• Advertisement

Предложения / Мнения / Препоръки за подобряване на форумите

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Re: Предложения / Мнения / Препоръки за подобряване на форумите

Мнениеот onufriy » 4 Март 2015, 10:26:07

****** написа:
estira написа:... Както викаше директорът - форумът е такъв, какъвто си го направихте. Ако искаше да промениш нещо, да беше останал модератор...

Здравей estira,

Натъжен съм от друго, например, че точно ти намираш благодарностите ми за абсурдни. Не че не са такива, ама по-смислени ли са екзалтираните благодарности под мнението на модератор, който санкционира потребител за "нарушение" на правилата, което не е нарушение на правилата? Не вярвам да не си се замисляла колко нелепа и неадекватна може да бъде понякога благодарността ни - да благодарим, че някой е наказан! При това двама от "благодарните" са модератори. Мъка, мъка ... ](*,) Ама нейсе, на който не му харесва, да си хваща пътя, нали така?

Вчера го обясних на шестгодишния си син, днеска същото на теб - никой не мрази конкретно теб, мразят поведението ти. Аз се въртя от десет години тука, такова чудо не бех виждáл. То не беха безсмислени теми, то не баха отговори, заради самите отговори, гледам и модераторите пропищели от тебе...
Нека да ти дам пример - човек пита нещо, в некаква си тема. Аз лично, ако видя темата на главната страница и се чуствам компетентен, му отговарям. Ако междувременно обаче, са постнати пет теми “Интересно“ за Гърция, Финландлия, Сейшелските острови и Източен Тимур и ако в други десет по един отговор „Прочети цялата тема“, а пък на трима, пуснали обяви за пътуване преди две седмици, е отговорено с „Какво е за тебе Zaedno?“, оригиналнят въпрос потъва в небитието.
Не ме разбирай погрешно, съвсем не си единственият дразнител, има хора, изказващи се за щяло и нещяло, просто, за да кажат нещо. Освен това имаш и маса полезни мнения. Само че, като смесиш половин каца с мед с половин каца лайна, се получава цяла каца с лайна, от меда не остава нищо.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот daisymm » 4 Март 2015, 11:01:47

onufriy написа:... Нека да ти дам пример - човек пита нещо, в некаква си тема. Аз лично, ако видя темата на главната страница и се чуствам компетентен, му отговарям. Ако междувременно обаче, са постнати пет теми “Интересно“ за Гърция, Финландлия, Сейшелските острови и Източен Тимур и ако в други десет по един отговор „Прочети цялата тема“, а пък на трима, пуснали обяви за пътуване преди две седмици, е отговорено с „Какво е за тебе Zaedno?“, оригиналнят въпрос потъва в небитието...

Странно е, че го казвам, но в написаното от теб виждам мнение на съмишленик. Когато избрах да се държа по описания от теб начин (поведението "конска муха") конкретната причина беше точно тази - писна ми форумът ни (в частност неговата заглавна страница) да се превръща в нещо средно между дъска за обяви и клюкарник.

Защото това, което виждаме първо (и старите, и новорегистрираните потребители) е списъкът с последните теми на заглавната страница. И когато един потребител реви да търси транспорт и пусне запитване до 5 превозвача, много от интересните и съществени теми потъват. Същото се случва и когато друг потребител пусне последователно в рамките на 10 мин. виц, любима песен, весела картинка, линк към филм и незнамсиощекакво ... а питанията на хората потъват!

Е, едно от предложенията ми беше да се пренареди заглавната страница, така че обявите за пътуване да не се показват на две места - веднъж в списъка с теми и веднъж в списъка "Пътуване". Друго предложение беше развлекателните теми да се разделят от информационните (например списъка с нови теми да бъде разделел на 2 или три части), така че често променяните развлекателни теми да не потапят информационните.

И когато нищо в тази посока не се променя, единственият начин, по който мога да демонстрирам абсурда на сегашната ситуация е като демонстративно (навярно си забелязал, че темите "Интересно за ..." са в кавички) пресолявам манджата, надявайки се някой да се замисли.

Ама както olga преди спомена: Хората нямат време ... или просто не им дреме?!
А може би най-просто е да убием мухата и да се направим, че всичко си е наред :mrgreen:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот iniuta » 4 Март 2015, 16:52:20

@******: Завиждам ти за свободното време, честно.

Потребители благодарили на автора iniuta за мнението (общо 2):
daisymmestira
Рейтинг: 8%

Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот daisymm » 4 Март 2015, 16:57:34

iniuta написа:@******: Завиждам ти за свободното време, честно.

Въпрос на приоритети ... и желание. Защото ти е ясно, че свободното време за това нещо яде от времето ми за нещо друго.

В момента пожелавам да похарча време тук и го правя. Дали има смисъл (дали си е струвало), времето ще покаже :flower:

Маргаритков
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот estira » 4 Март 2015, 17:00:21

****** написа:Е, едно от предложенията ми беше да се пренареди заглавната страница, така че обявите за пътуване да не се показват на две места - веднъж в списъка с теми и веднъж в списъка "Пътуване". Друго предложение беше развлекателните теми да се разделят от информационните (например списъка с нови теми да бъде разделел на 2 или три части), така че често променяните развлекателни теми да не потапят информационните.

И двете неща бяха в началото на форума така и бяха оптимизирани в сегашния си вид. Потърси в по-старите теми.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти