• Advertisement

Да отдадем дължимото на форумните "старци"

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

По каква причина след дълго прекъсване подновихте посещенията си във форума?

Бях автоматично уведомен за публикуван отговор в тема, която ми е интересна
1
9%
Получих лично съобщение от потребител във форума
0
Няма гласували
Нуждаех се от информация и се сетих за форума
1
9%
Реших да погледна от любопитство какво се случва с форума
5
45%
Друга причина
4
36%

Общо гласове : 11

Да отдадем дължимото на форумните "старци"

Мнениеот daisymm » 10 Юли 2014, 10:01:17

Това са потребителите към днешна дата, които 10 години след своята регистрация все още намират време и желание да посещават форума.

Evata
Licht
jorko
estira
juramann
malak_pit_bull
bknf
rusenec
RisT
naddya
Rince
Yura
igi
roki

Респект :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението (общо 2):
batemishorusenec
Рейтинг: 8%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: Да отдадем дължимото на форумните старци

Мнениеот zlateto » 10 Юли 2014, 10:27:51

Първият предложен респектира отвсякъде :mrgreen:

2004 - 2 мнения
2005 - 3 мнения
2006 - 1 мнение
2007 - 2 мнения

... и tutto finito axaxaxa
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот daisymm » 10 Юли 2014, 10:43:17

zlateto написа:Първият предложен респектира отвсякъде :mrgreen:

2004 - 2 мнения
2005 - 3 мнения
2006 - 1 мнение
2007 - 2 мнения

... и tutto finito axaxaxa

Темата не е за личния принос на тези потребители, а за тържеството на дълговечността :mrgreen: , така че респект към Evata

Естествено, ако дълговечността е съчетана с отличаващ се личен принос - още по-добре. Hо това може да бъде една друга тема, в която с удоволствие ще пиша, стига да я пуснеш \:D/
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот zlateto » 10 Юли 2014, 10:50:06

Пази Боже от такова "тържество" [-o< ... сори сега прочетох, че критерият е "влез, събуй се и излез" ;-)

Бях автоматично уведомен за публикуван отговор в тема, която ME е интересна

Реших да погледнаX от любопитство какво се случва с форума
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот daisymm » 10 Юли 2014, 11:02:24

zlateto написа:Пази Боже от такова "тържество" [-o< ... сори сега прочетох, че критерият е "влез, събуй се и излез" ;-)

Аха, това е критерия, който съм определил [-(

Ти подготвяш ли вече новата тема, в която ще погледнем нещата от другия ъгъл и ще разнищим въпроса дали количествените форумни натрупвания водят до (не)качествени изменения :-k

За да останем в темата - ти самата имала ли подобен дълъг период (примерно 6+ месеца) на отдалечаване и какво те е върнало? Питам с користна цел :mrgreen:

П.П. Благодаря за наблюдателността по отношение на анкетата и забелязаните грешки.
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот zlateto » 10 Юли 2014, 11:34:53

По-важно е какво ме приближава:

1. хора, които чета тук с интерес
2. целият този input от info (макар и леко хаотичен)
3. разни етапи от живота ми

Някои са във face, some like it hot :mrgreen: xaxaxxxxaxa

Хайде бягам да отдам малко респект на реалния живот ;-)
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Re: Да отдадем дължимото на форумните "старци"

Мнениеот ljuba » 10 Юли 2014, 18:05:50

Аз ще направя малко лирично отклонение от темата за онова страхотно време, което беше, когато аз дойдох в "Заедно".Повярвайте ми, когато се обърна назад си мисля, че беше вчера. В един хубав ден аз се озовах в Германия с едно седемгодишно дете, мъж,който работи от сутрин до вечер, а често и през нощта и съвсем слаб немски език, не познаваща никой и не знаеща нищо.Слава Богу имах лаптоп и ..."Заедно" ! Форумът стана моя виртуален приятел, съветник, слушател, дори понякога дразнител!Събрахме се една дива група от чалнати оптимисти и идеалисти и честно да ви кажа този период не го сменям за нищо на света. Много от тези виртуални приятелства се превърнаха в съвсем реални и вече години наред са едно от най-ценените неща, които имам тук, в Германия. За най-скъпите неща се пише най-трудно...Около 100 пъти писах и изтривах...Просто това са хиляди мигове, моменти от живота ми, които никога няма да забравя, които винаги ще бъдат в сърцето ми и в ума ми. Вел, Бомбата, Естира, Ан, Ливърпулското Пиле, Анджели, Копланд, Мама Мия, Кукла и Лиска, Азбук и още много, много други...Прекрасни хора, с които живота ме срещна!Благодаря ви, че бяхте на точното място и в точното време, щастлива съм, че ви познавам и че мога да ви нарека приятели!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението (общо 6):
batemishovessy72boyko123estiraruseneczlateto
Рейтинг: 25%

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Юли 2014, 19:32:34

Браво Люба :thumbleft: И аз имам тук таме някое приятелство от форума, без Заедно едва ли някога щях да ги срещна ;-)

p.p. Темата да се преименува на: Какво ми даде Заедно за времето, в което съм регистриран/a ;-)
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот max » 10 Юли 2014, 22:29:53

Аз познавам Азбук от един друг форум, дълги години преди да се появя в този и да разбера, че е била активна и тук. Но точно когато се появих, тя вече беше изчезнала от този форум, намирах само стари нейни мнения.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот daisymm » 11 Юли 2014, 11:40:22

ljuba написа:...Просто това са хиляди мигове, моменти от живота ми, които никога няма да забравя, които винаги ще бъдат в сърцето ми и в ума ми. Вел, Бомбата, Естира, Ан, Ливърпулското Пиле, Анджели, Копланд, Мама Мия, Кукла и Лиска, Азбук и още много, много други...Прекрасни хора, с които живота ме срещна!

ljuba,
за съжаление повече от половината посочени от теб потребители от дълго време не са посещавали форума, като в същото време с участието си са оставили сериозна следа. Но ето, че в един момент просто ги няма. Това ме провокира да подхвана темата и да пусна анкетата, защото действително се интересувам какво би върнало подобни потребители отново във форума. Тъжно е, че ги няма :(

Не мога да приема тезата на WBremen, споделена в тема Бремен, че форумът ни не форумът ни не заслужава вниманието на "успели българи, които са си осигурили стандарт надвишаващ този на средния германец". Във форума на ЗАЕДНО има достатъчно такива хора, които са "успели българи", "работят не само от рано сутрин, до късно вечер, но дори и през уикенда" и въпреки това намират време да обменят мисли с останалите, макар и в общия случай чисто виртуални познати. Защото участието или неучастието в подобни проекти (за разлика от други форуми) не е въпрос на жизнен стандарт, безделие, комплекси, а на житейски мироглед.

Когато през 2009 г. се подготях за емигриране, точно ЗАЕДНО беше мястото, което ми даде почти 100% от необходимата ми предварителна информация. И веднъж докоснал се до този проект бях заразен от него. А не съм човек, който си няма работа и скучае, или страда от липса на внимание, или няма приятели, или няма други интереси, или предпочита да използва относителната анонимност на интернет, като трибуна за изява. Напротив, участието ми тук означава да се лиша от други неща, които бих могъл да правя в свободното си време. Но съм избраа да го правя и то доброволно, защото това е част от моето схващане за живота.

zlateto написа:... Темата да се преименува на: Какво ми даде Заедно за времето, в което съм регистриран/a ;-)

zlateto,
темата си остава такава. Ти кога най-после ще пуснеш другата със заглавие "Какво ми даде Заедно за времето, в което съм регистриран/a"? Не ми се вярва да се притесняваш да пускаш нови теми, така че не се бави, а темата пусни ;-)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
paolami99

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот boyko123 » 12 Юли 2014, 02:05:36

ljuba написа:Аз ще направя малко лирично отклонение... Просто това са хиляди мигове, моменти от живота ми...

След няколко бири малко лирично отклонение и от мен... Понякога имам чувство че животът ми е бърз влак... хора влизат в него, някои слизат на следващата гара, други остават за по-дълго, едни оставят следа, други - не, и непрекъснато нещо отминава назад... Остават спомените и побелелите коси (нали темата е за старци ;) ). Та сигурно е естествено и за форума - хора влизат и излизат или просто продължават по пътя си.

Само че Земята е кръгла - и само напред да вървиш, пак се връщаш където си бил ;). И дори не е толкова важно защо, важното е да се връщаш понякога... хайде да видим кой и кога ще се върне тук. Среща след 10 години? ;)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението (общо 4):
batemishoestirarusenecljuba
Рейтинг: 17%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот seli » 29 Август 2014, 20:11:00

На мен ми липсва пилето. Такъв ентусиазъм и захлас пораждаше тази фенка.. :-"

viewtopic.php?f=37&t=11643

viewtopic.php?f=37&t=10947

Просто заразяваше с футболно настроение!!!

Веднъж я чух и през скайп (и там обра моите овации) :)

Пиле, където и да си..

Потребители благодарили на автора seli за мнението:
estira

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот estira » 29 Август 2014, 22:05:09

Ех! И пилето ми липсва, и elle, и Mottor, и Tell… bate_mi6o, wvpolo, lili_vlaeva, Angely, bgpower, pippi, azbuk, der Wolf, evva, Голия… хълцук… блажени години!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
batemisho

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот daisymm » 26 Февруари 2015, 00:07:46

Може би съвсем случайно мина, може би, може би...
В този сайт след толкова години, може би, може би...
Може би случайно ти ме срещна, може би, може би...
Може би за да ми кажеш нещо, може би, може би...

(Опит за перифраза по "Може би" на група "Сигнал" :-" )
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот daisymm » 26 Февруари 2015, 00:19:58

Последна промяна daisymm на 26 Февруари 2015, 00:34:41, променена общо 2 пъти
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Следваща

Назад към За страницата и форумите