• Advertisement

ЗАЕДНО - място за обединение или късо съединение*

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Re: ЗАЕДНО - място за обединение или късо съединение*

Мнениеот boyko123 » 9 Ноември 2014, 04:52:12

Видях тук едно мнение на @paolami99, много мило и трогателно и си заслужава да се прочете цялото, но ще коментирам само една негова част:
paolami99 написа:За мен специално форума е всичко което имам. Всяка мисьл тук ме разсейва от реалността. Понякога се ядосвам на глупави вьпроси или такива които вече са обсьждани. Понякога се забавлявам. Но най- важното тук се образовам. Това е моето семейство. Ще дойде време да израстна и да сьм полезна по начина по който вие го правите.

Радвам се на тази роля на Заедно в живота ти, и в същото време се надявам и вярвам, че е временна -
  • за да имаш семейство, което не е уеб сайт :).
  • за да дойде реалност, от която не искаш да бъдеш разсейвана :)
  • за да намериш и имаш много други ценни неща, и хора, освен нас.
Така би трябвало да бъде. И залагам бутилка Рейнско вино, че така и ще стане ;). Може би и тогава ще понаписваш нещо, дай Боже...

И накрая - вече си голяма :mrgreen:. Няма нужда непременно да даваш съвети. Разкажи например, ако искаш, как се адаптираш от Италия в Германия, познавам хора, които се интересуват, ама се чудят в коя тема да питат - ето тук, да речем. Или напиши любимия ти виц. Ще се посмеем. Ако имаш желание :)

P.S. Отговора на paolami99 преместих в Германия / Новобранец, защото мисля, че ще има развитие около него и става малко по-друга тема :).
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
ljuba
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот daisymm » 17 Ноември 2014, 23:39:19

Mony60 написа:@******, хубава статистика си направил, ама защо малко не вземеш да поуспокоиш топката? :)
Хората сме различни, пък и разполагаме с различно свободно време. За администраторите/ модераторите вече е споменавано, че го вършат ehrenamtlich ( „на доброволни начала“ за неразбиращите немски). Сигурно не винаги им е възможно да поддържат форума, както би им се искало, защото и те си имат служебни и лични проблеми и задължения. Все пак добре е, че ние потребителите можем да влизаме когато си искаме и да си обменяме мисли или информация, за което все пак трябва да сме благодарни. Аз съм доволна и от малкото, което имам и не предявявам големи претенции.
Може би и затова продължавам да си обичам Заедно! :)

Mony60, ще послушам съвета ти. И аз ще се задоволя с малкото, което ми е останало.

Извинявам се на всички вас, които обичате ЗАЕДНО такъв какъвто е, че ви занимавах през последните седмици с моите фантазии, фикции, фобии и мании опитвайки се да предизвикам някаква дискусия. А сега не ми остава нищо друго, освен да си повярвам, че съм успокоил топката (която всъщност просто е спукана).

Чао!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 5 Декември 2014, 12:45:27

Престараването с правила и правилца води до колапс по принцип. Особено когато правилцата се раздават по линия на лични възгледи, в стил "модератора винаги е прав" например.

Потребители благодарили на автора xamsterdamm за мнението:
olga

xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот Mony60 » 6 Декември 2014, 17:32:12

****** написа:Mony60, ще послушам съвета ти. И аз ще се задоволя с малкото, което ми е останало.Извинявам се на всички вас, които обичате ЗАЕДНО такъв какъвто е, че ви занимавах през последните седмици с моите фантазии, фикции, фобии и мании опитвайки се да предизвикам някаква дискусия. А сега не ми остава нищо друго, освен да си повярвам, че съм успокоил топката (която всъщност просто е спукана).

@******, sorry! Едва днес прочетох мнението ти и усетих, че съм те засегнала без да го искам! O:)
Може би защото в живота ми много неща не са се случили както съм си представяла или както ми се е искало и затова съм свикнала да се примирявам с това, което имам и да възприемам нещата както дойдат! :)
Германците имат една хубава поговорка : " Der Mensch denkt, der Gott lenkt!"
Допълням също: "Nichts für ungut!", което означава "Ich habe es nicht böse gemeint."
Лека вечер на всички! =;

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
daisymm

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот daisymm » 8 Януари 2015, 19:05:35

velingrad написа:За да не останете с впечатление, че Ади-те нямат мнение (еле па аз), обещавам, след 20-тото мнение тук, да си кажа- казалото ;-)

Здравей velingrad,

ето, че мненията станаха 20. Понеже съм убеден, че в момента, в който имаш възможност, ще си изпълниш обещанието, просто ти подавам топката и очаквам твоя обратен пас ;-)

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Supernova » 9 Септември 2015, 23:04:33

След цялата помия изляла се в този форум през последните 1-2 дни се питам: Има ли пилот в самолета?
Последна промяна Supernova на 9 Септември 2015, 23:43:44, променена общо 1 път
Аватар
Supernova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот boyko123 » 10 Септември 2015, 00:08:00

Хайде малко по-спокойно, дами и господа.

Метла не ми остана да разчиствам постове от типа на "ти па си много убав" :-& . С други думи, изказвания от типа на "ти сигурно си такъв и такъв" не са аргументи по темите. И двойките от типа куче-котка ги научих наизуст вече, и игрите (и играчите) на котка и мишка с екипа също си ги знаем. Няма смисъл от това. Моля да водите "пуническите си войни" извън публичната част на Заедно. Предупредих някои хора лично, сега това е и обща молба към който "се познае в картинката". Вярно, че позакъсняхме, но по-добре късно, отколкото още по-късно.

Знам, че сме форум а не институт за благородни девици, и по-солен език ще има понякога, но доста неща напоследък минаха границите на нормалното общуване. Мразя да трия, а банването е крайна мярка - в края на краищата всеки си носи лична отговорност за написаното, то може и да го надживее (мисля, че и колегите от екипа са на подобно мнение) - само че ако обидите, вулгарността и личните предизвикателства превземат сайта няма да има и кой да чете вече.

Ха дано някой поне прочете това.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот boyko123 » 10 Септември 2015, 01:23:59

popwill написа:Да чете хубаво, ма то твоето само празни приказки.

Следното: имаме юзер, дейзимм, баннат, пожизнено. Имаме същия юзър, с нов ник под псевдосамоличност, Супернова(+други?)

Ко пра'им?
....

Първо, махаме личните квалификации, които нямат нищо общо с темата - за това вече предупредих. Второ, опитваме се да намерим по-подходяща тема, ама понеже не можем, оставяме поста тук :-k . И трето - отговаряме по същество ;). Подозренията по отношение на Супернова не са само твои, popwill, и не са от днес... Допускам, че и още никове има. Само че ****** беше баннат не просто защото е ******, а заради куп действия, които пак аз описвах веднъж посред нощ. Ако кой да е друг (или същия) вземе да върши подобни неща, ще има същия резултат. Но да баннваме някого по подозрения, че е някой друг не ме блазни особено. От моя (лична модераторска) гледна точка, докато не си "покаже рогата" няма проблем - иначе си играем на котка и мишка за удоволствие на започналия играта и без полза за сайта. Ти си по-дълго от мен в Заедно и знаеш, че човек ника си мени, а характера - не особено, може и този случай да се окаже "хроника на един предизвестен бан" (така ги наричам за себе си тези случаи), но пак да кажа - гледам фактите, не подозренията. А ако подозренията са грешни, на Супернова искрени извинения.

Пиша това надълго и широко, защото мисля, че хората имат право да знаят критериите за едно или друго действие. А в този случай ми се ще това да се окажат празни приказки...
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот boyko123 » 10 Септември 2015, 01:49:44

ivo75 написа:Достатъчно е, да изтриете нецензурните думи и желания...

То думите ще изтрием, ivo75, ама желанията са друга бира... та в тази връзка, има хора дето ни от дума, ни от триене разбират.
Не съм съгласен с теб по две точки:
1) Махайте само нецензурните думи. Да са 1-2, да ги махне човек, ама ако същината на мнението е изразена точно с тия думи? И кои сме ние да променяме смисъла или тона на написаното от чуждо име? Сещам се за един виц за британските моряци, дето трябвало да пеят пред кралицата, та им казали да заменят нецензурните думи с тра-ла-ла, знаеш ли го?
2) Или модерирайте, или пишете. Вярно е, че напоследък повече модерираме, отколкото пишем, но от безлични коректори според мен няма смисъл. Ако модераторът трябва да пази и насочва дискусията, това става повече с писане (допринасяне) отколкото с триене (наказание). В крайна сметка всеки има собствено мнение, убеждения и пристратия - дори и модераторите. От тази гледна точка е по-добре да напишеш какво мислиш вместо да налагаш мнението си (съзнателно или подсъзнателно) чрез триене на "противоположните".
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот boyko123 » 10 Септември 2015, 09:47:15

@popwill, "Бойке" ми викаше дъщерята на едни приятели, като беше на 4; в твоите уста звучи меко казано странно.
За помощ не съм молил. Изтритото си беше чисто заяждане, цитат или не, и това е напълно ясно и на теб и на мен, бъди така добър да не ни смяташ за идиоти, моля.
Обясненята (вкл. и това) са уважение към хората, които четат и пишат, не са наглост. Дискусиите ти с estira за политическите пристрастия могат да продължат в съответната тема.

@ivo75, чета, чета, а ти умееш да пишеш и книжовно и всякак ;-) . И тра-ла-ла има значение, и тишината също, затова и понякога трием, изтритото също е тишина. Аз лично за да модерирам трябва и да пиша, иначе не съм част от обществото. Ще се наложи да ме четете отвреме-навреме. Надали ще те убедя, явно ще си останем на различни мнения, agree to disagree.
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот contraintuitive » 10 Септември 2015, 10:49:03

Джентълмен,

мисля, че е време за взаимно напиване с отворен край по нощните средища на удоволствията! За сплотяване на колектива. :mrgreen:
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението (общо 3):
seliestiraboyko123
Рейтинг: 13%

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот Any » 10 Септември 2015, 11:44:04

popwill написа:1во-когато банваш някого ти банваш лицето, а не ник.
2ро- ако все още не ти е ясно, че е той и имаш само подозрения, жалко...И на теб не може да се помогне.
3то- изтрил си ми работи, които били "лични нападки"- аз изрично написах, че това са цитати, от негови постове. Т.е. ти не можеш да разграничиш цитат от лична нападка. Естира трие цели мои мнения, оставя " хуманоиди", "паплач", само защото тъй и утърва и и пасва на руските пропагандни "антигейвропейски" виждания. И после имате наглостта да пишете обяснения...

Не можеш да банваш лицето, защото не знаеш кой стои зад акаунта.
Не смесвай реалния с виртуалния свят.

Специално за модераторите, каквото и да направят, винаги ще се намери някой умник който да ги критикува. И на тях не им е лесно. Хора са и имат право на свое мнение, дори когато то не съвпада с твоето или моето.
А ти в колко сайта си бил модератор, че си седнал акъл да им даваш и да ги критикуваш?

boyko123 написа:Ще се наложи да ме четете отвреме-навреме.

Чета те с удоволствие boyko123. И тебе и seli.
Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот estira » 10 Септември 2015, 11:47:48

Няма да престана да пиша във форума, защото съм модератор. Няма да престана и да имам мнение, защото съм модератор. Да, понякога мнението ми съвпада с твоето - тогава всичко е прекрасно! Но понякога, по редица причини, базирани на житейски опит или приятелски кръг, съм и на друго мнение. Странно е да се бием в гърдите колко сме толерантни, разбиращи, отворени, евопейни, социални… и няколко мнения по-надолу агресивни плювачи.

Да, наистина понякога започвам да модерирам от 4-та страница. Защото до тогава я съм затваряла по едно око, я по две, докато прелее. А като прелее трия. Всичко. Без звездички и без многоточия, защото ми е писнало. Защото съм жена, съм по-чуствителна към обиди от Бойко и от Сели, това не мога да го променя, съжалявам! Също и по-емоционална. Ако съм изтрила някого, а някого друг не, не е било нарочно. Пиши ми и ще се разберем, използвай бутона Докладвай и пак ще се разберем.

Има много съфорумци с Бан. Няколко от тях пишат с нов облик. Няколко от тях отдавна. Аз лично нямам проблеми с това - всеки има право на втори, трети, а понякога и на четвърти шанс, докато всичко е в граници. Всяко решение за отстраняване на потребител се обсъжда от модераторите и се взема тогава, когато всички са съгласни. Респектирай това!

А сега специално към Велингрaд, защото знам, че ме чете - не, не си готов да се върнеш. Не само времето лекува, а и нагласата.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението (общо 2):
Mony60boyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот contraintuitive » 10 Септември 2015, 12:03:49

estira написа:А сега специално към Велингрaд, защото знам, че ме чете - не, не си готов да се върнеш. Не само времето лекува, а и нагласата.

Гензехаут! По-точно от това не бих го написал.
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот estira » 10 Септември 2015, 15:36:54

По любов.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira