (ама немско-германски), където участвам, един ден Админите "зачистиха" всички "зяпачи". Тоест тези, които само четат, но не вземат никакво активно участие (0 мнения). Дали това не е приложимо и тук, а?

И аз като copland, смятам че не бива [-X
Дори и само да "зяпачи", за да са "зяпат", значи намират смисъл. Щом намират смисъл, значи харесват форума. Ако харесват форума, значи говорят за него. Щом говорят за него, значи го разпространяват. Ако го разпространяват, значи привличат нови посетители. Щом привличат нови посетители, значи ще се появят и нови потребители. Щом се появяват нови потребители, значи ще има и активни потребители! Не може всички да са зяпачи, нали? ;)
-----------------------------------------------------------------------

IF. Live curious. (National Geographic Channel ©)
If you are you breathe. If you breathe you talk. If you talk you ask. If you ask you think. If you think you search. If you search you experience. If you experience you learn. If you learn you grow. If you grow you wish. If you wish you find. And if you find you doubt. If you doubt you question. If you question you understand and if you understand you know. If you know you want to know more. If you want to know more you are alive.

Ако съществуваш, значи дишаш. Щом дишаш, ти говориш. Ако говориш, задаваш въпроси. Щом питаш, значи мислиш. Ако мислиш, значи търсиш. А търсиш ли, трупаш преживявания. От преживяванията се учиш. А щом се учиш, израстваш. Израстваш ли, желаеш. Когато желаеш, откриваш. А когато откриеш, се съмняваш. Усъмниш ли се, се питаш. А питаш ли - разбираш. Ако разбираш, значи знаеш. Щом знаеш, искаш да научиш повече. А щом искаш да научиш още, значи живееш.
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот makeno » 26 Ноември 2013, 00:08:05

Няма да триете, не се знае от кого някой ден ще цъфне някоя подходяща информация. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот boyko123 » 26 Ноември 2013, 09:09:26

То ние като пишем, трябва да има кой да чете, Вел :) . Но се питам все пак, има 2000+ регистрации и хора които не са влизали (логвали) от години, може би на тази база може да има някакво "прочистване". Освен всичко друго, се "окупират" потребителски имена...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Ichi Geki » 26 Ноември 2013, 09:29:30

Аз считам, че акаунти с последно влизане преди година(и) не допринасят с нищо... Сигурен съм, че има много хора, които са имали някакъв въпрос, регистрирали са се, задали са го, получили са, или не, отговор и са забравили за съществуването на форума. И защо в такъв случай трябва да имат някакви права? Форумите са за споделяне...

Ако след време решат да се върнат, ще се регистрират отново, какво толкова...

Поздрави от Schwaben!
"I hated every minute of training... But I said: Don't quit! Suffer now and live the rest of your life as a champion!" Muhammad Ali
Ichi Geki
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 52 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот contraintuitive » 26 Ноември 2013, 11:12:13

Ichi Geki написа:

Поздрави от Schwaben!

Именно...под нов потребител и/или променен ip-адрес...

Аз лично съм против всякакви ограничения...разберете хората може и да искат да помагат, но може и да нямат времевия капацитет или се боят да не подведат някой с грешна информация или както, често се случва нещата са казвани и коментирани по милиони пъти и инфото чака да бъде намерено, или не са в настроение, а тук става въпрос и за накърненото достойнство на определени модератори и неоправдани очаквания от комерсиална гледна точка (по-малко потребителски кликвания, по-малко кинти!)

Така, че бъдете толерантни преди всичко с хората и човешките съдби! Другото е да си играем на израелци и палестинци.
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот vessy72 » 26 Ноември 2013, 12:00:49

contraintuitive написа:(по-малко потребителски кликвания, по-малко кинти!)

Впрочем има и pay-per-view реклама, не всичко е pay-per-click... Струва ми се, че ако "определените модератори" бяха с толкова "накърнено достойнство" и "неоправдани очаквания от комерсиална гледна точка", едва ли щяха да разискват триене на "кибици".

А съвсем отделен е въпросът какви приходи носят рекламите на даден сайт и какви разходи изисква поддръжката му, за да можем ние с теб да си чешем езиците публично и безплатно :mrgreen:

Сори за off-topic-а.
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит

Потребители благодарили на автора vessy72 за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот morgensterne » 26 Ноември 2013, 12:21:43

contraintuitive написа:
Ichi Geki написа:

Поздрави от Schwaben!

Именно...под нов потребител и/или променен ip-адрес...

Аз лично съм против всякакви ограничения...разберете хората може и да искат да помагат, но може и да нямат времевия капацитет или се боят да не подведат някой с грешна информация или както, често се случва нещата са казвани и коментирани по милиони пъти и инфото чака да бъде намерено, или не са в настроение, а тук става въпрос и за накърненото достойнство на определени модератори и неоправдани очаквания от комерсиална гледна точка (по-малко потребителски кликвания, по-малко кинти!)

Така, че бъдете толерантни преди всичко с хората и човешките съдби! Другото е да си играем на израелци и палестинци.

Напълно подкрепям това мнение.Когато си съвсем,,пресен,, тук, страдаш обикновено от недостиг на информация и компетентност.Когато добиеш малко опит, не ти достига време или темата не те вълнува,или някой друг го е казал
вече по-добре от теб.Аз не обичам лакърдиите.Ако имам нещо важно и достоверно за споделяне-ще го направя.
Но даже самото четене дава толкова много.По добре така,отколкото,,всички пишат-никой не чете,,.
morgensterne
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот iniuta » 26 Ноември 2013, 14:37:50

morgensterne написа:Когато си съвсем,,пресен,, тук, страдаш обикновено от недостиг на информация и компетентност.Когато добиеш малко опит, не ти достига време или темата не те вълнува,или някой друг го е казал
вече по-добре от теб
.Аз не обичам лакърдиите.Ако имам нещо важно и достоверно за споделяне-ще го направя.
Но даже самото четене дава толкова много.По добре така,отколкото,,всички пишат-никой не чете,,.

Morgensterne, дано не се наложи да имаш спешна нужда от отговори и хората, които биха могли да ти помогнат да "не им достига време", " да не обичат лакърдиите" и да "чакат някой друг да ти отговори на въпроса по-добре от тях".
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот velingrad » 26 Ноември 2013, 21:05:16

contraintuitive написа:... а тук става въпрос и за накърненото достойнство на определени модератори и неоправдани очаквания от комерсиална гледна точка (по-малко потребителски кликвания, по-малко кинти!)

Правя салата, сипвам си ракийка и... продавам дяловете си (акциите де) в Заедно.
Желателни са само сериозни куповачи- "оферирайте" тук! =D>

На лични не отговарям, освен ако е лично, от лични познати :-" или ако някой ще мре- на живот и смърт въпрос, значи.

p.p. Достойнство нямам- ако см имал, загуби се в "прехода". И не съм мъж (из лични някакви ), поне до толкова доколкото трябва да отговарям за щяло и не (такова). ;-)

P.P. 2
... Изгуби ми се идеята, какво исках да допълня :-k
ааа да- прочетете 1-во мнение към краят му :rr:

и нито 1 "кибик" с мнение :mrgreen:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот onufriy » 27 Ноември 2013, 19:37:16

true courage is not knowing when to take a life but when to spare one
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 27 Ноември 2013, 20:20:36

Много съм помагал в миналото, напоследък по-рядко, но не защото не искам а защото не съм компетентен по доста въпроси. В такива случаи предпочитам да кротувам. :mrgreen: Че жив ще ме разкъсат. :flower:
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 465 пъти
Благодарено: 309 пъти

Следваща

Назад към За страницата и форумите