• Advertisement

Предложения / Мнения / Препоръки за подобряване на форумите

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Re: Предложения / Мнения / Препоръки за подобряване на форумите

Мнениеот daisymm » 16 Декември 2014, 09:34:30

Макар и да предполагам какви ще бъдат отговорите на това мое предложение, все пак ще го поставя и ще се опитам да се аргументирам.

Става въпрос за бутона "Благодаря" и неговата липсваща алтернатива. За тези, които изобщо не знаят за какво става въпрос, нека първо погледнат темата Нововъведение в сайта - бутон "Благодаря".

И така, когато с времето първоначалният замисъл за употреба на функцията е подменен (вижте пак първото мнение в темата Нововъведение в сайта - бутон "Благодаря"), нормално е да се постави въпроса има ли смисъл от тази функция в настоящия й вид. И понеже съм далеч от мисълта да предлагам премахването на функцията, по-скоро искам да предложа да бъде добавена и нейната алтернатива - например още един бутон "Не одобрявам".

По този начин значително ще бъдат улеснени потребителите, които в момента в желанието си да изразят негативното си отношение към участник във форума понеже не могат да го направят директно, трябва да използват като средство изразяването на благодарност към негов опонент, без значение дали мнението на опонента допринася или не с нещо положително за подобряване на форума.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот boyko123 » 16 Декември 2014, 13:19:08

Доколкото знам, това е стандартна функция на форумния софтуер - подобна на "like" във Фейса. Мисля, че не може да се променя. Дали може да се добави бутон "не харесвам" ще проверим, на мен лично идеята ми харесва. Както знаете вероятно, специално за форума на Заедно използваме стандартен форумен софтуер, така че сме ограничени от възможностите му.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот daisymm » 18 Декември 2014, 22:54:08

boyko123 написа:... Дали може да се добави бутон "не харесвам" ще проверим, на мен лично идеята ми харесва...

A някой друг няма ли да сподели мнението си по предложението ми?
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот daisymm » 21 Декември 2014, 16:54:40

boyko123 написа:... Дали може да се добави бутон "не харесвам" ще проверим, на мен лично идеята ми харесва...

Искам да повдигна още веднъж за обсъждане предложението си за добавяне на бутон "Не харесвам".
Никой ли освен boyko123 няма да сподели своето мнение по въпроса?

Освен това искам да направя и още едно предложение:
Предлагам да се направи промяна на заглавната страница, така че обявите за пътуване да не се визуализират два пъти. Според мен ще бъде добре, ако те си останат само в лявата част на страницата в модул "Пътуване" и не се показват втори път в средната част на страницата, където е списъка с най-новите теми/мнения. Все пак основната цел на този сайт не е да бъде дъска за обяви, така че всяка нова оферта за пътуване на "цъфва" като водеща тема на форума. Нека основната част на първата страница си остане за новите теми/мнения, свързани с актуалните проблеми на потребителите от форума.

Надявам се, че ако идеята се възприеме, реализацията й няма да бъде особено сложна от техническа гледна точка.
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Mony60 » 21 Декември 2014, 17:11:11

Съгласна с твоите предложения ******, но май ще трябва да изчакаме да минат празниците. :)
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот daisymm » 5 Януари 2015, 20:48:14

Mony60 написа:Съгласна с твоите предложения ******, но май ще трябва да изчакаме да минат празниците. :)

Ето, празниците минаха. Mr. Bombastic също е тук.

Продължаваме ли по темата с добавяне на бутон за негативни оценки?
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот zlateto » 5 Януари 2015, 21:29:19

Аз съм против такъв бутон. Cпоред мен ще внесе само допълнително напрежение :angryfire: . Ако ще се ядем - да се ядем качествено и с аргументи. :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
Orel_S_Orizdaisymm
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот estira » 5 Януари 2015, 22:51:30

И аз съм против. Бутонът "благодаря" се въведе, за да се избегнат трите страници благодарности след всяко мнение и за да се стимулират качествените постове.

С един бутон "Не харесвам" не знам какво ще стимулираме.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот daisymm » 5 Януари 2015, 22:55:16

boyko123 написа:Доколкото знам, това е стандартна функция на форумния софтуер - подобна на "like" във Фейса. Мисля, че не може да се променя. Дали може да се добави бутон "не харесвам" ще проверим, на мен лично идеята ми харесва. Както знаете вероятно, специално за форума на Заедно използваме стандартен форумен софтуер, така че сме ограничени от възможностите му.

Дано да няма такава техническа възможност, защото ще доубием едно от положителните неща на този форум. Тази функция и без друго все по-малко служи на първоначалния си замисъл (поне по мое мнение) и ако е необходимо, мога да го покажа и нагледно. Има хиляди подробни и действително полезни отговори на потребители, които не са получили положителна оценка. В същото време може да видите що за мнения са събрали положителен вот в теми с (да кажем) развлекателен характер.

Вярно, всеки има правото да харесва това, което на него му харесва. Но с добавяне на противоположната функция мога да си представя какво мразене ще падне. А ползата от това да покажем колко антипатичен ни е някой е никаква.

Вероятно по-добрият вариант е просто резултатите от функцията "Благодаря" да не бъдат визуализирани на ниво "Потребител", но да трупат рейнтинг за дадената тема (ако изобщо на някой му пука за подобен рейтинг). А ако по-голямата част от потребителите не обръщат внимание на този рейтинг, т.е. има ли дадена тема висока оценка (т.е. повече полезна информация) и за тях тези данни са безполезни, тогава просто нека функцията "Благодаря" да бъде махната.

Лично за мен големият брой благодарности към даден потребител би трябвало да означават: активен потребител, публикуващ полезна информация.

Ситуацията в момента: ами можете да я видите сами в Списък на благодарностите. Погледнете първите трима потребители с най-голям брой благодарности и кажете познавате ли участието (а ако го познавате, с какво по точно?) на всеки един от тях. Защото изобщо не е трудно да се "напомпи" рейтинга на който и да е потребител, така че той да влезе още тази вечер в топ 5 или топ 10. Но какъв е смисълът?

Quo vadis, Zaedno?
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Mony60 » 6 Януари 2015, 19:03:18

Функцията „благодаря“ има лично за мене три значения:
1) благодаря за подадената информация
2) и аз съм на същото мнение
3) приятно ми беше да прочета това мнение/ да видя това видео
Също лично мнение е, че не е лошо да има баланс между благодарил/благодарено.
Успешен работен старт на всички след празниците :flower:

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
paolami99
Рейтинг: 4%

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот daisymm » 17 Февруари 2015, 18:56:58

Понеже другата свързана тема Допълнителните правила според мен не е изчерпана, но вече е заключена, предлагам правилата на форума да бъдат променяни, само чрез дописването им в темата Правилата за ползване на форума, а не някъде другаде (например За използването на втори ник). Много отблъскващо в едно партньорство (игра, бизнес, форум и т.н.) е да има смяна на регламента в движение.

В очакване на нови наказания,
Проблематичната маргаритка :salute:
Последна промяна daisymm на 17 Февруари 2015, 19:27:36, променена общо 1 път
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот estira » 17 Февруари 2015, 19:19:44

Благодаря за предложението.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот daisymm » 3 Март 2015, 13:06:01

estira написа:Благодаря за предложението.

Моля, благодаря за вниманието.

Все пак не ми е ясно какви наказания се предвиждат за нарушаване от потребителите на дописваните в движение правила, които не са част от Правила за ползване - zaedno.de / zaedno.eu ("ZAEDNO") :-k. Или чисто и просто нищо не се предвижда и такива предупреждения са nonsense. Важно е единствено да се демонстрира кой държи хляба, ножа и сиренето.

Мили модератори, не смятате ли, че подобни действия пречат на форума ни. Или просто ...
Ако сте несъгласни с правилата на поведение в страницата, за съжаление ще трябва да я напуснете.

В очакване на нови наказания (за това че благодаря или не благодаря, че пиша ЛС или не пиша ЛС),
Проблематичната маргаритка :salute:
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот estira » 4 Март 2015, 01:55:27

Мили @daysimm,

вече много отдавна спряхме да вземаме на сериозно предложенията, мненията и препоръките ти. Това се случи някъде между тринадесетхилядното безсмислено натискане на Харесва ми, петнадесетхилядното докладване на тема и демонстративното роптане срещу не знам какво си. Както викаше директорът - форумът е такъв, какъвто си го направихте. Ако искаше да промениш нещо, да беше останал модератор.

Иначе казано - бих предпочела да направя нещо по Заедно, отколкото да си губя времето в четене и писане на тинтири-минтири. Препоръчвам ти го и на теб.

С все още най-добри чувства

estira
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот daisymm » 4 Март 2015, 02:08:37

estira написа:... Както викаше директорът - форумът е такъв, какъвто си го направихте. Ако искаше да промениш нещо, да беше останал модератор...

Здравей estira,

колкото и безсмислени, предложенията ми са си предложения. Знае ли се, някой ден може и да видят бял свят, като например етикетирането на теми, което ще помогне за подобряване на резултатите при търсене, например с Google. Ето нещо, което съм си мислел, че е полезно за форума. Но това са едни такива работи, дето изискват напрягане и със сигурност са досадни. Но не това ме натъжава ...

Натъжен съм от друго, например, че точно ти намираш благодарностите ми за абсурдни. Не че не са такива, ама по-смислени ли са екзалтираните благодарности под мнението на модератор, който санкционира потребител за "нарушение" на правилата, което не е нарушение на правилата? Не вярвам да не си се замисляла колко нелепа и неадекватна може да бъде понякога благодарността ни - да благодарим, че някой е наказан! При това двама от "благодарните" са модератори. Мъка, мъка ... ](*,) Ама нейсе, на който не му харесва, да си хваща пътя, нали така?

Иначе те хората за потребител не ме искат, ти викаш модератор да съм останал #-o
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към За страницата и форумите